bolo témou včerajšej tlačovky. "Nemám megalomanské zámery, radšej robím veľa malých krokov dopredu," začal hovoriť. Pokračoval, že doteraz sa venoval pracovníkom na odbore "máme dobrý tím, dúfam že sa nám ho ešte podarí rozšíriť, zápasíme však s finančnými problémami." Čo sa týka konkrétnych zámerov odboru ktorému šéfuje, uviedol, že treba niečo rýchlo robiť s cestovným ruchom. Ide hlavne o propagáciu regiónu "náš plán je vytvoriť agentúru cestovného ruchu v spolupráci s Košickým krajom." Vysvetlil, že ide o to, aby sa osobitne napríklad nepredával Južný Šariš a Severný Šariš, aby sa nerozdeľovali prirodzené regióny. Teda, aby sa v cestovnom ruchu ponúkalo to, čo sa ľahšie predá, teda východné Slovensko ako celok. Kollár dodal, že agentúru cestovného ruchu majú v úmysle zrealizovať ešte tento rok.
Na tému rozvoja cestovného ruchu ešte uviedol, že niekedy až príliš naivne a optimisticky hľadíme do budúcnosti a očakávania nie sú realistické, lebo cestovný ruch v Prešovskom kraji predstavuje iba 4 percentá HDP "a to napriek tomu, že máme Vysoké Tatry. Aj keby sme cestovný ruch zdvojnásobili, tak nebude to nejaká obrovská zmena." Čo sa týka ďalších zámerov, povedal, že chcú riešiť rómsku otázku. Momentálne hľadajú expertov, ktorí by PSK pomohli vypracovať koncepciu. Uviedol, že na začiatok pripravili pilotný projekt, ktorý budú realizovať v spolupráci s mestom Lipany. Ide o vytvorenie inkubátora pre rómskych podnikateľov. Filozofia tohto zámeru je, ako hovorí Kollár, v tom, že ak sa podarí vytvoriť malú vrstvu rómskych podnikateľov, títo budú zamestnávať ďalších Rómov. Projekt bude mať tri časti, obsahom prvej bude, aby sa vyučili nejakému remeslu, potom sa pripravia na podnikanie a napokon pôjde o vstup do samotného inkubátora. Kollár uviedol, že u Rómov je problém v tom, že keď sa pozrú okolo seba, nevidia vzory a tento projekt by im mal ukázať cestu a dať nádej. Povedal, že pri realizácii inkubátora rómskych podnikateľov sú už rozbehnutí, čakajú len na výzvu z Operačného programu ľudské zdroje, lebo chcú čerpať zdroje Európskej únie.
Pokračoval, že v pláne majú ešte niekoľko projektov, spomenul spracovanie katalógu regionálnych prvkov v architektúre nášho kraja. "Všetci vieme, že počas socializmu neboli vyjasnené prvky vývoja architektúry v našich mestách a dedinách. Tým pádom trpel aj cestovný ruch, lebo väčšina turistov si nevedela predstaviť, že strávi dva týždne dovolenky na typickej dedine na Slovensku. Preto máme v pláne vrátiť regionálne prvky na slovenský vidiek." Zdôraznil, že sa vypracuje katalóg v ktorom budú architektonické prvky typické pre určitý región (napríklad Šariš, Zemplín, Spiš) ako strechy, krytina, rímsy, okná, ploty, lavičky.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš