priestor pred Obvodným úradom a Billou, sa ničím nelíšil od ostatných dní. Menšie hlúčiky Rómov postávali pri svojich domoch na námestí, ale na otázku, či vedia o chystaných protestoch len krútili hlavou.
"Mapujeme situáciu. Zasadali sme už dvakrát, zatiaľ nie sú nijaké náznaky nepokojov, ktoré by vyžadovali konkrétny postup príslušných orgánov. Preventívne máme pripravené organizačné opatrenia v spolupráci s políciou i armádou na prípadné zaistenie pokoja, nič výnimočné sa však nedeje," informoval hovorca krízového štábu Obvodného úradu v Kežmarku Ján Mlynár.
"Neviem o tom, že by tu niekto niečo organizoval, nevidím ani dôvod. Ľudia už musia konečne pochopiť, že zákon je zákon. Rabovať obchody nie je riešenie novej sociálnej politiky, Rómovia tým akurát sami seba ponižujú," uviedol rómsky podnikateľ Eduard Pompa. Ten je presvedčený, že reforma sociálnej politiky je dobrá. "Konečne to ľudí naučí hľadať si prácu a vážiť si ju. Zamestnávam 15 ľudí, ale boli situácie, keď Rómovia za 15 - 16 tisíc robiť nechceli, jednoduchšie bolo nerobiť a chodiť po podporu," domnieva sa muž, ktorý podniká v stavebníctve od roku 1991. Všetci jeho zamestnanci sú Rómovia a nemá s nimi problém. "Tí moji sú zodpovední a robotu si vážia," uzavrel Kežmarčan.
Autor: kim
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš