Korzár logo Korzár Spiš

Mestská polícia v Stropkove potrebuje nové uniformy a služobné auto

Stropkov - Mestská polícia (MsP) v Stropkove plní úlohy pri ochrane životného prostredia, verejného poriadku, pri kontrole plnení všeobecne záväzných

nariadení mesta, a pri zabezpečovaní poriadku rôznych kultúrnych a športových podujatí. Odpočet práce za rok 2003 predniesol mestskému zastupiteľstvu jej náčelník Miloslav Polák.

Minulý rok zabezpečovali aj doručovanie problémových zásielok a asistovali pri riešení susedských sporov. V ich kompetencii je tiež zisťovanie údajov pre príslušné súdy, finančnú políciu a exekútorov. Spolupracujú aj s armádou pri odvode problémových brancov. Okrem toho MsP asistovala aj pri odstávke pitnej vody neplatičom v osade Za jarkom a v bytovkách Pod Laščíkom.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Na úseku dopravy zaznamenali lepšiu disciplinovanosť vodičov a väčší poriadok pri parkovaní áut v meste. Je to aj vďaka používaniu blokovacích systémov kolies tzv. papúč. Za dopravné priestupky vybrali 19 200 Sk formou blokových pokút. Dopravné priestupky vyplývali z väčšieho počtu dopravných značiek a zmien v dopravnom značení v meste.

M. Polák vyjadril nespokojnosť so správaním sa niektorých vodičov, ktorí

ignorujú ich predvolania. Preto dopravné priestupky v ôsmich prípadoch riešil Dopravný inšpektorát v Stropkove a jeden prípad bol postúpený na okresný súd.

V oblasti životného prostredia pretrvávajú staronové problémy s čiernymi skládkami odpadu. Prichytiť ich tvorcov pri čine je podľa náčelníka takmer nemožné. Aj preto za tieto priestupky boli vyrubené pokuty iba vo výške 1700 Sk. Ďalším problémom sú vraky motorových vozidiel, špatiace verejné priestranstvá. Evidujú ich osem.

SkryťVypnúť reklamu

Dlhodobým problémom je pohyb túlavých psov v uliciach pretože súčasná legislatíva nedovoľuje ich odstrel bez vážneho dôvodu ohrozenia života alebo podozrenia z besnoty. Práve kvôli takému podozreniu v uplynulom roku usmrtili v katastri mesta troch psov a dve líšky.

Pretrvávajúcim problémom je aj rušenie nočného pokoja a výtržníctvo. Najproblémovejším úsekom je Hlavná ulica, po ktorej sa pohybuje najmä mládež hľadajúca zábavu v nočných podnikoch. Ojedinelým nebýva ani vandalizmus pri návratoch z diskoték. Za priestupky v tejto oblasti boli uložené pokuty vo výške 4 500 Sk. Súhrnné vyčíslenie všetkých vybraných blokových pokút za uplynulý rok predstavuje čiastku 26 600 Sk.

Aj v Stropkove musia riešiť problémy týkajúce sa ľudí bez domova, ktorí si vyhľadávajú pre svoj pobyt verejné priestory a pivnice bytoviek. Podľa náčelníka sú takmer neustále pod vplyvom alkoholu, a tak je jednanie s nimi bez trvalejšieho efektu.

SkryťVypnúť reklamu

Spokojnosť prejavil s poklesom počtu drobných krádeží v panelákoch, k čomu prispelo aj namontovanie zabezpečovacích systémov na vchodových dverách.

"Privítali by sme lepšiu spoluprácu s občanmi, ktorí sú neraz svedkami negatívnych javov, ale sami nás na ne neupozornia. Možno ich k tomu vedú obavy, ale tie nie sú na mieste. Stačí aj anonymný telefonát na naše číslo."

V hodnotiacej správe Polák upozornil na nutnú výmenu obnosených uniforiem, ktoré policajtom na autorite nepridávajú. Spomenul aj služobné vozidlo, ktoré s najazdenými 300 tis. kilometrami bude potrebovať nahradiť.

Autor: pas

Najčítanejšie na Spiš Korzár

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  2. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  3. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  4. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  5. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  6. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  8. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 101 782
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 21 431
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 11 196
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 473
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 389
  6. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 138
  7. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 4 808
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 499
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu