dvanásť mesiacov minulého roku riešili policajti takmer sedem tisíc dopravných nehôd. Deväťdesiatsedem ľudí pri nich prišlo o život, hmotné škody sú na hranici 100 miliónov korún. "Došli sme k záveru, že na prvom mieste tohto javu je riešenie dopravno-inžinierskej situácie," tvrdí Dravecký. Pokiaľ sa nedorieši výstavba diaľnic a obchvatov miest, bude nehôd pribúdať. Viac ako polovica všetkých nehôd sa odohrala v mestách a obciach kraja. "Atypickým dopravno-inžinierskym znakom v našom kraji je skutočnosť, že hlavné cestné ťahy prechádzajú priamo centrom dvoch najväčších miest Prešov a Poprad." Modernizácia dopravnej siete v kraji stagnuje. Počet vodičov a motorových vozidiel oproti tomu z roka na rok rastie. Minulého roku dostalo vodičský preukaz 4,5 tisíc nováčikov, v kraji pribudlo 5-tisíc automobilov. "Kvantitatívny nárast sa musí odraziť v následkoch, ktoré sú také aké sú." Najviac ľudí zomiera na ceste medzi Hôrkou a Švábovcami.
Príkladom, ktorý hovorí za znižovanie nehodovosti obnovou komunikácií, je tunel Branisko. Za šesť mesiacov jeho prevádzky klesla nehodovosť v úseku desaťnásobne. Cestári však podľa Draveckého nedoriešili výstavbu privádzačov k tunelu. V prudkých zákrutách tu cestu za šesť mesiacov nezvládlo 23 vodičov. "Zákruty na privádzačoch sú nešťastne klopené, upozorňovali sme na to aj pred spustením do prevádzky. Naše pripomienky zamietli s tým, že ide len o dočasné riešenie." Tunel Branisko je napriek tejto skutočnosti podľa Draveckého obrovským prínosom v doprave. Cestu zo západu na východ urýchľuje. Zvýšenie rýchlosti v ňom policajti nebudú iniciovať. Pri šesťdesiatke trvá cesta päť minút.
Nehodovosť v kraji značne ovplyvňuje aj počasie. Na suchej ceste sa v priebehu dňa v kraji odohrá priemerne dvanásť nehôd. Mokrá a primrznutá vozovka prináša denne 45 havárií. Alkohol asistoval minulého roku pri 455-tich nehodách.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš