plavárne do spoločnosti Aquapark bola krajne nevýhodná. Tvrdí to právnik Pavel Poliak z rovnomennej bratislavskej právnickej kancelárie. Podľa jeho slov zmluva, ktorú s Britmi za mesto podpísal vtedajší primátor Štefan Kubík, bola neštandartná a výhodná iba pre jednu stranu.
"Byť v pozícii štatutára mesta, takúto zmluvu by som v žiadnom prípade nepodpísal. Suma záruk, ktoré mestu ponúkol partner, bola podľa môjho názoru nepostačujúca," konštatoval pre náš denník P. Poliak.
Primátor Popradu Anton Danko si myslí, že ak by nové vedenie mesta nedalo vypracovať dodatok k zmluve, investor by nemusel v Poprade preinvestovať ani korunu a vrt, pozemky i krytá plaváreň by ostali v jeho vlastníctve. "Mesto nemalo už v roku 2002 nič. Keby partner nebol taký seriózny a nepodpísal dodatok k zmluve, prvého januára 2003 by všetko prešlo na neho, bez toho, aby preinvestoval čo i len korunu. Takú zmluvu na majetok zhruba 115 miliónov korún ešte právnici nevideli," konštatoval primátor Popradu.
Dodatok k zmluve, ktorý dal vypracovať už nový primátor, hovoril o tom, že mesto prevedie vrt, pozemky i plaváreň na spoločnosť Aquapark až vtedy, keď Lethebys & sons na účet prevedie 140 miliónov korún a zdokladuje, že budú použité na výstavbu prvej etapy Aquaparku. :Zmluva bola postavená tak, že ani k tomu nemuselo dôjsť. Mesto má v spoločnosti 15 percent. Tie začneme napĺnať vtedy, keď bude Aquapark v zisku," dodal A. Danko.
Autor: olo
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš