mestského zastupiteľstva poslanci o tom diskutovali hneď pri dvoch predkladaných materiáloch - doplnku zásad na prenechanie práva dočasne užívať majetok mesta a koncepcii nakladania s nebytovými priestormi v meste. Keďže za posledných päť rokov sa vo Vranove nad Topľou výška nájmu za prenájom nebytových priestorov nezvyšovala, pri prerokovaní prvého materiálu poslanci odsúhlasili jeho zvýšenie o 200 korún na štvorcový meter. Týmto zvýšením nájomného mesto predpokladá získať z prenájmu nebytových priestorov približne dva milióny korún.
Živšia diskusia sa rozprúdila pri posudzovaní koncepcie nakladania s nebytovými priestormi. V nej sa uvažovalo aj o odpredaji nebytových priestorov formou verejných dražieb, čo nebolo po chuti všetkým poslancom. Protiargumentovali tým, že v takomto prípade by sa objekty dostali do rúk solventnejším podnikateľským skupinám z iných miest: "Nemali by sme dosah na to, čo v nich budú prevádzkovať." Je to trochu divná požiadavka pri trhovom hospodárstve, veď podobne by sa mohli zachovať aj domáci podnikatelia alebo proste kupci, ale nech. Napokon sa v uznesení objavila aj možnosť priameho predaja za určitých podmienok pri dlhodobom prenájme.
Možnosť predaja nebytových priestorov vyvolal množstvo pripomienok. Poslanec Baldauf pripomenul: "Mali by sme vytypovať objekty, na ktorých údržbu mesto nemá finančné prostriedky, ale nezabúdať, že nájom je lepším zdrojom príjmov ako jednorazový predaj." Rapčo upozornil na inú okolnosť: "Ak budeme potrebovať úver, či budeme mať nebytové priestory na záložné právo." Poslankyňa Božena Čepeňová upriamila pozornosť na celkovú neprehľadnú situáciu v nebytových priestoroch: "Handrkujeme sa o niečom, o čom nemáme prehľad. Mesto je taký vlastník ako každý iný." Pavol Molčan navrhol najprv získať informácie od správcov nebytových priestorov a potom sa zaoberať týmto materiálom so znalosťou veci.
Išlo aj o harmonogram údržby, na ktorú mesto v súčasnosti nemá a teda sa nerobia ani opravy nebytových priestorov, čo z vlastnej skúsenosti ako nájomca vytkol mestu poslanec František Mrážik. Poslanci navrhovateľom koncepcie vyčítali, že je v nej mnoho nejasnosti. Napokon aj samotní jej navrhovatelia v dôvodovej správe zdôraznili, že návrh koncepcie "považujú za východisko v oblasti nakladania s nebytovými priestormi" a predpokladali jej konečné spracovanie po komplexnom prehodnotení technického stavu a efektívnosti prevádzky nebytových priestorov v prvom polroku 2004. Ako "východisko" túto koncepciu napokon poslanci schválili, hoci sa v priebehu diskusie objavili aj návrhy vypustiť niektoré časti z navrhovaného uznesenia.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš