pracovisko Obvodného úradu v Poprade, Územného úradu práce, sociálnych vecí a rodiny, ako aj pracoviská ostatných špecializovaných úradov.
Bývalí zamestnanci okresného úradu sú dodnes v neistote. Nie je jasný počet pracovníkov, ktorí dostanú definitívne výpovede. Upresňujú sa počty úradníkov, ktorí odídu do Popradu. Podľa dostupných informácií príde o prácu 15 zamestnancov. "Sú to predbežné čísla, nič nie je definitívne. Zatiaľ nevieme, kto prevezme upratovačky, údržbárov, správcu budovy a kuriča. Budova od 1. januára prešla pod správu Krajského úradu v Prešove, teda pod ministerstvo vnútra a nariadením vlády bola prevedená pod ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny. Momentálne nie je jasné, ktorý rezort prevezme ľudí, starajúcich sa o budovu. Číslo prepustených teda môže byť aj vyššie," uviedol vedúci osobného úradu zrušeného okresného úradu Juraj Faltin (na snímke). Na sklonku minulého roka mal tunajší OÚ 93 pracovníkov.
Na levočskom pracovisku Obvodného úradu so sídlom v Poprade ostávajú tri odbory - odbor všeobecnej vnútornej správy, živnostenský a úsek krízového riadenia. "Ešte nie je isté, či tu ostane živnostenský odbor s kompetenciami, či živnostníci nebudú cestovať do Popradu," dodáva J. Faltin.
Nejasná je aj situácia okolo vydávania posudkov o zdravotnom stave. Rokuje sa o tom, aby sa posudky aj naďalej vydávali priamo v Levoči a občania so zdravotným postihnutím nemuseli cestovať do Popradu.
Ako zdôraznil J. Faltin, z Levoče v rámci reformy verejnej správy odchádzajú všetky základné úrady a nahrádzajú ich vysunuté pracoviská, ktorých sídlo je v Poprade. "Nie sme a neboli sme proti reforme, ale treba rovno povedať, že v porovnaní s Kežmarkom ostala Levoča zabudnutá a je v nevýhode," hovorí J. Faltin.
Autor: top
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš