vyše 80 kilometrov. Ak sa rozhodnú ísť autom, tak za benzín zaplatia približne 350 korún, ak autobusom, tak minimálne 200 korún. Od nového roka má totiž policajné riaditeľstvo sídlo iba v Poprade a podľa pokynov z Ministerstva vnútra Slovenskej republiky (MV SR) sa môžu v rámci "policajných stried" občania o práci polície informovať iba v sídle okresného riaditeľstva.
Ako pre náš denník uviedol hovorca Okresného riaditeľstva Policajného zboru (OR PZ) v Poprade Pavol Paračka, MV SR zaslalo riaditeľstvu aj plagáty propagujúce "Policajnú stredu". "Ako miesto stretnutia bolo uvedené Okresné riaditeľstvo v Poprade," vysvetlil hovorca.
Včera sa s funkcionármi popradského policajného okresu stretli dvaja občania. Jeden z nich bol z Novej Lesnej, druhý z Veľkej Lomnice, teda z bývalého policajného okresu Kežmarok. "Zdá sa, že niektorým vzdialenosť nevadí, ale neviem si dosť dobre predstaviť, ako ľudia niekde z Čirča chodia kvôli policajným stredám až do Popradu. Bližšie majú totiž do Prešova. Neviem, prečo takýto príkaz prišiel, veď tieto stretnutia slúžia na to, aby boli občania bližšie k polícii," domnieva sa P. Paračka.
Popradčania navrhujú, aby sa tak, ako to bolo doteraz, policajní funkcionári vybrali za občanmi do "terénu". Konkrétne do sídiel bývalých policajných okresov v Kežmarku a Starej Ľubovni. V minulom roku podľa P. Paračku organizovali "policajné pondelky" na Obvodnom oddelení PZ v Levoči.
O stanovisko k problému sme požiadali aj tlačový odbor MV SR. Pracovníčka pre náš denník konštatovala, že občania nemusia čakať na prvú stredu v mesiaci. Ak majú akýkoľvek problém, alebo sťažnosť na prácu polície, môžu sa kedykoľvek obrátiť na ktorékoľvek obvodné oddelenie policajného zboru.
Autor: olo
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš