ráno v Kežmarku. Na Huncovskej ulici vzniklo podozrenie, že v jednom z domov horí podkrovie. Jednotka po príjazde zistila, že išlo o sadze, ktoré sa vznietili v komíne.
Už o pol deviatej sa chystali na zásah hasiči zo Svidníka. Z obce Medvedie mali nahlásený požiar rodinného domu. V predsieni sa tam vznietili elektrické rozvody a rozvodná skriňa s poistkami. Ani tam nemali veľa práce. Požiar sa sám vznietil, rovnako bez pomoci zhasol. Škodu predbežne vyčíslili na 4-tisíc korún.
Štedrodenné popoludnie patrilo zásahu hasičov z Medzilaboriec. Privolaní boli k dopravnej nehode v obci Čertižné. Po príchode na miesto určené volajúcim nenašli po nehode ani stopy. Výjazd vyhodnotili ako zneužitie jednotky, planý poplach.
Požiar na stole museli hasiči likvidovať až o trištvrte na desať vo Svite. Obyvatelia bytu na ulici 9. mája nechali na stole zapálenú sviečku a odišli. Plameň sa počas ich neprítomnosti rozšíril na stôl. Tam ho vodou uhasili hasiči. Škoda 10-tisíc korún je výsledkom horenia stola a zadymenia kuchyne.
Autor: div
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš