umiestnenie sa pohybovali na úrovni 565-tisíc korún, z toho 350-tisíc vyčlenil Úrad vlády SR a zvyšok nákladov uhradilo mesto zo svojho rozpočtu.
Podľa slov zástupcu náčelníka prešovskej Mestskej polície (MP), Michala Šenitka, v mestskom projekte monitorovacieho kamerového systému sú plánované ešte štyri etapy. "Malo by ísť ešte o železničnú stanicu a okrajové časti mesta, teda sídliská," uviedol.
Prvé dve kamery boli umiestnené na hoteloch Dukla a Senátor v roku 1999. Tohto roku pribudli ďalšie na križovatke ulíc Metodova a Slovenská a na Kováčskej ulici. Šenitka potvrdil, že monitorovanie má svoj zmysel pri odhaľovaní priestupkov, ktoré riešia mestskí policajti, ale aj pri odhaľovaní trestných činov, ktoré potom postupujú kolegom zo štátnej polície.
Na otázku, čo sa im napríklad podarilo na záznam zachytiť, spomenul situáciu, keď kamera zachytila a pomohla odhaliť vlamača do jedného zo stánkov na pešej zóne. Tiež vandalov, ktorí z neznámych dôvodov ničia majetok, alebo to, že niekto využíva mestský park ako verejnú toaletu. Najčastejšie však ide o nedovolený vjazd osobných motorových vozidiel na pešiu zónu. Kamera na hoteli Senátor však vlani pomohla odhaliť a vyriešiť prepad zlatníctva neďaleko radnice.
Autor: ak
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš