Véčku, bolo na čo pozerať a čo počúvať. Zaujímavosťou je, že sálu Čierneho orla v prvý festivalový deň naplnilo aj vekovo mladšie publikum, než bývalo po iné roky.
A bolo na čo pozerať. Od prvej kapely, ktorou bola čoraz obľúbenejšia domáca jazz-funky kapela Beg Bajazid až po trio Roberta Balzara s temperamentnou speváčkou s výrazným hlasom Yvonnou Sanchez. Na svoje si prišli najmä tí, ktorí majú radi zvuk bicích nástrojov. Či už v klasickejšom podaní Kazimierza Jonkisza, alebo v rockovom sounde Maďarov Gábor Dörneyi Trio, ktorí vzbudili u publika oprávnené ovácie.
Na programe druhého festivalového dňa bolo vystúpenie piána a klávesov v podaní Ľ. Šrámka a O. Krajňáka, lahôdka pre džezových fajnšmekrov Dirk Engelhardt & Jacek Pelc Trio a na takpovediac domáce pódium sa navrátivší Peter Lipa, tentoraz spolu s Lubošom Andrštom a Blues Bandom.
Autor: frk
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš