úsmev na tvári. "Veľa vinníkov hľadá doslova medzery v zákone a snaží sa vymyslieť rôzne historky, aby sa vyhli stíhaniu. Niekedy z toho vznikne tragikomická situácia," hovorí riaditeľ Okresného dopravného inšpektorátu v Spišskej Novej Vsi pplk. Ing. Milan Vaverčák.
Podobný scenár mala nočná dopravná nehoda, ku ktorej došlo v Kluknave v noci z pondelka na utorok. Mladá, 18-ročná Krompašanka v snahe zachrániť svojho opitého priateľa tvrdila, že havarované vozidlo viedla práve ona. Pritom však nemala vodičský preukaz a ovládanie auta bolo, ako neskôr vyplynulo, pre ňu španielskou dedinou. "Trojica mladých ľudí v aute značky Toyota Celica smerovala od obce Víťaz v Prešovskom okrese do Krompách. V Kluknave si však pri miestnom kostole poplietli vozovku s asfaltobetónovou plochou vedľa cesty. Vodič neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam a prerazil zábradlie pred niekdajšou predajňou textilu. Okrem toho poškodil poštovú schránku. Našťastie, v aute sa nikomu nič nestalo," popísal dopravnú nehodu M. Vaverčák.
Trojica mladých ľudí tlačila poškodené auto, ktoré nemohli naštartovať, ešte asi jeden kilometer. V tejto "jazde" im však zabránili policajti. "Spolujazdkyňa chcela vinu zobrať na seba, pretože 30-ročný Vlašan, ktorý sedel za volantom, bol pod vplyvom alkoholu. V organizme mu namerali 0,9 promile," dodal M. Vaverčák. Tretí člen posádky spal počas jazdy na zadnom sedadle. Zádrh bol v tom, že mladá obetavá žena nemala "vodičák". "Policajt ju preto požiadal, aby si sadla za volant a predviedla mu, ako šoférovala. Krompašanka však nevedela, ako sa radia rýchlosti. Tvrdila, že ona iba točila s volantom a spolujazdec na prednom sedadle počas jazdy manipuloval rýchlostnou pákou," popísal okresný dopravný riaditeľ, ako sa posádka auta síce tragikomickým spôsobom, ale predsa snažila zachrániť situáciu.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš