neskôr bol názov zmenený, resp. upresnený na Prešovský večerník. Toto periodikum začalo vydávať ako nezávislé noviny vydavateľstvo Privatpress, ktoré ho vydáva do dnešných dní.
Zmeny sa časom nevyhli ani tradičným Prešovským novinám, ktoré sprevádzal pokles dôveryhodnosti. Šéfredaktora Jaromíra Vybírala dočasne nahradil začiatkom roku 1990 Ján Fenčák, pôvodne športový redaktor Prešovských novín. Neskôr patril medzi prvých spolumajiteľov Večerníka. Na základe víťazstva v konkurze sa stal v marci 1990 (oficiálne od 1. 4.) vedúcim redaktorom PN Jozef Jurčišin, ktorý bol exčlenom KSS, avšak mal podporu VPN. Štýl písania sa v tom čase výrazne zmenil, začala konsolidácia periodika a utvárali sa nové mediálne pravidlá. Dokumentujú to napríklad regule zverejnené J. Jurčišinom pred parlamentnými voľbami. Išlo o vymedzenie rovnakého priestoru pre kandidujúce subjekty, či možnosť redakčného zásahu iba v prípade jazykovej úpravy. "Prešovské noviny nie sú noviny stranícke. Ich sa princíp straníckosti netýka, stojíme vlastne nad ním. Nechceme však zostať bokom tohto virvaru, úplne nového a pre viaceré generácie našej spoločnosti aj celkom neznámeho, ale zároveň ani doň vstúpiť vo farbách daktorej zo zúčastnených politických strán," odôvodňoval spomínané pravidlá vedúci redaktor PN v apríli 1990.
Obdobie 1990 - 1994
Prvé komunálne voľby v roku 1990 ukázali, aké bolo reálne rozloženie politických síl v Prešove. Nebolo pochýb o víťazstve VPN, ktorá v ponovembrovej eufórii zvíťazila aj v parlamentných voľbách, rovnako ako v českej časti federácie jej náprotivok Občanské fórum. Verejnosť proti násiliu bola v tom čase širokospektrálnou platformou; okrem pomalým tempom sa budujúcej občianskej pravice v nej figurovali aj bývalí komunisti, ako i rad politicky nevyhranených, pritom ale verejne známych osobností z rôznych profesijných oblastí.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš