žiada uviesť, že rozpočet mesta Bardejov bol v roku 2002 päťkrát upravovaný. Dôvodom boli hlavne decentralizačné dotácie pre školstvo a sociálne zariadenia, tiež reanimácia Radničného námestia, zber a likvidácia odpadu a posledná úprava rozpočtu sa týkala osláv príchodu nového roku (160-tisíc). Celkové príjmy rozpočtov mesta dosiahli v lanskom roku objem 304 092-tisíc Sk. Výdavky boli realizované v objeme 269 792-tisíc Sk. Dosiahnutý bol prebytok vyše 34 miliónov korún. "Taký prebytok nemalo mesto za posledných tridsať rokov. Ak sú príjmy dá sa hospodáriť," skomentoval výsledky hospodárenia vedúci oddelenia ekonomiky František Vaško.
Nesplnili sa však výdavky kapitálového rozpočtu a to v objeme až 20 miliónov korún a o milión korún narástol tiež objem pohľadávok. V rezervnom fonde mesta zostalo cez 6 miliónov korún. Tieto poslanci delili. Štyri milióny z nich doplnili do stratového mestského podniku Bapos, milión schválili na investičný zámer dostavby zimného štadióna. Celkove akcia dostavby zimného štadióna bude vyžadovať cez 75 miliónov korún. Mesto sa tento zámer chystá realizovať v piatich etapách, prvou je zastrešenie a opláštenie zimného štadióna. V tomto roku mesto mieni zvládnuť prípravnú fázu a projektovú prípravu, tiež územné a stavebné konanie a verejné obstarávanie. Z rezervného fondu sa ušlo aj na monitorovací zabezpečovací kamerový systém v meste (150-tisíc), na volejbalovú kvalifikáciu na juniorské majstrovstvá sveta (50-tisíc), na personálny a ekonomický audit (100-tisíc), výmenné programy Bardejov - Slovinsko (10-tisíc), zariadenie do Domu smútku v Dlhej Lúke (210-tisíc, Komunitnú nadáciu (70-tisíc). Hoci na rokovaní bardejovského zastupiteľstva sa veľa diskutovalo o 500-tisíc Sk, ktoré sú potrebné na havarijné stavy škôl, v rezervnom fonde sa na tento účel nakoniec financie nenašli.
Následne sa rozdeľovali odmeny. Hlavný kontrolór mesta Bartolomej Novotný síce odchádzal zo zasadnutia bardejovského zastupiteľstva s platom nižším o 8-tisíc korún. S návrhom znížiť jeho mesačnú mzdu z 38-tisíc Sk na 30-tisíc, vystúpil pravicový poslanec Slavomír Hudák. Neúspešne pochodil hlavný kontrolór aj pri schvaľovaní mesačnej zálohy na odmenu v roku 2003, ktorú mal dostať so spätnou účinnosťou od januára. Poslanci mu zato schválili doplatok odmeny za rok 2002 do výšky 20 percent zo súčtu jeho vyplatených platov a tiež mu dali 5 percent z vyplatených platov, ako odmenu za hospodárske výsledky mesta v minulom roku. Za dobré hospodárske výsledky mesta v roku 2002 dostal 5 percent z vyplatených platov aj bývalý viceprimátor Pavol Tarcala. Zároveň mu poslanci schváli doplatok odmeny za rok 2002 vo výške 20 percent z vyplatených platov. O mesačnú zálohu na odmenu pre rok 2003 so spätnou platnosťou od januára však prišiel primátor Boris Hanuščak. Poslanci mu zato schválili doplatok odmeny 50 percent z jeho vyplatených platov v roku 2002 a za zvládnutie živelnej pohromy - pôvodní v roku 2002 dostal ešte mimoriadnu odmenu 40 tisíc korún.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš