zastupiteľstva na svojej poslednej schôdzi.
Podľa slov primátora Kežmarku Igora Šajtlavu, vstupom získa mesto väčšie páky na vládu, ako aj na Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS). Rovnaký názor mali aj viacerí poslanci.
Kežmarok zo združenia vystúpil koncom roka 1999. Vtedajšie vedenie mesta tento krok pripisovalo nedostatku finančných prostriedkov. V tom čase okrem ZMO S Kežmarok vystúpil aj z ďalších troch združení. Členské mestá a obce platia ročne do spoločnej kasy združenia korunu za obyvateľa. V prípade Kežmarku táto suma činí približne 16 tisíc korún. Primátor sa však nechal počuť, že mesto nezaplatí členské za obyvateľov časti Sídliska Juh.
Kežmarok je vrátane Združenia miest a obcí Spiša členom jedenástich dobrovoľných združení. Je členom ZMOS-u, Únie miest a obcí Slovenskej republiky (SR), Združenia historických miest a obcí, Euroregiónu Tatry, Klubu primátorov, Združenia obecných lesov, Združenia hlavných kontrolórov SR, Asociácie prednostov SR a Asociácie ekonómov SR. Kežmarok je taktiež členom Spišského dejepisného spolku. Ročné členské napríklad v klube primátorov je sedemtisíc korún ročne. V ostatných združeniach je členské stanovené rôzne. Kežmarok tak na poplatkoch zaplatí približne 140-tisíc korún.
Pre porovnanie, počtom obyvateľov trojnásobne väčšie mesto Poprad je členom iba štyroch združení. Nedávno vystúpilo z Regionálneho združenia Tatranských a podtatranských obcí, ako aj z Únie miest a obcí Slovenska. Zbohom dalo taktiež Agentúre pre rozvoj cestovného ruchu a Klubu primátorov. Na členskom ušetrí ročne takmer 300-tisíc korún.
Autor: olo
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš