Korzár logo Korzár Spiš
Sobota, 20. august, 2022 | Meniny má Anabela

Ad: Riaditeľ ICM údajne poškodzuje svojich zamestnancov

Keď som si v pondelok prečítal dosť rozsiahly článok v denníku KORZÁR dňa 17. 3. 2003, zistil som, že všetko je neobjektívne, neopodstatnené, článok

a domnienky autora Jaroslava Cucáka boli postavené bez dôkazov a tým sa pošpinilo dobré meno ICM Poprad a mojej osoby.

Tvrdím, že článok bol neobjektívny a zaujatý voči mne i ICM Poprad. Pán Cucák žije už sedem rokov v jednej domácnosti so slečnou Zuzanou Gálovou, bývalou pracovníčkou ICM Poprad, ako druh s družkou, ktorá mu tento rozhovor "poskytla". Blízky priateľský vzťah je aj medzi ním a tiež bývalým zamestnancom ICM Poprad Zdislavom Dobrenkom.

V článku bolo veľa informácií, ktoré sú nepravdivé, nepresné a neobjektívne, vyskytuje sa v ňom veľa dohadov a domnienok. Napríklad, že všetci zamestnanci priznávajú, že každý mesiac k svojej mzde poberali priamo od riaditeľa finančnú odmenu navyše. Každý pracovník pred nástupom do zamestnania poznal platové a pracovné podmienky, s ktorými súhlasil aj s tým, že podpísal pracovnú zmluvu. Prémie pracovníkom neboli vyplácané z dôvodu nedostatku financií, aj keď som sa všemožne snažil dostať do rozpočtu túto položku. Ako malé zadosťučinenie pracovníci dostávali každý mesiac voľné minúty na internet, najprv to bolo 500 minút mesačne a neskôr bez obmedzenia, všetko po pracovnej dobe. Ak by som mal finančné prostriedky, boli by im vyplatené a nebol by dôvod kompenzovať tento stav voľným prístupom na internet.

SkryťVypnúť reklamu

Čo sa týka vyjadrení bývalých dvoch zamestnancov, uvádzam, že pracovníčka Z. Gálová bola zamestnaná v ICM Poprad 10 mesiacov, pracovnú zmluvu mala dohodnutú na dobu určitú a to na 12 mesiacov bez predĺženia, dva mesiace pred skončením pracovnej zmluvy ma náhle požiadala o možnosť prezamestnať sa do dvoch týždňov, keďže som vedel, že jej pracovná zmluva o dva mesiace končí, vyšiel som jej v ústrety a umožnil som jej toto prezamestnanie bez váhania.

Je smutné, že ani po toľkom čase neovládala Z. Gálová stanovy a vnútorné smernice ICM Poprad. Podľa jej vyjadrenia vraj nebolo reálne možné splniť úlohy, ktoré mala zadané. Musím povedať, že každý týždeň mám porady s pracovníkmi ICM Poprad, kde prekonzultujeme uplynulý týždeň a samozrejme každý pracovník dostane určité úlohy s dátumom, kedy by mal danú úlohu odovzdať hotovú. Takže všetko, čo sa týka úloh je konzultované na poradách a každý pracovník, bez výnimky teda aj bývalá pracovníčka Z. Gálová sa k zadanej úlohe mohla a mala priestor vyjadriť. Prečo potom neprejavila svoju nespokojnosť ešte pred začatím, resp. počas práce na danej úlohe, keď mala priestor vyjadriť sa k zadanej úlohe, alebo ju dokonca odmietnuť? Na toto naše tvrdenie existuje aj písomný doklad a to zápisnice z porád zamestnancov a jej správy o činnosti. Mnohé z týchto zápisníc písala práve Z. Gálová. Táto naša bývalá pracovníčka "disponuje" aj pokarhaniami, ktoré jej boli udelené za neskoré príchody do práce, resp. odchody z práce pred skončením pracovnej doby, 26 krát a "predĺženie" si obedňajšej prestávky, viac ako 83 krát, alebo neefektívneho využívania pracovnej doby, ktorú strávila súkromne na internetových stránkach.

SkryťVypnúť reklamu

Čo sa týka odkazov, áno máme zaužívaný takýto systém od marca 2002, ktorý som osobne navrhol na porade a existuje o tom aj zápis ale bohužiaľ od pracovníčky Z. Gálovej som na mieste určenom na odkazy žiaden odkaz nikdy nenašiel a telefonicky sa ohľadom toho, že má splnenú úlohu načas, nikdy mne, ako riaditeľovi ICM Poprad neozvala, čo som aj na to kriticky poukázal na mnohých poradách. Úlohy, ktoré mala splniť Z. Gálová, neboli splnené vždy na 100 percent ako tvrdí. V článku uvádza, že vypracovala svoj rozsiahly grafický projekt. Podotýkam, že išlo o tímovú prácu všetkých pracovníkov ICM, a za tento projekt prevzala Z. Gálová zodpovednosť 19. augusta 2002 (dôkaz zápisnica). Projekt, na ktorom pracovala bol zaslaný po určenom termíne zúčtovania od donora a projekt museli zamestnanci ICM Poprad aj po jej odchode ešte upravovať a dopĺňať, aby bol pripravený pre tlač. V čase, keď článok vyšiel ona uvádza, že sme jej projekt s úspechom použili, projekt ešte stále nebol vydaný a bol v tlači. Po jeho vydaní sme zistili v tomto projekte veľké nedostatky.

SkryťVypnúť reklamu

Tvrdenie, že zamestnancom bolo uberané zo mzdy je obyčajným klamstvom, ako dôkaz o pravom opaku môžem predložiť: výpisy z účtu, prevod mzdy pracovníkov z účtu ICM Poprad na účty jednotlivých pracovníkov, výplatne pásky a mzdové listy, kde je preukázateľné, že som im neuberal z výplaty ani pri viacnásobnom porušení Zákonníka práce z ich strany.

Chcel by som sa vyjadriť k tomu ako J. Cucák napísal, že sa v ICM Poprad striedajú zamestnanci ako na bežiacom páse. ICM Poprad malo už viac krát uzavretú dohodu s Okresným úradom práce v Poprade na dohodnuté pracovné miesta na dobu určitú na verejnoprospešné práce (12 mesiacov). Takéto dohody sú uzatvárané len na určité obdobie a na určitý počet pracovných miest. Ak vyprší platnosť tejto dohody, tým pádom končí aj pracovný pomer uzatvorený medzi zamestnancom a ICM Poprad.

Bývalý pracovník Zdislav Dobrenko, ktorý sa tiež vyskytol v spomínanom článku bol v ICM Poprad zamestnaný 3 mesiace a mal na "svojom konte" viac ako 9 dní absencie tak nečudo, že mal každým mesiacom menšiu výplatu, ako sám uvádza. Navyše počas pracovnej smeny vytváral súkromne práce, ktoré sa týkali vytvárania webstránok svojim súkromným zákazníkom, ktorí ho navštevovali dokonca počas pracovnej doby v ICM Poprad, kde konzultovali aké majú predstavy o jeho "grafickej" práci na danej stránke. Popri svojich absenciách bol aj 14 dní práce neschopný, takže pracoval u nás fyzicky necelé dva mesiace, menenie jeho "náplne práce" prakticky neprichádzalo do úvahy, čo je ďalším jeho klamstvom. Spoločne bola dohodnutá práca pri pulte ICM, administratíva a informačný servis, ktorá bola nemenná.

Tieto a ďalšie pracovné problémy som riešil v spolupráci s pracovníkom právneho oddelenia na NÚP OÚ Poprad a aj keď mnohé pracovné priestupky zamestnancov by riešili iní zamestnávatelia s nimi okamžitým rozviazaním pracovného pomeru, ja som sa vždy snažil ich chápať v tom, že išlo o osoby dlhodobo nezamestnané bez akýchkoľvek pracovných návykov. Z tohto dôvodu som nikdy voči ním nepostupoval "tvrdo" ale snažil som sa im dať ďalšiu šancu na nápravu. Posledným mojim ústretovým krokom bolo rozviazanie pracovného pomeru dohodou, ani som si neuplatnil výpoveď z dôvodu častého porušovania pracovnej disciplíny.

Na záver chcem reagovať na výrok dobrovoľníka. Ako politicky zmýšľa, som vedel už dávno a nikdy som s tým nemal a nemám žiaden problém, dokonca tento dobrovoľník aj po tomto akože "incidente" so mnou naďalej spoluorganizoval akcie ICM Poprad bez toho, aby bol z mojej strany nejako obmedzovaný v tejto činnosti, lebo táto vec bola postavená úplne inak než bola prezentovaná v článku. Je pravdou, že som ho upozornil, že si neprajem žiadnu propagáciu politických strán v ICM ani na tričku, ale z automatického podnetu druhého pracovníka som to okamžite ukončil a ospravedlnil som sa mu pred svedkami. Tento dobrovoľník naďalej navštevoval naše priestory v tričkách politických strán bez obmedzenia a dodávam, zúčastňoval sa naďalej aj ako dobrovoľník našich akcií.

Ján Geci, riaditeľ ICM Poprad

Poznámka redakcie: Tento príspevok je názorom čitateľa. Redakcia si vyhradzuje právo na jeho krátenie a upravovanie. Rovnako nezodpovedá za jeho obsah a takisto sa s ním nemusí stotožňovať.

Najčítanejšie na Spiš Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Veterány sú symbolom Kuby. Hemingway ich vlastnil sedem
 2. Hyundai štartuje na Slovensku unikátny Hyundai Plogging Run
 3. Mobilná bezpečnosť sa stále podceňuje. Všetko však máte v rukách
 4. Pixel Federation nikdy nezarobil ako cez pandémiu
 5. Radi si veci vyrábate sami? Tento nový časopis je pre vás
 6. Auto bez čakania? VW T-Cross môžete mať hneď a aj so zľavou
 7. Zdravotná poisťovňa zostala prekvapená. Zaplatila už 30 mil. eur
 8. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane
 1. Majstrovstvá Slovenska v hode telefónom sa uskutočnia v sobotu
 2. Veterány sú symbolom Kuby. Hemingway ich vlastnil sedem
 3. Hyundai štartuje na Slovensku unikátny Hyundai Plogging Run
 4. Shell myslí na slovenské komunity
 5. Mobilná bezpečnosť sa stále podceňuje. Všetko však máte v rukách
 6. Čakáte bábätko? Union má preň nachystané veľké množstvo výhod
 7. Agrokomplex 2022
 8. 365.bank si naďalej upevňuje svoju pozíciu plnoformátovej banky
 1. Zdravotná poisťovňa zostala prekvapená. Zaplatila už 30 mil. eur 39 715
 2. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane 14 191
 3. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku 10 514
 4. Pixel Federation nikdy nezarobil ako cez pandémiu 7 163
 5. Radi si veci vyrábate sami? Tento nový časopis je pre vás 5 246
 6. Hyundai štartuje na Slovensku unikátny Hyundai Plogging Run 4 537
 7. Nie som superman, ale viem, že Prešov má na to byť supermestom. 4 257
 8. Veterány sú symbolom Kuby. Hemingway ich vlastnil sedem 3 331

Blogy SME

 1. Peter Biščo: Smer sa trasie strachom, Hlas žobre, Jankovská plače a ostatní sa modlia všemocnému § 363.
 2. Ján Chomík: Viva México - čokoláda & káva
 3. Štefan Vidlár: Málí sa mi, málí
 4. Ján Šeďo: Heger navrhuje o.i. aj tresty za osobné útoky, tvrdí SaS.
 5. Štefan Vidlár: Je suis fan
 6. Miroslav Makyta: Svet podľa Fica a Matoviča
 7. Marián Kozák: Výlet do Bratislavy a Viedne v roku 2015
 8. Jana Júdová: Príbeh zúfalého pacienta, muža, ktorý sadil stromy
 1. Jozef Drahovský: Priechod na druhý svet je v Bratislave 8 922
 2. Peter Gregor: Cena slobody sa vždy počíta iba v stratených ľudských životoch. 7 020
 3. Milan Pilip: Čaká nás rozvrat spoločnosti ak nezasiahneme proti konšpirátorom 6 794
 4. Tereza Krajčová: Severné Poľsko: Očarujúci Gdansk, piesočné pláže Sopotu a moderná Gdyňa 4 698
 5. Ján Valchár: Ubjegáj, zájčik, ubjegáj! 4 056
 6. Roman Kebísek: Jánošík prepadával ľudí na cestách vyše roka. Od jesene 1711 do zimy 1712/3 3 999
 7. Pavel Macko: Máme ľutovať podnikateľa Hambálka alebo vojnové obete jeho kumpánov? 3 681
 8. Marián Viskupič: Rozvrat verejných financií alebo grécka cesta Igora Matoviča 3 646
 1. Jiří Ščobák: Fungujú sankcie proti Rusku? Nečaká krach aj nás?
 2. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu.
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 4. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 5. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 6. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 7. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 8. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Ilustračná foto.

Minulý rok si meno alebo priezvisko zmenilo 1 912 ľudí.


17. aug
Nájomné byty na Bajkalskej ulici v Prešove.

Na byty s regulovaným nájmom by mali dosiahnuť aj lepšie zarábajúci.


11 h
Predseda vlády Eduard Heger z OĽaNO.

Od 6. júla sa strany k vyriešeniu krízy kompromisom nepriblížili.


9 h
Víkendový výber SME

Pravidelná dávka víkendového čítania.


4 h

Blogy SME

 1. Peter Biščo: Smer sa trasie strachom, Hlas žobre, Jankovská plače a ostatní sa modlia všemocnému § 363.
 2. Ján Chomík: Viva México - čokoláda & káva
 3. Štefan Vidlár: Málí sa mi, málí
 4. Ján Šeďo: Heger navrhuje o.i. aj tresty za osobné útoky, tvrdí SaS.
 5. Štefan Vidlár: Je suis fan
 6. Miroslav Makyta: Svet podľa Fica a Matoviča
 7. Marián Kozák: Výlet do Bratislavy a Viedne v roku 2015
 8. Jana Júdová: Príbeh zúfalého pacienta, muža, ktorý sadil stromy
 1. Jozef Drahovský: Priechod na druhý svet je v Bratislave 8 922
 2. Peter Gregor: Cena slobody sa vždy počíta iba v stratených ľudských životoch. 7 020
 3. Milan Pilip: Čaká nás rozvrat spoločnosti ak nezasiahneme proti konšpirátorom 6 794
 4. Tereza Krajčová: Severné Poľsko: Očarujúci Gdansk, piesočné pláže Sopotu a moderná Gdyňa 4 698
 5. Ján Valchár: Ubjegáj, zájčik, ubjegáj! 4 056
 6. Roman Kebísek: Jánošík prepadával ľudí na cestách vyše roka. Od jesene 1711 do zimy 1712/3 3 999
 7. Pavel Macko: Máme ľutovať podnikateľa Hambálka alebo vojnové obete jeho kumpánov? 3 681
 8. Marián Viskupič: Rozvrat verejných financií alebo grécka cesta Igora Matoviča 3 646
 1. Jiří Ščobák: Fungujú sankcie proti Rusku? Nečaká krach aj nás?
 2. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu.
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 4. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 5. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 6. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 7. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 8. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško

Už ste čítali?

SME.sk Minúta Najčítanejšie
SkryťZatvoriť reklamu