"Podnikatelia tam boli s konkrétnymi návrhmi pre drevospracujúci priemysel a tiež stavebníctvo," skonštatoval.
Podotkol, že po návštevách predsedu parlamentu, ministra hospodárstva a premiéra týmto ako prvý Prešovský kraj vlastne otvoril dvere do hospodárskej a ekonomickej sféry v Rusku. Informoval, že z tohto stretnutia bol podpísaný aj oficiálny zápis, v ktorom sa konštatuje, že obe strany sa budú zúčastňovať na práci medzivládnej komisie pre obchodnú, hospodársku, vedeckotechnickú a kultúrnu spoluprácu a tiež pri rozvíjaní partnerských vzťahov medzi podnikateľskými subjektami.
Chudík skonštatoval, že dohodli aj spoluprácu, na ktorú sa medzivládna komisia zameria. Konkrétne je to riešenie otázky produkcie vologodských firiem chemického a strojárskeho priemyslu a výroby prístrojov v rámci čiastočného zníženia ruskej zadĺženosti voči Slovensku. Potom je to účasť na projektoch v lízingovej a úverovej oblasti bytového i komunálneho hospodárstva, získavanie skúsenosti od slovenských stavebných spoločností v oblasti rekonštrukcie a zatepľovania bytových domov, nasleduje vzájomná účasť na poľnohospodárskych výstavách. Ďalej ide o podiel na práci dvojstrannej konferencie pre otázky spolupráce v oblasti podnikania, nasleduje účasť na projektoch v oblasti vzdelávania na základe dohody medzi ministerstvami školstva. Poslednou je spolupráca v oblasti cestovného ruchu a informačných technológií.
Zástupcom Prešovského samosprávneho kraja v medzivládnej komisií bude podpredseda Rudolf Horváth.
Na otázku, na koľko peňazí návšteva Vologdy stála, uviedol Chudík, že iba cenu letenky, teda 17 tisíc korún, lebo všetko ostatné bolo zabezpečované recipročne.
Napokon odznela informácia, že v týchto dňoch je v Prešovskom kraji na návšteve delegácia Vologodskej oblasti na čele s vicegubernátorom. Šesť ľudí k nám prišlo získavať skúsenosti z oblasti reformy verejnej správy.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš