ZOO síce plánovalo sprístupniť priestory už v utorok, škrt cez rozpočet im však urobila dlhá tohtoročná zima. "V uplynulých dňoch už chodili ľudia okolo plota a nakúkali dovnútra, či už náhodou neotvárame.Ešte stále nás však znepokojujú nočné mrazy. Papagáje zatiaľ ani nepúšťame vonku. Možno až v pondelok," hovorí riaditeľ ZOO Karol Dzurík.
Vedenie ZOO zatiaľ neplánuje počas tohtoročnej sezóny prekvapiť návštevníkov novinkami. Rozpočet totiž do veľkej miery zaťažila vysoká spotreba energie. "Za posledné roky sa nám stále podarilo vtesnať sa do rozpočtu. Neviem, ako to bude tohto roku. Cena elektrickej energie išla totiž hore a túto zimu sme museli ubikácie vykurovať dlhšie a intenzívnejšie," skonštatoval K. Dzurík. Zvieracie osadenstvo by v blízkych dňoch mali rozšíriť dva malé poníky, ktoré sa pravdepodobne narodia v priebehu týždňa.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš