Poprad - Pracovníci Mestského úradu v Poprade a poslanci Mestského zastupiteľstva nebudú v budúcnosti používať luxusnú Škodu Superb.
Primátor Anton Danko na štvrtkom zasadnutí pléna poslancom oznámil, že mesto tento automobil nekúpi. "Myslel som si, že poslanci chceli na služobné cesty cestovať pohodlne a bezpečne, ale neprejavili o to záujem. Ja osobne sa však odmietam voziť v starých autách. Bojím sa o svoju bezpečnosť a zdravie, pretože chcem zodpovedne vykonávať svoju funkciu celé štyri roky. Preto budem jazdiť na vlastnom vozidle," uviedol primátor, ktorý vlastní práve Škodu Superb.
Primátor pre náš denník včera uviedol, že si bude účtovať všetky najazdené kilometre mimo okresu Poprad a taktiež amortizáciu vozidla. Prvý muž Popradu prepustil aj jedného zo šoférov. "Myslím si, že keď si budem šoférovať auto sám, vyjde to mesto lacnejšie," konštatoval A. Danko.
Približne pred mesiacom A. Danko tvrdil, že mesto potrebuje nové vozidlo ako soľ. Pre náš denník vtedy uviedol, že octavie sú už technicky i morálne zastarané a každé mesto by malo mať vo svojom vozovom parku aspoň jedno alebo dve autá, ktoré možno využívať na dlhšie cesty. Vo februári poskytol predajca automobilov Škoda jeden Superb MsÚ na skúšku. Mesto malo v súťaži vybrať najvýhodnejšiu lízingovú spoločnosť.
Túto skutočnosť ostro kritizoval poslanec MsZ Marián Bystrý vo svojej interpelácii. Vedenia mesta sa pýtal, či je pri súčasnom vozovom parku nutné kupovať ďalšie vozidlo.
Autor: olo
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš