dochádzajú za svojimi klientmi, majú na svoju prácu vhodné podmienky. Ako sme sa dozvedeli z úst všetkých troch riaditeliek OÚP pod Tatrami, v niektorých obciach pracovníčky "úradujú" v nevykúrených alebo len slabo vykúrených miestnostiach.
Podľa slov riaditeľky OÚP v Starej Ľubovni Anny Aftanasovej niektorí starostovia sa ani nesnažia podmienky pracovníkom, ktorí zabezpečujú v obci kontakt s nezamestnanými vylepšiť. "Hlavne v menších obciach sedia naši pracovníci vo veľkých sálach. Je tam päť, šesť stupňov a musia tam byť celý deň. Odráža sa to na ich zdraví," konštatovala pre náš denník riaditeľka.
Obdobné skúsenosti má aj riaditeľka OÚP v Poprade Anna Mikulovská. Podľa jej slov miestnosti v niektorých obecných úradoch neboli dostatočne vykúrené. Vo Vydrníku dokonca pracovníčky vybavovali nezamestnaných v budove hasičskej zbrojnice. Problémy mali aj samotní nezamestnaní. "Niektorých starostov sme na tento nedostatok upozornili," dodala riaditeľka.
Dagmar Majerová z kežmarského OÚP pocítila nedostatok tepla dokonca na vlastnej koži. Počas jedného z kontaktov v miestnosti obecného úradu prechladla. Myslí si však, že starostovia robia, čo môžu. "Nechcem vyslovovať smerom k obciam kritiku. Na všetkých miestach, kde sme boli, bola snaha starostov vyjsť nám maximálne v ústrety. Vieme, že obce často nemajú prostriedky na lepšie vykurovanie. Aj priestorové vybavenie nám ponúkajú len to, ktoré majú k dispozícii," podotkla D. Majerová.
Autor: olo
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš