subjektami sú od roku 1994 lokálne spoločenstvá reprezentované okresmi, mestami a obcami, nachádzajúcimi sa na poľsko-slovenskom pohraničí. Medzi hosťami kongresu boli štátni tajomníci Ministerstva vnútra a Ministerstva výstavby a regionálneho rozvoja SR Ministerstva vnútra PR a mnohí ďalší zástupcovia štátnych orgánov z oboch strán.
Okrem Správy o činnosti Rady Euroregiónu Tatry za rok 2002, činnosti revíznej komisie delegáti prijali dokument Hlavné smery činnosti Združenia Euroregiónu Tatry na roky 2003 2004. V druhej časti kongresu predstavili organizátori kongresu Internetové stránky EUT poľskej i slovenskej strany. Sú naozaj zaujímavé a bohaté na aktuálne informácie z diania na oboch stranách spoločných hraníc. Predstavujú základné dokumenty, stanovy, hlavné smery činnosti, zoznam stálych a podporných členov EUT, podrobný popis projektu "Dúha Euroregiónu Tatry" a jeho podprojektov, akými sú publikácia Región Tatry - Čo o nás neviete, kultúrne podujatia Euregiónu bez hraníc, projekt Slovensko-poľské hospodárske fórum, projekt Domov EUT v Kežmarku a Nowom Targu. Internetové stránky uvádzajú aj kontakty na slovenskú i poľskú kanceláriu EUT v Kežmarku, elektronický formulár na posielanie dotazov do kancelárií EUT.
Internetové stránky poľskej strany EUT predstavujú aj geografiu, hospodárstvo, konferencie, predsavzatia a turistiku. V rámci internetovej stránky Euroregiónu Tatry bola spustená aj prezentácia informačného systému INFOTATRY na adrese: www.euroregion-tatry.pl/infotatry. Pomocou tohto systému členské mestá a obce EUT, ktoré prejavili záujem o účasť v informačnom systéme, môžu priamo na stránke prezentovať kultúrne a iné podujatia. Veľvyslanec Poľskej republiky v Slovenskej republike Ján Komornicki k uvedeniu internetových stránok slovenskej i poľskej strany okrem iného poznamenal: "Je to dobrá správa. Tým, že sa Euroregión Tatry dostal na internetové stránky, dostane sa aj do povedomia našich občanov. Ale aj ďalej, dostane sa k občanom iných štátov, ktorí sa môžu dozvedieť, že na jednej i druhej starne slovensko-poľského pohraničia. Cudzinci môžu pobyt na Slovensku spojiť aj s pobytom v blízkom Poľsku a opačne. Naviac v zahraničí máme našich ľudí, emigrantov, rodákov, ktorí hľadajú možnosti spojenia s rodnou vlasťou i cez internet. Internet je jedným zo spôsobov dobrej reklamy našich krajín."
Autor: František Kuzár
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš