ochorení, čo je chorobnosť 2 951 na stotisíc obyvateľov. Podľa informácie riaditeľky Štátneho zdravotného ústavu (ŠZÚ) v Prešove Magdalény Čačovej chorobnosť sa znížila o 5,5 percenta.
"Pokles bol evidovaný bol najmä vo vekových skupinách 0 až 5-ročných kde ide o 2,1 percenta a v skupine 6 až 14-ročných ide o 21,3 percenta," konkretizovala. Čo sa týka okresov Prešovského kraja, nárast chorobnosti zaznamenali v okresoch Bardejov, Vranov, Medzilaborce a to vo všetkých vekových skupinách, vrátane starších ľudí nad 60 rokov.
Mierny pokles sa naopak týka okresov Prešov, Sabinov, Stropkov, Stará Ľubovňa, Kežmarok a Levoča. Mimochodom, len posledný z menovaných okresov nehlásil chorobnosť, ktorá by dosahovala úroveň epidémie. V 11 okresoch Prešovského kraja sa vyskytlo aj 750 komplikácií, pričom najvyšší počet tvorili pneumónie a bronchopneumónie.
Odborníci sa zhodli v tom, že protichrípkové opatrenia, ktoré majú zabrániť ďalšiemu šíreniu, je potrebné ponechať naďalej v platnosti, to znamená zákaz návštev v lôžkových zdravotníckych zariadeniach, hromadné detské podujatia a podobne. Tam, kde doteraz neboli prijaté, nariadili ich okresní štátni hygienici a to v okresoch Humenné a Snina s účinnosťou od 21. februára.
V Poprade zasadal v utorok protichrípkový výbor a prijal obdobné protiepidemické opatrenia platné aj pre okres Kežmarok. "Výbor doporučil aj zákaz návštev v domovoch dôchodcov a zariadeniach sociálnych služieb. Po skončení prázdnin budú monitorovať chorobnosť v školách."
Autor: ak
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš