ktorých spomínaný súd obsluhuje, týmto návrhom nie sú nadšení.
"Chápem ministrov, že dostali ako úlohu zredukovať štátnu správu každý vo svojom rezorte. Ale prečo si vybrali práve okres Svidník?" vyslovil otázku prednosta Okresného úradu (OÚ) vo Svidníku Jozef Harviš.
Preto sa prednostovia OÚ oboch okresov a primátori oboch okresných miest vybrali za ministrom spravodlivosti Danielom Lipšicom, aby mu predostreli argumenty na zachovanie Okresného súdu vo Svidníku. Ministrovi pripomenuli aj sociálno - ekonomickú situáciu v regióne. J. Harviš k tomu poznamenal:
"Hovorili sme, že to nie je Bratislava. Nech tam redukujú súdy, veď tam je doprava na inej úrovni než u nás."
Záležitosť okolo zrušenia Okresného súdu vo Svidníku - mimochodom, v Prešovskom kraji sú navrhnuté na zrušenie aj Okresný súd v Starej Ľubovni a Krajský súd v Prešove - ešte nie je rozhodnutá. Minister spravodlivosti vymenoval tri nezávislé komisie, ktoré svoje výsledky majú predložiť okolo 15. marca. Jedna z nich je zložená zo sudcov Prešovského kraja. Zástupcovia okresov Svidník a Stropkov sa v Bratislave stretli aj s poslancami Národnej rady SR, keďže zrušenie súdov by malo byť ošetrené zákonom. J. Harviš sa vyjadril:
"Pokiaľ by rušenie súdov malo dôjsť do fázy predloženia parlamentu, nemalo by to prejsť."
Autor: suš
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš