realizácie Strategického plánu ekonomického rozvoja mesta Prešov. Konštituovaním nových orgánov mesta Prešov po decembrových komunálnych voľbách a personálnej zmene vo funkcii vedúceho Útvaru strategického rozvoja mesta bolo potrebné aktualizovať aj členov komisie a de facto zmeniť uznesenie prijaté v júli 2001.
Materiál predkladal MR primátor Milan Benč a napokon aj rozhodol o jeho stiahnutí z rokovania až do ďalšieho zasadnutia. "Diskusia bola najmä o tom, že je nutné najprv vypracovať hodnotiacu správu, ako doterajší členovia komisie pracovali a či nebude vhodnejšie vybrať do komisie užší okruh odborníkov, aby boli operatívnejší a prínosom pre rozvoj mesta," povedal nám na okraj dôvodov tlačový tajomník prešovskej radnice Vincent Sabo.
Pôjde teda o prehodnotenie uplynulého obdobia a kreovanie novej komisie, čo má súvislosť aj s tým, že medzi členmi komisie sú aj exposlanci prešovského mestského parlamentu, niektorým sa zmenili funkčné pozície a v novom návrhu chýbali aj personálne návrhy súčasných poslaneckých klubov. Tie sa mali prezentovať priamo na rokovaní MR, ale nestalo sa tak.
Pravdou však je, že kým ostatné slovenské mestá aj opakovane vypracovali a predložili projekty, ktorými sa uchádzali sa o zdroje z predvstupových fondov EÚ, v prípade Prešova to tak nie je. K európskym zdrojom sa už dostali aj menšie mestá ako je Trenčín, Nitra, Banská Bystrica, Komárno, Zvolen, Martin, dokonca aj Veľký Krtíš či juhovýchodný Zemplín. Len tretie najväčšie mesto na Slovensku nie.
Otázkou je prečo, ak má mesto vypracovaný strategický plán s odbornou pomocou renomovanej pražskej spoločnosti, odborníkov v komisii pre realizáciu plánu z rôznych oblastí a navyše mesto má dva roky za sebou veľmi dobrý finančný raiting. "Dal som príkaz, aby sa na útvare pre strategický rozvoj začalo intenzívne pracovať na projektovej príprave," razantne komentoval situáciu primátor Benč.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš