stanice Aral na výpadovke z Prešova do Košíc mal jedinú chybu. Z pokladníc benzínky lupiči zinkasovali len necelých 17-tisíc korún.
Vyšetrovateľ Okresného úradu justičnej polície v Prešove začal voči neznámym páchateľom trestné stíhanie pre lúpež so zbraňou podľa § 234 odstavcov 1,2 písmena b. Lupičom v prípade dolapenia hrozí trest päť až dvanásť rokov za mrežami. Počas naplánovanej akcie naplnili skutkovú podstatu dvoch rovnakých trestných činov. Najskôr totiž prepadli taxikára, ktorého auto použili na vylúpenie pumpy.
Akciu začalo trio lupičov telefonátom na dispečing prešovskej Privat Combi Taxi. O jednej po polnoci si objednali taxík, ktorý pre zákazníka mal prísť o 1.20 k zastávke MHD v Haniske. Zákazku dostal 22-ročný Július H. Na svojom tmavomodrom Opli Astra bol v Haniske tri minúty pred dohodnutým termínom. Pred zastávkou spozoroval dvojicu mužov a tretieho, ktorý sa k nim blížil. Keď zastavil, jeden z chlapov pristúpil k autu zozadu, otvoril dvere spolujazdca a s kuklou na hlave na taxikára namieril pištoľ svetlej farby. Druhý z trojice otvoril dvere vodiča, ktorého vytiahol z auta, zozadu ho chytil pod krk a o niekoľko sekúnd už taxikár ležal na zemi, kde mu prelepili ústa lepiacou páskou a ruky zlepili za chrbtom. Spútaného živnostníka naložila trojica maskovaných mužov do batožinového priestoru jeho auta. So živým nákladom odišli na neznáme miesto. Zhruba po štyroch minútach auto podľa taxikára zastavilo.
Práve túto zastávku lupiči pravdepodobne využili na vylúpenie benzínového čerpadla. Modrý taxík tam podľa výpovedí personálu zastavil veľmi blízko vchodu do predajne. Vystúpili dvaja muži, šofér ostal sedieť dnu. Jeden z chlapov schytil reklamný pútač stojaci pred vstupom do predajne benzínky a udrel ním do dverí. Adrián F., ktorý mal na pumpe nočnú zmenu, chcel predísť výtržnosti, tak dvere otvoril. Zároveň stlačil signál centrálnej ochrany, ktorým privolal policajtov.
Po otvorení dverí vbehli dnu dvaja muži v kuklách s otvormi na oči a ústa. Menší v modrých nohaviciach a zelenej bunde bomber s čiernou pištoľou v ruke zahlásil: "Je to prepad". Rukou sa oprel o pult, na ktorom sú pokladne a preskočil cez neho. Pri skoku pumpára udrel pištoľou do tváre. Vyšší chlap v čiernych nohaviciach a čiernej trištvrťovej vetrovke obišiel pult. V okamihu z oboch pokladní vybrali hotovosť. Lupiči majú podľa odhadu Adriána F. 22 - 25 rokov. Nižší má výrazne modré oči.
Zastávka v kufri na ceste do neznáma podľa výpovede taxikára trvala jednu, najviac dve minúty. Čo sa deje vonku a kde sa nachádza, netušil. Z jeho výpovede je jasné len to, že auto sa ďalej pohlo veľmi prudko a rýchlu jazdu skončilo asi po šiestich minútach. Taxikárovi sa podarilo vyslobodiť páskou spútané ruky. Vytlačil reproduktor nad sebou a cez dieru odistil zadné sedadlo a dostal sa do interiéru svojho auta. Keď vyšiel von, zistil, že je na prvom odpočívadle diaľnice z Prešova do Košíc. Lupiči mu ukradli telefón a doklady, ale nechali kľúče od auta. Naštartoval teda a na čerpacej stanici Agip chcel zavolať policajtov. Nemusel, keďže ho oslovili sami, hľadajúc lúpežníkov. Tí sa v tom čase už tešili z úspešného, no nie príliš nevýnosného ťaženia. Z odpočívadla sa im zrejme podarilo dostať iným dopravným prostriedkom.
Podľa vedúceho oddelenia prešovských vyšetrovateľov pracujúcich na prípade Petra Forgáča je čerpacia stanica Aral jediná v Prešove bez kamerového systému. Úspech lupičov pripísal stavu polície. "Nie je možné, aby v 100-tisícovom meste ako je Prešov, mali počas noci službu len dve alebo tri motorizované hliadky..." Chybou bolo podľa Forgáča aj to, že polícia okamžite po odhalení lúpeže nezablokovala všetky výjazdy z diaľnice.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš