šok. V jeho priestoroch, ktoré sa už dlhšiu dobu využívajú na country večery, odohrali svoje koncerty dve prešovské hardcorové formácie One voice (na snímke) a Saprophyte. Odvar rocku, tvrdého popu, punku a ďalších štýlov publiku ponúkli žilinskí Anticage. Posledne menovaná formácia zaujala nevšednosťou svojho prejavu i výzoru. Celé trio sa na výslednom zvuku podieľalo inštrumentálne i vokálne. Celý koncert v Este bol poznačený bezbariérovým kontaktom kapiel s publikom, čo mu dodávalo jedinečnú klubovú atmosféru.
Saprophyte je na Prešovskej hudobnej scéne už nejaký čas, ich tvorba je zvečnená aj na nosičoch. One Voice sa o priazeň publika pokúšajú nedlho, že im to ide, potvrdila atmosféra na poslednom esta-koncerte, ktorý kapela zorganizovala. Publikum si speváka bez zbytočných okolkov neváhalo vziať na ruky a podávalo si ho po lokále.
Anticage prišli zo Žiliny do Prešova náhodou prvýkrát. "Najskôr sme boli v šoku s tohto maličkého priestoru. Keď svoju dávku spustili One Voice, mysleli sme, že nás ani publikum neprijme, nakoniec to bolo úplne super," vyzliekol sa z pocitov okolo koncertu bubeník Mareček. "Radi hráme v nových priestoroch, stále je to o tom, či nás publikum príjme alebo nie. Tu boli ľudia úplne skvelí." Anticage na svojom zvuku pracuje približne rok. "Snažíme sa do neho dostať tie najpodstatnejšie veci zo všetkých štýlov od najtvrdšieho disco popu cez Korn až po Sepulturu." Bubeník koncert odohral i odspieval v škótskej sukni. K tejto, v našich podmienkach nezvyčajnej časti odevu podotkol, že ju pred časom zvykol nosiť bežne. "Nechápal som akurát, prečo to ľudia okolo mňa nevedia pochopiť. Úplne hotová z toho bola moja mama. Takže teraz si ju beriem len keď je fakt príležitosť a na koncertoch stále." Na margo ´pokecov´ k jednotlivým skladbám uviedol, že ich k tomu donútilo samotné publikum, ktoré anglickým textom na prvýkrát nerozumelo. V Este sa tak prítomní dozvedeli, že Anticage nenávidia vojnu, zbrojenie, ani krik a politické smerovanie Slovenska ani sveta im nie je ľahostajné. "Atmosféru pesničky sa v slovenčine snažíme porozprávať preto, aby ľudia vedeli, o čom naše vystúpenie je. To, čo spievame, naozaj žijeme, myslíme si to a na koncerte sa to snažíme aj zahrať, náš fyzický prejav patrí k textu. Keby publikum nevedelo, o čom text je, nechápalo by ani ostatné formy prejavu," vysvetlil autor textov Mireček. Na Slovensku už svoju tvorbu predstavili vo všetkých kútoch, najbližšie ich to ťahá do Čiech.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš