poslanci HZDS sú absentéri a flákači. "Koalícia je počtom krehká a keďže pri rozpočte a iných dôležitých bodoch potrebovali v parlamente hlasy, do zahraničia neštandardne posielali opozíciu," skonštatoval.
O stave prístupových rokovaní smerom k Európskej únií uviedol, že HZDS bude iniciovať osobitné rokovanie parlamentu. "Nikto nevie, čo sa počas prístupových rokovaniach dohodlo." Ako príklad uviedol, že pri nákupe pôdy pre zahraničných investorov sa malo prijať sedemročné prechodné obdobie, zmenilo sa však na 3 ročné. Informovaná o tom však nie je ani odborná verejnosť. Spomenul tiež dopravcov, ktorí sa boja roku 2004, lebo nevedie, čo bude platiť. "Je nanajvýš aktuálne hovoriť o tom, aké konkrétne podmienky vláda v súvislosti s EÚ dohodla."
K situácii v HZDS Jaduš uviedol, že bola zriadená komisia Republikového predstavenstva, ktorá do 5. mája má predložiť návrhy na zmenu stanov. "Zhodli sme sa na tom, že nechceme dopadnúť ako SDĽ alebo SNS aj preto by sme sa mali chovať triezvo." Jaduš hovorí, že on jeho osobný postoj je taký, že bol zvolený poslancom za HZDS. K nedemokratickým ustanoveniam v stanovách HZDS, ktoré je treba zmeniť uviedol, že predstavitelia strany na rôznych pozíciách sa stále volia aklamačným spôsobom "avšak pri personálnych otázkam by sa malo robiť hlasovanie tajné." Pozornosť upriamil aj na štatút Rady strany, ktorá by mala byť dynamickejšia a mať väčšie kompetencie. Na našu otázku, či vskutku medzi tými ktorých predseda HZDS Vladimír Mečiar kritizoval patrí aj predseda Krajského predsedníctva HZDS v Prešove a predseda Prešovského samosprávneho kraja Peter Chudík, poslanec Jaduš uviedol: "Na Republikovom predstavenstve boli tri osoby označené, že rozbíjajú stranu, medzi nimi aj Chudík. V HZDS sú však iní rozbíjači a menovaní neboli."
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš