verejnosť informácie o hromadnom odchode policajtov z aktívnej služby. Podľa fám, ktoré sa začali v tejto súvislosti šíriť, sa tak väčšina z nich rozhodla na základe informácií o avizovaných stratách sociálnych výhod, ktoré údajne na policajtov čakajú.
Príslušníci Policajného zboru spod Tatier však podľa vyjadrení svojich kolegov hovorcov davovej psychóze nepodľahli. "Hovorí sa o tomto probléme dosť živo. Policajný zbor je živý organizmus takže logicky v ňom dochádza k neustálemu pohybu a zmenám. Žiaden masový odchod však u nás neevidujeme," povedal nám hovorca Okresného riaditeľstva PZ v Poprade npor. Pavol Paračka.
Prakticky s totožným vyjadrením sme sa stretli aj u jeho kolegu v susednom Kežmarku. Podľa tunajšieho policajného hovorcu kpt. Jozefa Žembu ani v kežmarskej polícii nedochádza k žiadnym masovým podnetom na odchod. "Z okresného riaditeľstva odchádza jeden kolega, ktorý však s takouto žiadosťou vyrukoval už pred rokom. Vtedy ju však stiahol, kým teraz je to už prakticky definitívne. So spomínanými fámami však jeho odchod určite nesúvisí. Dvaja policajní dôstojníci odchádzajú aj z radov Justičnej polície. Ich rozhodnutie je však skôr odrazom organizačných zmien v systéme fungovania slovenskej polície ako obavou z možných zmien," tvrdí J. Žemba.
Záujem o odchod zo služby neprejavili ani policajti zo Starej Ľubovne. Podľa ich hovorcu mjr. Jána Čandíka v zbore na túto tému prakticky ani nepadla reč: "Nejaké fámy sa šírili. Kolegov však upokojil obežník ministra vnútra, spred pár dní, v ktorom nás ubezpečil, že policajti o žiadne sociálne vymoženosti neprídu," dodal.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš