ďalšia talianska firma Mediconf z Palerma, ktorá odkúpila všetkých jej 96,3 percenta akcií. Do Sviku Mediconf prišiel aj so značkou Feciso, pod ktorou sa teraz bude vyrábať konfekcia vo Svidníku.
Nie však to je najdôležitejšie. Medzi zamestnancami sa šírili obavy z možnej straty zamestnania. Opak je pravdou. Nový konateľ spoločnosti Piero Bucalo sa na celozávodnom zhromaždení zamestnancov vyjadril, že bude od nich vyžadovať vyššiu produktivitu a kvalitu práce a s tými, kto nepreukáže patričnú snahu sa rozlúči, ale zároveň predniesol svoju víziu rozvoja spoločnosti, podľa ktorej by sa počet zamestnancov Sviku z doterajších 650 mal do roku 2004 zvýšiť na tisícku.
"Fabrika nie je len moja, ale všetkých, ktorí v nej pracujú. Som si istý, že Svik pôjde dopredu a bude to lepšia budúcnosť pre všetkých," nabádal P. Bucalo na zhromaždení zamestnancov Sviku k vrelejšiemu vzťahu k spoločnosti. Napriek dlhšiemu trvaniu medzinárodného tendra pri predaji Sviku výroba sa v ňom nezastavila aj vďaka tomu, že kontrakty boli uzatvorené na celú sezónu. Nový vlastník ich prevzal spolu so záväzkami od starej spoločnosti a teraz bude organizáciu práce v podniku prispôsobovať svojej výrobno-odbytovej koncepcii.
Zaujímali sme sa, či pri zvyšovaní stavu zamestnancov budú potrebné aj investície do rozširovania výrobných objektov. "Investovať zatiaľ netreba, len využiť existujúce kapacity. Svik je tak technicky a investične pripravený, že je schopný sa minimálne päť rokov zaobísť bez investícií," uviedol generálny riaditeľ Ladislav Koudelka a poznamenal, že v tejto spoločnosti sa doteraz každý rok investovalo minimálne vyše 20 miliónov korún do technológie, modernizácie a sociálneho programu.
Možno aj preto zazneli na zhromaždení zamestnancov slová P. Bucala, že sa mu fabrika zapáčila od prvej obhliadky a že je šťastný, že ju kúpil.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš