Vranov nad Topľou - Členovia mestskej rady vo Vranove nad Topľou na ostatnom zasadnutí venovali najviac pozornosti financiám. Ide o prostriedky,
Redakcia SME
Písmo:A-|A+ Diskusia nie je otvorená
ktoré mesto dostalo z privatizácie Slovenského plynárenského priemyslu za investície do plynárenských zariadení. Mesto použije z nich 11 miliónov korún na úhradu záväzkov po lehote splatnosti a 12 miliónov je určených na rozvojové programy. O konkrétnom pridelení finančných prostriedkov na jednotlivé akcie by mali rozhodnúť poslanci na dnešnom zasadnutí mestského zastupiteľstva.
Niečo z balíka financií pôjde na vybudovanie systému príjmu satelitného televízneho vysielania prostredníctvom bezdrôtového rozvodu. "Umožnilo by to pokryť televíznym signálom nielen mesto Vranov, ale aj časť okolitých obcí," mieni primátor Milan Muška. Zrejme zaváži aj skutočnosť, či do realizácie budú zapojené obce, ktorých by sa to týkalo.
Ďalším projektom je návrh na výstavbu sociálnych bytov na Toplianskej ulici. Keďže v tomto prípade pôjde o prestavbu ubytovne, mesto nemôže uplatniť na ministerstve výstavby žiaden model financovania.
"Uvažujeme s použitím vlastných prostriedkov z fondu rozvoja bývania." Išlo by o zhruba 900-tisíc korún. Nemenej dôležité bude aj rozhodnutie o počte poslancov a volebných obvodov na nasledujúce volebné obdobie. Vo Vranove nad Topľou majú pripravených päť variantov. Tie stanovujú 24 alebo 25 poslancov. " Líšia sa skôr v tom, že uvažujú s vytvorením samostatných volebných obvodov na Lomnici a na Rodinnej oblasti, ktoré sú nepísanými samostatnými časťami mesta, v ktorých sú aj špecifické problémy," priblížil M. Muška. V každej alternatíve sa však ráta so samostatným volebným obvodom pre mestskú časť Čemerné, ktorého petičný výbor sa už dlhé roky, aj cez Ústavný súd SR, domáha vyhlásenia referenda o odčlenení sa od mesta.