Korzár logo Korzár Spiš

Prešovské výstavné trhy štartujú už dnes, po výplatách bude Davis Cup

Prešov - Brány Prešovských výstavných trhov (PVT) sa otvoria v Mestskej hale v Prešove dnes o 13. hodine. Na ploche 1300 metrov štvorcových sa

predstaví 118 vystavovateľov. Tradične nebudú medzi nimi chýbať predajcovia oblečenia, obuvi, spotrebného tovaru, nábytku, hračiek, drobností do domácnosti či modernej techniky a samozrejme stánky s pečenými dobrotami a občerstvením. Tento rok sa trhy otvoria o čosi skôr než zvyčajne, pred výplatami.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

"Boli sme nútení presunúť Prešovské výstavné trhy o týždeň skôr, kvôli Davis Cupu," odôvodnila túto zmenu riaditeľka Mestskej správy služieb (MSS) Mgr. Ivana Pronerová. Usporiadatelia však predpokladajú, že aj tohto roku zavíta na PVT do dvadsaťtisíc ľudí, čo je štandard posledných rokov. Opýtali sme sa, či presun termínu PVT neodradil vystavovateľov. "Nie, na počte vystavovateľov sa to neodzrkadlilo a veríme, že to neodradí ani divákov. Davis Cup je významným podujatím a pochopiteľne sme sa ho nechceli vzdať," povedala I. Pronerová.

SkryťVypnúť reklamu

Aj na 26. ročníku PVT ostáva už roky nezmenené, dvadsaťkorunové vstupné. V minulosti sa okrem toho žrebovali z množstva divákov výhercovia rôznych cien. Mestská správa služieb od toho upustila, a to nielen kvôli novele zákona o lotériách, ale aj preto, že ľudia sú zvyknutí navštíviť PVT nie pre tombolu, ale kvôli trhom samotným. "V minulosti sme mali dosť problémov s tým, že ľudia si vôbec neprišli po ceny," skonštatovala riaditeľka a poznamenala, že nikto sa nehlásil ani k prvej cene, automobilu Daewoo.

Väčší dôraz kládli organizátori PVT tento rok na sprievodný program. Ten začne dnes o 15. hodine slávnostným otvorením PVT primátorom mesta Jurajom Kopčákom. Vystúpia Mažoretky MSS a o 15.30 hodine Ješeňovský šestnastorák.

Druhý, zajtrajší deň 26. ročníka PVT začína o deviatej ráno. Kultúrny program, situovaný na priestranstvo pred halou, otvoria o 13. hodine súbory Mestskej správy služieb (Bonny, Grimmy, mažoretky, KMG Mladosť), po ktorých na pódium vystúpi domáca hudobná skupina Shandy RP. Novinkou bude priamy prenos Rádia Regina, zajtra od 14.00 do 15.30 hod. Podľa slov riaditeľky Pronerovej budú súčasťou rozhlasového prenosu rozhovory s osobnosťami, súťaže i vlastný kultúrny program, kde sa predstavia nielen folklórne súbory.

SkryťVypnúť reklamu

Po tomto programe nastúpi jeden z ťahákov programu - imitátorské duo Kajzer a Meluš, po ktorom bude nasledovať tradičná módna prehliadka SOU odevného v Prešove.

Sobotňajší sprievodný program PVT načne o 14. hodine Ploštín Punk, po ňom nastúpia súbory MSS a módna prehliadka salónu Annatha. Vrcholom programu bude o 16. hodine vystúpenie Karola Mikloša. Nedeľa bude opäť patriť hudbe, móde, mažoretkám s dychovkou, ale aj ľudovej rozprávačke zvanej Araňa z Jarovníc.

Prešovské výstavné trhy budú otvorené denne od 9. do 18. hodiny. Medzi stánkami nájdete aj kóju Prešovského denníka Korzár s viacerými prekvapeniami.

Najčítanejšie na Spiš Korzár

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  3. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  4. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  5. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  6. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  7. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  8. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 228
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 257
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 12 078
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 7 122
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 789
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 5 234
  7. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 544
  8. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 4 521
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu