Tesné víťazstvo Vlašanov, Helcmanovce doma len remizovali

Z trojbodového zisku sa v nedeľu radovali len Rudnianci. Ostatní štvrtoligisti zo Spiša už príchuť víťazstva neokúsili. V piatoligovej spoločnosti pútalo pozornosť derby dvoch "H" v Helcmanovciach. Rovnako sa očakávalo, či Vlašania budú pokračovať v svojo

Tesné víťazstvo. Zo štvrtoligistov cez víkend naplno bodovali len Rudnianci, ktorí doma zdolali rezervu Moldavy.Tesné víťazstvo. Zo štvrtoligistov cez víkend naplno bodovali len Rudnianci, ktorí doma zdolali rezervu Moldavy. (Zdroj: luko)

m futbalovom rozlete.

IV. LIGA

Sečovce - Krompachy 4:1 (0:0)

Prvý polčas bol vyrovnaný. Častejšie mali loptu na svojich kopačkách domáci, ale diváci na oboch stranách gól nevideli. O osude stretnutia sa rozhodlo na začiatku druhej časti hry. Po každej útočnej akcii domáci skórovali. V 70. minúte bolo 3:0! Za hostí ešte znížil I. Košč, no Sečovce ešte v závere pridali jeden gól. Výkon Krompách bol veľkým sklamaním. Po domácom zápase s V. Revištiami sa zdalo, že forma ide nahor. Skutočnosť v Sečovciach bola iná. Výkony Krompách na ihriskách súperov sú veľkým sklamaním. KROMPACHY: Maixner - Kuriško, Tomašov, M. Košč - Geletka, Mišura, Ľ. Ontko, I. Košč, Kukura - Šmida, Belej, striedal: Horváth.

Prakovce - Kr. Podhradie 3:2 (1:1)

V druhom jarnom futbalovom zápase privítali Prakovčania futbalistov z Kr. Podhradia a ešte sa len stretnutie začalo, hosťujúci Bodnár zaskočil domácich delovkou do ľavého horného rohu - 0:1. Prakovce nastúpili v oklieštenej zostave, keď im chýbali pre zranenia a karty štyria hráči základnej zostavy. To sa aj odzrkadlilo na hre domáceho mužstva. Prakovčania získali miernu prevahu, ktorú však nedokázali gólovo využiť. Keď sa už zdalo, že hostia pôjdu do šatní s gólovým náskokom, v 44. min. z hranice šestnástky napriahol Lukáš a bolo vyrovnané.
Druhý polčas vyšiel domácim nad očakávania. V 46. min. z trmy-vrmy dostal do vedenia Prakovce Demčák - 2:1. Už o sedem minút potrestal hrubú chybu domáceho gólmana Bodnár - 2:2. Od tejto chvíle Prakovčania súpera zatlačili, no gólovo sa nevedeli presadiť. Na hraciu plochu prišiel Komara a v závere Stoklas. Keď sa už zdalo, že zápas sa skončí remízou, hostia faulovali v šestnástke Lukáša a ten z pokutového kopu zabezpečil domácim šťastné víťazstvo. PRAKOVCE: Csiszár - Šimko, Kuchár, Kuchta, Kujnisch - Leško, Demčák, Lapšanský - Gmiter, Lukáš, Regec.

G. Geletko

Sp. Vlachy - Margecany 1:0 (0:0)

Víťazstvo Vlašanov v regionálnom derby sa nerodilo ľahko. V prvom polčase domáci produkovali opäť herný stereotyp v podobe nakopávania lôpt pred pokutové územie hostí, čo pozorná obrana hostí bez väčších problémov likvidovala. Hostia síce pôsobili odovzdaným dojmom, hrali so zabezpečenou obranou, ale na druhej strane využívali núkajúce sa príležitostí na skórovaniel
Už v 1. min. mohli ísť hostitelia do vedenia, ale Šefčík zblízka prestrelil. Na opačnej strane v 20. min. Papcunu vyskúšal pozornosť Ferenčuhu. V 23. min. Mackovjak dostal ideálnu loptu do uličky a domáci gólman opäť odvrátil gólové inkaso. Strelecký pokus L. Gondu v 30. min. brankár hostí vyrazil. Vzápätí nevyužili hostitelia skvelú príležitosť pred bránkou Lokomotívy na zmenu skóre. Pred prestávkou ešte V. Gonda a potom L. Gonda gólové možností zahodili.
Po zmene strán, ako tradične, začali Vlašania aktívnejšie. Fabíny ani Halula však nepremenili svoje šance. V 69. min. po rohovom kope Legát zakončoval nepresne. Zásluhou Gondovcov sa v 73. min. zrodil víťazný gól domácich. Lukáš nacentroval do šestnástky a Vlastimil hlavou stanovil definitívnu podobu výsledku. Potom ešte po prihrávke Halulu L. Gonda spálil šancu na prikrášlenie trojbodového zisku. SP. VLACHY: Ferenčuha - Dunka, V. Gonda, Jež, Šefčík - Tomajko, Halula, Fabíny, Ďorko (65. Legát) - Suchý, L. Gonda (90. Greško). MARGECANY: Graban - Keruľ, Petrov, Kaľavský (61. Mackovjak) - Čarnoky, Furajtár, Olejník, Papcun, Stašík - Mackovjak, Jakubišin.

D. Girba

Helcmanovce - Harichovce 1:1 (1:1)

Aj v tomto súboji sa potvrdilo, že Helcmanovčanom sa darí v Harichovciach a opačne. Domáci nenadviazali na hru a výkon spred týždňa v Margecanoch. Úvod tomu nenasvedčoval. V 1. min. J. Pisko sám pred brankárom nezaváhal - 1:0. Hostia hneď odpovedali, ale Kohut podržal svoje mužstvo. Rozhodujúce chvíle prišli po polhodine hry. Najprv Ľ. Maliňák zahodil dve tutovky a platilo staré známe: nedáš - dostaneš. Z priameho kopu Staroň presne zakončil - 1:1. Hralo sa tvrdo, ale férovo, hráči vzájomne nemali medzi sebou žiaden problém. Najslabším článkom stretnutia bol rozhodca Olejník, ktorého nepresné verdikty znervóznili záver polčasu. Akoby účelovo a tendenčne pískal proti domácim. Napríklad sám hráč hostí Staroň menil jeho rozhodnutie, keď férovo priznal, že namiesto rohu majú domáci kop od brány - za to si vyslúžil od domáceho publika veľký potlesk.
V druhom polčase bolo viac bojovnosti ako futbalového umenia. V 61. min. brankárovi hostí pomohlo brvno a neskôr aj spoluhráči, ktorí vykopávali loptu z prázdnej brány. V 81. min. mal gólovú príležitosť J. Pisko a v závere Kuchár. Skóre sa už nemenilo. HELCMANOVCE: Kohut - Lapšanský, Kisel, Kuchár - Zmij, M. Marcinko, Hudák, Mikkluš, Ľ. Maliňák - Pisko, Ferenc, striedali: Jablonovský, M. Marcinko. HARICHOVCE: Karchňák - Jakubovič, Kaščák, B. Hudáček - Suchý, Pukluš, Hrušovský, Ambrozy, Staroň - Martinický, Urban, striedali: Slivoš, Košar, L. Hrušovský.

T. Theis

Koš. N. Ves - Teplička 3:2 (0:2)

Jaklovce - Hrabušice 0:3 (0:1)

Už v prvom polčase hostia domácich k ničomu vážnejšiemu nepustili. Ich brankár nemal prakticky žiadnu robotu. Vydarenou strelou z 30 metrov pod brvno Oravec otvoril gólovú účet. Aj v druhom polčase Hrabušice pozorne bránili a vyčkávali na svoje šance. Najprv Popadič a potom Kukura rozhodli o tom, že tri body putovali do Hrabušíc. JAKLOVCE: Petkač - Hofman, Polaček, Mitrik - Švartz, Kandrik, Hudaček, Budinský, Fabrici - Adamišin, Tomaško, striedali: Kandra, Hajduk. HRABUŠICE: Sagula - Priehoda, Bajtoš, Hanzely - Babik, Chripko, Dičák, Melničuk, Oravec - Kukura, Popadič, striedal: Bycko.

(jp)

Nálepkovo - G. Hôrka 1:3 (1:2)

Lok. Košice B - Smižany 1:2 (1:1)

Lepší vstup do zápasu mali domáci, ktorí viedli od 4. minúty, ale hostí tento gól nezlomil. Skôr naopak. Na polčasových 1:1 vyrovnával presnou hlavičkou Klubert. Kanonier Smižian potvrdil svoju dobrú streleckú formu aj v druhom polčase a jeho druhý presný zásah znamenal pre hostí trojbodový zisk. Potom si už hostia pozorne bránili priaznivý výsledok, hralo sa viac medzi šestnástkami.