Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky
ČAKANIE CHRASŤANOV NA PRVÉ JARNÉ VÍŤAZSTVO POKRAČUJE

Ďalšia nečakaná vysoká prehra Olcnavy

Medzi šlágre nedeľňajšieho kola patrilo susedské derby Olcnavy s Bystranmi, kde opäť domáci vyfasovali štvorgólovú domácu nádielku. Vytúženého prvého jarného víťazstva sa dočkali Iliašovce. Líder z Kluknavy rozstrieľal Letanovčanov.

Poráč - Chrasť n/H 2:1 (1:1)

Domáci chceli aj v tomto stretnutí nadviazať na veľmi dobré výsledky v jarnej časti. To sa im aj podarilo hneď v prvých sekundách zápasu. Stačilo im 90 sekúnd a už viedli zásluhou T. Antala. Hostia bez zraneného Sopkoviča pôsobili nevýrazným dojmom, ale v 10. min. z nenápadnej akcie vyrovnal R. Gonda. Do polčasu mali ešte Poráčania dve veľké príležitostí. Raz pomohla M. Šefčíkovi žrď. Nesúrodý a rozháraný futbal sa hral v druhom polčase. Častejšie loptu mali na svojich kopačkách domáci, ale pred bránou hostí dlho nevedeli nič vymyslieť. Až prišla 73. min. a hrúbka chrasťanského brankára, ktorému vypadla lopta a pre T. Antala už nebolo problém dokopnúť ju do brány. V závere sa ešte hostia snažili urobiť niečo s výsledkom, ale Poráčania si tri body postrážili. Pred 100 divákmi rozhodoval Petruška. PORÁČ: Krajňák - Poloni, Širila, Šteiner - T. Antal, Šaula, Macala, Chovanec, Vojtila - Liška, Kukič, striedali: Šmelko, Kinik. CHRASŤ n/H: M. Šefčík - P. Šefčík, Jančár, Filip - Celec, Chovanec, M. Jančár, Gonda, Dirda - Bady, Dirda st., striedali: Faltin, Šefčík, Tokarčík.

Olcnava - Bystrany 2:4 (2:0)

V prvom polčase domáci si vynútili tlak a v úvode strelili aj dva góly Kaščákom a Kováčom.
Po zmene strán Pavol namieril do šibenice a náskok domácich už bol len jednogólový. Potom prišli chvíle kanoniera Suchého. Najprv z 20 metrov prekvapil domáceho brankára. Potom zo 40 metrov prekvapil domáceho brankára. V zúfalom tlaku Olcnavy unikol Suchý a po ofsajdovej situácii upravil na konečných 4:2 pre Bystrany.
Pred 100 divákmi rozhodoval Šoltés. OLCNAVA: Rusnák - Salaj, Kožar, Pavlík - Svetkovský, Rusnák, Kaščák, Rusnák, Gonda - Melega, Kováč, striedali: Rusnák, Kapalko. BYSTRANY: Pavol - Timčík, Lipovský, Pavol - Jochman, Forgač, Brajerčík, Vrabec, Suchý - Mikula, Pavlík, striedali: Mikula, Gonda.

Mníšek n/H - Markušovce 2:1 (1:1)

Domáci začali svižne a už v 5. minúte zužitkoval Svitanov center Gajdoš - 1:0. Hostia o sedem minút vyrovnali, keď vysokú loptu brankár podbehol a aj s prispením slnka ju Olekšák pohotovo poslal do siete - 1:1. V závere polčasu zahodil tutovku Hulič. Po zmene strán sa vyznamenal najlepší hráč hostí Užík, keď vychytal Drajnovu gólovú príležitosť. V 70. min. zahrávali domáci rohový kop, pred bránou sa najlepšie zorientoval Štrompf a zabezpečil domácim tri body. Pred 100 divákmi rozhodoval Š. Kunzo. MNÍŠEK n/H: Gajdoš - Rešovský, Ujczák, Štrompf - Petrik, P. Gajdoš, L. Drajna, M. Drajna, Köhler - Svitana, Hulič, striedali: Plachetka, Malik, Kujnisch. MARKUŠOVCE: Užík - Kozák, Janošík, Olekšák - Šteiner, Jarab, Antony, Kalafut, Kozák ml. - Andraši, Dunka, striedali: Hodnický, Kozák.

Jamník - Hnilčík 4:0 (3:0)

Od začiatku mali domáci réžiu stretnutia vo svojich rukách. Umnou kombinačnou hrou získali prevahu a ich snaha bola po prvý raz korunovaná gólom v 13. min. Pavlíkom.

Kluknava - Letanovce 6:0 (3:0)

Líder tabuľky sa doma opäť prezentoval výborným výkonom. Gólový účet opäť otváral kanonier Richnavský v 23. a 26. minúte a do polčasu ešte zvyšoval na rozdiel troch gólov M. Belej. Po zmene strán si strelecké kopačky obul Lisý, keď v rozpätí dvoch minút zaznamenal dva góly. Strelecké hody zakončil P. Belej. Pred 200 divákmi rozhodoval Zmij. KLUKNAVA: Kožár - Glova, Hoppej, Lisý - Papcun, Cifra, Kolčar, Hadry,Richnavský - P. Belej, M. Belej, striedali: Zahuranec, Tremko, Maras. LETANOVCE: Jochman - Bereghazy, Pecha, Olejník - Šefčík, Neupaver, Žoldák, Klembara, Engel - Gavalier, Toporcer.

Iliašovce - Odorín 3:1 (0:0)

Bojovnejší domáci zo začiatku eliminovali tlak hostí, ale aj zahodili dobré šance. Po zmene strán v 56. min. prekonal brankára Odorína Merkovský. Následne si hostia dali nešťastného "vlastenca" - 2:0. Hostia sa však nevzdávali a Zekucia zdramatizoval priebeh stretnutia. O tom, že prvé tri jarné body ostanú v Iliašovciach, rozhodol striedajúci Janiga. Pred 150 divákmi rozhodoval Rusnák. ILIAŠOVCE: Farkašovský - Soták, Kočiš, Franko - Gonda, Vaško, Ordzovenský, Kolcun, Schneider - Kľučár, Merkovský, striedali: Janiga, Liška. ODORÍN: Maľak - Majko, Fabian, Ľ. Majko - Kavulič, Baluch, Boroš, Bednár, Beličák - Zekucia, Čuj, striedali: Hudzik.

Spišský Hrušov mal voľno

Dohrávka:

Hnilčík - Poráč 1:1 (1:0)

V dohrávanom stretnutí 1. mája sa hostia len ťažko adaptovali na ihrisko v Hnilčíku. Po štandardnej situácii v prvom polčase a hrúbke v obrane sa domáci ujali vedenia hlavičkou Štraucha. Po zmene strán sa očakával tlak Hnilčíka, ale réžia hry bola v rukách hostí, ktorí hneď na začiatku druhého polčasu parádnou strelou Vojtilu vyrovnali. To bol aj posledný presný zásah v tomto stretnutí. Aj keď si ešte obaja aktéri vypracovali sľubné príležitostí, skóre sa už nemenilo. Pred 50 divákmi rozhodoval Kotrady.

1. Kluknava 17 15 0 2 46:16 45

2. Jamník 17 12 1 4 48:23 37

3. Odorín 18 10 2 6 39:23 32

4. Poráč 18 9 4 5 36:25 31

5. Sp. Hrušov 17 8 3 6 30:29 27

6. Chrasť n/H 18 8 2 8 30:23 26

7. Bystrany 18 7 4 7 38:31 25

8. Hnilčík 18 6 4 8 23:30 22