Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky
SUSEDSKÉ DERBY V SPIŠSKOM ŠTVRTKU PRE JÁNOVCE

Kravany hladko zastavili rozlet Veľkej Lomnice

I. trieda podtatranských futbalových súťaží riadených PFZ v Poprade pokračovala včera zápasmi 24. kola. V piatkovej dohrávke 18. kola prehrala doma Spišská Stará Ves s Hranovnicou 2:3.

Derby pre hostí. Sp. Štvrtok doma prehral s Jánovcami (1:3).Derby pre hostí. Sp. Štvrtok doma prehral s Jánovcami (1:3). (Zdroj: Richard Hudeček)

POPRAD.

I. trieda

Sp. Štvrtok - Jánovce 1:3 (1:1)

Susedské derby sa na počudovanie nieslo v priateľskej atmosfére. Od úvodu sa hral technický futbal, pričom v tomto smere mali navrch domáci. Hostitelia si vypracovali rad štandardných situácií a po jednej z nich išli do vedenia. Mladý tím Jánoviec však bojoval a ešte do prestávky pekným zásahom Berča vyrovnal. Po obrátke behaví hostia prevýšili svojho súpera po fyzickej stránke. Ťažili predovšetkým z rýchlych brejkov, ktoré boli účinné a po presných zásahoch Berča a skúseného Gajdoša, ktorý umne dirigoval svojich spoluhráčov, dosiahli celkom zaslúžené, i keď trochu prekvapivé víťazstvo.

Góly: Mil. Biskup - Berč 2, Gajdoš. Pred 160 divákmi rozhodoval Gaduš, ŽK: Mir. Bajtoš - Mangera.

Sp. St. Ves - Vikartovce 2:0 (2:0)

Domáci mali priam raketový úvod a už v 2. minúte išli do vedenia, keď spoza šestnástky presne trafil Babiak. Podobná situácia sa zopakovala o ďalších sedem minút neskôr a opäť ten istý hráč zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Otrasení hostia sa dostali pod tlak Zamagurčanov a tí mali v úvodných 25 minútach výraznú prevahu. Až potom sa hra vyrovnala, pričom v závere prvého polčasu nastrelili hostia žrď. Po zmene strán bola hra vcelku vyrovnaná a útoky sa striedali na oboch stranách. Zrodilo sa veľa šancí, domáci Krolák sa dvakrát rútil sám na brankára, ktorému v jednom prípade pomohla žrď. Aj Vikartovčania mali príležitosti na zníženie, ale výsledok sa už nezmenil.

Góly: Babiak 2. Pred 120 divákmi rozhodoval Koč. Bez kariet.

Kravany - V. Lomnica 5:1 (2:0)

V šlágri kola privítal líder súťaže na jar rozbehnutú Veľkú Lomnicu. V prvom polčase bola hra vyrovnaná, pričom domáci svoje dve šance využili, a preto boli po prvej polovici spokojnejší. Hralo sa rýchlo, z jednej strany na druhú. Aj v druhom polčase mala hra vysoké tempo. Lomničania však s blížiacim sa záverom prepadávali v taktike, i keď kondične na tom bolo mladé mužstvo hostí dobre. V 58. minúte sa síce hosťom Bellerom podarilo znížiť, ale to bolo z ich strany všetko. Skúsenejší domáci v 73. minúte Michlíkom pridali tretí zásah a bolo prakticky rozhodnuté. V závere už totiž bol ich súper na uterák, čo potvrdzuje aj konečný výsledok.

Góly: Pitoňák 3, Michlík 2 (1 z 11 m) - Beller. Pred 180 divákmi rozhodoval J. Guballa, ŽK: Kovalčík, Skokan (obaja Kravany).

Žakovce - V. Slavkov 2:0 (2:0)

Svižnejšie začali hostia, ale svoje dve sľubné gólové príležitosti nepremenili. Hra sa rýchlo vyrovnala a už v 9. minúte po chybe hosťujúcej obrany išli Žakovce do vedenia. Hostitelia prebrali iniciatívu na svoje kopačky a v 21. minúte po priamom kope zvýšili svoj náskok. Hostitelia hrali s vetrom v chrbte, čo sa snažili náležito využiť. Aj po obrátke mali Žakovčania lepší štart na loptu a svoje vedenie si umne kontrolovali. Viac sa už ale hralo v strede ihriska a domáci hrali to, čo potrebovali. V závere mohli svoje zaslúžené víťazstvo ešte prikrášliť, ale po rohovom kope zachránilo hostí brvno.

Góly: K. Jankura, Kopčák. Pred 100 divákmi rozhodoval Kalinaj, ŽK: Vaľko - Z. Stankovič, Barabas ml.

Vernár - Mlynčeky 2:1 (0:0)

Úvodný nápor domácich priniesol niekoľko dobrých šancí, ale nie gólové zakončenie. V 7. minúte mieril Budaj z uhla vedľa, v 14. minúte jeden z hráčov hostí taktiež minul. Oba tímy akoby sa do prestávky iba zastreľovali. V závere prvého polčasu Vernár zatlačil svojho súpera, ale nič z toho nevyťažil. V 47. minúte Ondrušov pokus hosťujúci brankár s námahou vyškriabal. Následne sa do prečíslenia dostali Mlynčeky, ale skóre sa stále nemenilo. Až v 69. minúte prudkou strelou domáci Černák rozvlnil sieť. O desať minút však odpovedal Šľachtič, a tak sa o najtesnejšom triumfe domácich rozhodlo až v 90. minúte, znova delovkou z nohy Černáka.

Góly: Černák 2 - Šľachtič. Pred 100 divákmi rozhodoval Melničuk, ŽK: Gajan, Ondruš - Mi. Česelka.

Lučivná - Batizovce 4:3 (1:0)

Prvý polčas susedského derby bol vyrovnaný. Skóre sa do prestávky menilo iba raz, keď po chybe brankára išli domáci do vedenia. Do druhého dejstva mali hráči Lučivnej bleskový nástup a za dve minúty zvýšili už na 3:0. Hostia síce potom znížili, ale odpoveď Lučivnej znamenala opäť jej trojgólové vedenie. Napokon sa však zápas predsa len nečakane zdramatizoval. Najprv po faule domáceho brankára z pokutového kopu Tvaružek znížil na 4:2 a sedem minút pred koncom bolo dokonca o gól. V závere si už Lučivná tesné, ale zaslúžené víťazstvo udržala.

Góly: Mihálik 3, Marton - P. Štrbka, Tvaružek (z 11 m), Františka. Pred 80 divákmi rozhodoval Skladan. Bez kariet.

T. Lomnica - Stráže 1:1 (0:0)

V prvej polovici boli hostia kombinačnejší a v útoku nebezpečnejší. Loptu mali viac pod svojou kontrolou a podnikali hrozivé protiútoky, s ktorými mala domáca obrana veľké problémy. V koncovke však Strážania vyhoreli, a preto išli tímy do kabín za bezgólového stavu. V druhom polčase domáci prestriedali a začali si vytvárať jednu možnosť za druhou. V koncovke sa však trápili a v 82. minúte nečakane inkasovali. Až v 90. minúte sa Lomničanom podarilo aspoň vyrovnať zo štandardnej situácie Neupauerom. Remíza je spravodlivým vyjadrením pomeru síl na hracej ploche.

Góly: Neupauer - Hanečák. Pred 50 divákmi rozhodoval Gandžala, ŽK: Leščinský - Hanečák.

Sp. Belá - Hranovnica 3:1 (2:1)

Na hrboľatom teréne sa oba celky pokúšali o kombinačný futbal a hralo sa vo svižnom tempe. V 12. minúte išli Beľania do vedenia a o ďalších dvanásť minút neskôr poistili svoj náskok. Hralo sa kombinačne a v 32. minúte sa hostia vrátili späť do hry po góle Petruľu. V druhom polčase sa hralo za výdatného dažďa na blatistom teréne. Tomu sa lepšie prispôsobili domáci. Hostia síce mali územnú prevahu, ale Beľania hrozili z brejkov a po jednom z nich upravili na 3:1. Hranovničania sa snažili, Pačan však svoje dve dobré šance nepremenil. Umná obrana domácich napokon slávila úspech.

Góly: Podolinský 2, Pokrivčák - Petruľa. Pred 120 divákmi rozhodoval Zaleš, ŽK: Boršoš - R. Gajan.