Pravá domáca strata bodov v podaní Vlašanov

Boj o záchranu začína naberať na obrátkach. Platí to hlavne v štvrtoligovej spoločnosti. V dôležitých zápasoch o záchranu Žakarovčania a aj Rudňanci nezaváhali. V piatej lige J-Z sa veľký šláger hral pred rekordnou diváckou kulisou (500 divákov) v Hrabuši

O tomto sa búrlivo rozpráva. Búrlivú diskusiu vyvolal tento moment. Na troch snímkach za sebou je gólová akcia Smižian v nadstavenom čase. Gól pre predtým odpískaný faul na domáceho hráča neplatil. Na snímkach vpravo dole vidieť, že rozhodca Jančár fúkolO tomto sa búrlivo rozpráva. Búrlivú diskusiu vyvolal tento moment. Na troch snímkach za sebou je gólová akcia Smižian v nadstavenom čase. Gól pre predtým odpískaný faul na domáceho hráča neplatil. Na snímkach vpravo dole vidieť, že rozhodca Jančár fúkol (Zdroj: jope)

ciach.

SPIŠ.

IV. LIGA

Turňa - Krompachy 1:0 (1:0)

V úplne vyrovnanom zápase nakoniec technickejší hostia prehrali zápas, ktorému by podľa priebehu viac svedčila remíza. Krompašania v poli boli lepší, ale dobré príležitosti ostali nevyužité. Domáci dlhými nakopávanými loptami robili obrane hostí značné problémy. Po takejto akcii v prvom polčase aj strelila Turňa gól. Hostia v druhom polčase sa všemožne snažili vyrovnať, mali aj niekoľko výborných príležitostí, ale skóre sa už nezmenilo. Hral sa obojstranne útočný futbal v slušnom prostredí.
KROMPACHY: Vojtek - M. Košč, Ľ. Ontko, Kuriško - I. Košč, Geletka, Mišura, Kukura, Belej - Tomašov, Biľ, striedali: Horváth, Lesňák.

P. Horváth

Sečovce - V. Folkmar 4:2 (3:2)

Rudňany - V. Opátske 2:0 (0:0)

Po sobotňajšom výsledku zo Žakaroviec bolo jasné, že ak chcú domáci živiť nádej na záchranu, musia zabodovať. Súper bol však veľmi kvalitný a počas celého zápasu mal réžiu vo svojich rukách a na kopačkách. Hosťom sa však zranili dvaja kľúčoví hráči v obrane. Navyše Rudňanci mali výborný vstup do druhého polčasu a už v 50. min. Klembara skóroval. Hostia prepli ešte na vyššie obrátky, ale v čase ich najväčšieho tlaku Zajac presnou strelou spoza šestnástky rozhodol o zisku dôležitých troch bodov.
RUDŇANY: Franko - Slanina, Farkašovský, Čuj - Kyrc, Červeňák, Vodhanel, Zajac, Klembara - Polkabla, Kaňuch, striedali: Staššík.

R. Neuvirth

Žakarovce - Štítnik 3:1 (1:1)

Začiatok bol zo strany domácich až príliš opatrný, čo hostia využili na strelenie gólu a to ešte zahodili pokutový kop. Našťastie do polčasu Žakarovčania-Gelničania stihli vyrovnať. Po zmene strán prevzali iniciatívu domáci a darilo sa im aj v koncovke. ŽAKAROVCE: Švarc - Macejko, Moravčík, Sewczuk - Maršalek, Hudák, Škarbek, Kruželák - Bodnár, Tokár, striedali: Petrik, Vida, Bodnár.

(jp)

V. LIGA

Jaklovce - Gem.Hôrka 2:1 (2:0)

Domáci na dobre pripravenom ihrisku začali veľmi aktívne a už v 6. min. mohol Adamišin skórovať. O minútu neskoršie po ideálnej prihrávke Švartza z hranice šestnástky Budinský strelil k ľavej žrdi veľmi dôležitý vedúci gól domácich. Hostitelia sa snažili strieľať z každej pozície, lenže gólovým príležitostiam chýbala presnosť. V 33. min. Švartz peknými jasličkami sa zbavil súpera a z ťažkého uhla prestrelil hosťujúceho gólmana a zvýšil na 2:0. V 42. min. mohol dorastenec Humeňanský streliť tretí gól, lenže na dobrú centrovanú loptu Budinským bol prikrátky. V poslednej minúte prvého polčasu mohol nepokrytý hosťujúci útočník znížiť skóre, lenže jeho slabú strelu domáci brankár Petkáč chytil. V druhom polčase v 50. min.
to boli opäť hostia, ktorí si vypracovali dobrú gólovú príležitosť, ale bez gólového efektu. V 62. min. domáci kapitán Kandrik prudkú strelu z 5 metrov trafil priamo do náručia hosťujúcemu brankárovi. V 70. min. domáci Budinský sa rútil sám na bránu, lenže namiesto priamej strely na bránku ešte prihrával, kde v poslednej chvíli súper odvrátil na roh. Domáci Švartz mohol sa zapísať po druhýkrát do streleckej listiny, lenže v 75. min. lobom netrafil prázdnu bránku. O niekoľko minút mohol Kandrik zvýšiť skóre, lenže jeho prudká strela tesne minula cieľ. Trest pre domácu neefektivitu prišiel v 85. min., keď po zaváhaní domácej obrany hostia znížili na 2:1. Domáci tento výsledok ubránili, a tak získali veľmi cenné tri body, ktoré najviac potešili nového predsedu OFK Ľubomíra Medveca. Domáci v porovnaní s predchádzajúcimi zápasmi výrazne zlepšili svoju hru, prístup a zodpovednosť, ale aj tak sa dopustili niekoľkých chýb a to najmä v rozohrávke. JAKLOVCE: Petkáč - Mitrík, Bencko, Hudáček, Hofman - Humeňanský (od 54 min. Tomaško), Poláček, Kandrik, Budinský - Švartz, Adamišin (od. 79. min. Papcun).

F. Kaľavský

Hrabušice - Smižany 1:0 (0:0)

Derby stretnutie, ako má byť. Rekordná návšteva, napätie do konca zápasu a výborná hra v podaní oboch aktérov. V oboch mužstvách sa snažili eliminovať najlepších strelcov súpera, a tak ani Klubert zo Smižian, ani Popadič z Hrabušíc sa do listiny strelcov nezapísali. Domáci to skúšali streľbou zo stredných vzdialeností. Brankár Duľa však podal výborný výkon. Vyznamenal sa najmä v 24. min., keď tvrdú strelu Chripka vytlačil na roh a v 55. min., keď Dičákovú strelu z PVK smerujúcu do šibenice zázračne vytlačil na roh. Hlavičky domácich po rohových kopoch v 35. minúte Popadiča a 68. munúte Príhodu sa odrazili od zeme nad bránu. Hostia si tiež vypracovali niekoľko šancí, peknú strelu v 42. minúte Horanský vyrazil. Najväčšiu šancu hostí v 74. min. spálil Kováč, keď center Vojtka zo 4 metrov pálil na bránu. V 72. minúte zabezpečil víťazstvo domácich nádejný mladý futbalista Kukura. V nadstavenom čase rozhodca neuznal strelený gól hostí pre predchádzajúci faul na domáceho obrancu. Nervózny bol aj odchod hráčov do šatní, keď jeden z hráčov hostí hodil fľašu medzi obecenstvo, čím vyvolal drobnú šarvátku. Domáci si v tomto zápase vypracovali viac šancí než súper, preto bolo ich víťazstvo zaslúžené.
HRABUŠICE: Horanský - Hanzely, Fridmanský, Priehoda - Bajtoš, Babik, Chripko, Kukura, Dičák - Popadič, Melničuk, striedali: Bycko, Kacvinský. SMIŽANY: Duľa - Regrút, Bajtoš, Richnavský - Bdžoch, Klubert, Bobko, Šebest - Kapusta, Vojtko, Bednár, striedali: Kováč, Špener.

A. Richnavský

Nálepkovo - Kr. Podhradie 0:1 (0:1)

Lok. Košice B - Margecany 5:0 (2:0)

Prakovce - Harichovce 3:3 (2:2)

Harichovčania to vedia vždy dobre zahrať na domácich. Už v 2. min. išli do vedenia Puklušovým gólom. O štyri minúty Jančík vyrovnal. Následne sa hra odvíjala medzi šestnástkami. Prakovčania si vytvorili miernu prevahu, no hostia vôbec nezaostávali. V 39. min. dobre vystrelil Jančík, o minútu sa dostal do šance Leško, no gólman hostí bol na mieste. Prakovce dostal do vedenia Lapšanský. Ešte pred odchodom do šatní stihli hostia vyrovnať na 2:2.
Po prestávke sa obraz hry nezmenil. Prakovčania mali snahu strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no hostia vzdorovali. V 83. min. naklonil misky váh na domácu stranu po dorážke Lukáš, ale o štyri minúty z priameho kopu z hranice šestnástky Staroň vyrovnal. PRAKOVCE: Csiszár - Šimko, Kuchár, Kuchta - Kujnisch, Leško, Demčák, Lapšanský, Jančík - Lukáš, Gmiter, striedali: Stoklas, Ujcák. HARICHOVCE: nehlásili.

G. GELETKO

Sp. Vlachy - Teplička 2:2 (0:2)

Nováčik z Tepličky nastúpil na stretnutie skromne, zjavne bez bodových ambícií. Zachraňujúci sa Tepličania však skoro vycítili, že zo strany nedôraznej domácej ofenzívy im veľké nebezpečenstvo nehrozí. Stereotypne dobýjanie bránky súpera zo strany domácich a nevyužité možností Dunku, Lukáša Gondu, Suchého a Šefčíka. To bol obraz hry Vlašanov v úvodnej pätnásťminútovke.
Prvý pokus Lesnického ešte stroskotal na domácej obrane. Ale v 21. min. už hostia jasali. Dolnačko z priameho kopu asi z 20 metrov prízemnou strelou dokonale zaskočil prekvapeného Ferenčuhu – 0:1. Prišla 33. min. a ďalší šok pre hostiteľov. V skrumáži v domácej šestnástke sa najlepšie zorientoval Dzimko a poslal loptu do pravej šibenice - 0:2!
O gólovú odpoveď sa snažil Fabíny, ale neuspel. Tesne pred prestávkou síce domáci skórovali, ale gól nebol pre údajný ofsajd uznaný. Po zmene strán tréner Vandraško poslal do hry Biroščáka a útočné snaženie Vlašanov nadobudlo výraznejší rozmer. V 60. min. sa Biroščák odmenil trénerovi za dôveru a po rohovom kope znížil na 1:2. Tlak domácich narastal a po ďalšom rohovom kope v 63. min. vyrovnal Suchý. V záverečnom nápore domácich najprv Legát v 76. min. netrafil prázdnu bránu, hneď potom Suchý z priameho kopu prestrelil. Vlašania sa tak na vlastnej koži presvedčili, že hrať futbal iba jeden polčas je pomerne málo a zákonite sa tak dostavila prvá domáca bodová strata v aktuálnej sezóne. SP. VLACHY: Ferenčuha - Dunka, Legát, Jež (55. Novák) - Šefčík, Tomajko, Halula, Fabíny, Gardošík (56. Biroščák), Suchý - L. Gonda (71. Pikla). TEPLIČKA: M. Tekáč - Baldovský (75. B. Hamrák), Odziomek, Laško - Gorbár, L. Hamrák, Dolnačko, Marek Tekáč, Dzimko (60. Kubus) - Marcinčák, Lesnický.

D. Girba

Helcmanovce - Koš.N.Ves 4:1 (3:1)

Už od začiatku hostia naznačili, že do Helcmanoviec neprišli len brániť. V 17. min. po hrúbke v domácej obrane Koš. Nová Ves sa ujala vedenia. Domáci zvýšili aktivitu, dôraz v osobných súbojoch a v 27. min. po individuálnej akcii Ľ. Maliňák vyrovnal. Záver polčasu patril domácim. V 40. min. potešil domácich priaznivcov J. Pisko 2:1 a o dve minúty zvýšil na rozdiel dvoch gólov.
Najkrajšiu akciu druhého polčasu videli diváci v 77. min., keď R. Maliňák sa prekľučkoval do šestnástky, prihral Ľ. Maliňákovi a ten posunul loptu Miklušovi - 4:1. Hostia ani za tohto stavu nerezignovali a mali ešte zopár dobrých príležitostí. V posledných minútach zahodila tutovku dvojica Ferenc - Pisko.
HELCMANOVCE: Kohut - Lapšanský, Jablonovský, Marcinko - Zmij, R. Maliňák, Mikluš, Hamrák, Hudák, Ľ. Maliňák - Pisko, Ferenc.