Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Starší dorast nepotvrdil výkon z Košíc

Seniori urobili fanúšikom futbalu v derby zápase v Poprade radosť. Remizovali a mali na dosah tri body, pretože domáci vyrovnali v poslednej minúte stretnutia. Starší dorastenci po veľmi dobrom výkone v Košiciach svoj výkon doma nepotvrdili, pretože stati

SP. NOVÁ VES. ckou hrou bez nasadenia a zdravej ctižiadosti nedokázali doma získať ani jeden bod.

Súper trpezlivou obrannou hrou, i keď sa len v zápase bránil, z troch protiútokov dokázal maximálne využiť tri strely na tri góly. Mladší dorast svojou bojovnosťou dokázal súpera poraziť, pritom nevyužil množstvo ďalších šancí. Starší žiaci 1. ligy v Košiciach v druhom polčase skvalitneným výkonom dokázali domácim zobrať všetky tri body. Mladší žiaci výkonom v Košiciach sklamali a prehrali vysokým rozdielom. Žiaci II. ligy mali za súperov vonku MFK Košice, starší žiaci vyhrali, mladší prehrali. Spišská Nová Ves C nehrala, zápas v Helcmanovciach bol preložený na 3. júna 2009. Prípravka hrala doma s Lendakom, starší aj mladší žiaci vyhrali.

Výsledok, II. liga - starší dorast: Spišská Nová Ves - Lučenec 1:3 (0:1), Rychnavský.

Štefan Švaňa - tréner SNV:

"Chyby, ktoré sme dnes vyprodukovali v obrane, nás stáli body. Naše šance, do ktorých sme sa dostali, sme nevedeli využiť, potom sa vyhrať v takomto zápase nedá. Myslím si, že sa chlapci uspokojili s výkonom v Košiciach, ale jeden dobrý výkon v sérii neznamená nič."

16. Lipany 27 5 3 19 21:77 18

Mladší dorast: Spišská Nová Ves - Lučenec 4:1 (2:0), Marjanovič, Gonda, Comba, Oltman.

Pavol Kubus - tréner SNV:

"Zápas bol slabšej úrovne, z našej strany bolo veľa nepresností, ale tieto naše nedostatky sme nahradili bojovnosťou. Vypracovali sme si množstvo šancí, ktoré sme nevyužili. Myslím si, že dokiaľ sa nezlepšíme v zakončovaní, vždy náš futbal bude utrápený a umordovaný. Myslím si, že výhra je zaslúžená."

Časť tabuľky po 24 kole: 1. Ružomberok B 64 bodov, 8. Spišská Nová Ves 34, 16. Poprad 11.

Športové futbalové triedy

Výsledok, 1. ligy - starší žiaci: MFK Košice A - Spišská Nová Ves A 0:3 (0:0) Dlugoš, Krempaský, Pekarčík. Ostatné výsledky: Lipany - Snina 3:2, Bardejov - Michalovce 2:0, Trebišov - Rožňava 2:0, Humenné - Spišské Podhradie 5:1, Poprad - Prešov 0:4, Lokomotíva Košice - Stropkov 4:1.

Bartolomej Ogurčák - tréner SNV:

"Výkon nášho družstva bol celkom dobrý. V prvom polčase vynikajúce tempo z oboch strán nielen po pohybovej, ale aj po technickej stránke. Mali sme veľa gólových šancí, ale polčas sa skončil bez gólov. Náš problém okrem zápasu s Bardejovom v zakončovaní zostal a treba nám ho riešiť. V druhom polčase sme fyzicky zvládli zápas, boli sme fyzicky zdatnejší, takže si myslím, že aj preto sme vyhrali. Za veľmi dobrý výkon chcem poďakovať všetkým chlapcom, ktorí v zápase nastúpili. V zápase podali vynikajúci výkon rozhodcovia na čele s hlavnou rozhodkyňou pani Kováčovou. Takú objektivitu, akú predviedla pani Kováčová so svojimi asistentmi v žiackom zápase, som ešte nezažil. Celej rozhodcovskej trojke patrí moje uznanie."

14. Rožňava 24 3 0 21 8:82 9

Mladší žiaci : MFK Košice A - Spišská Nová Ves A 7:1 (5:0), Gánovský. Ostatné výsledky kola: Lipany - Snina 1:1, Bardejov - Michalovce 1:4, Trebišov - Rožňava 3:0, Humenné - Spišské Podhradie 3:0, Poprad - Prešov 0:4, Lokomotíva Košice - Stropkov 0:3
Časť tabuľky: 1. Prešov 67 bodov, 9. Spišská Nová Ves 33, 10. Poprad 24, 14. Spišské Podhradie 0.

Výsledok, II. liga - starší žiaci: MFK Košice B - Spišská Nová Ves B 2:3 (1:2), Vandraško 2, Baldovský. Smižany - Čaňa 1:3, Ben. Košice - Žakarovce 2:3

Alexander Nagy - tréner SNV:

"Zápas sa nám vydaril, hlavne v prvom polčase sme podali dobrý výkon, boli sme lepším mužstvom. Dali sme dva pekné góly a viaceré dobré šance sme nepremenili. V druhom polčase boli domáci aktívnejší, viac času si podržali loptu a po chybe našich obrancov a brankára sme dostali gól, domáci stav vyrovnali. Záver zápasu sme zvládli lepšie a po peknej akcii útočníkov Vandraška a Baldovského sme dali víťazný gól. Chlapci si zasluhujú našu pochvalu za dobrý a poctivý výkon."

Časť tabuľky: 1. KAC Lošice 59 bodov, 8. Spišská Nová Ves 32 , 10. Žakarovce 25, 12. Smižany 10.

Mladší žiaci: MFK Košice B - Spišská Nová Ves B 8:0 (6:0), Lipták. Ben Košice - Žakarovce 3:1, Smižany - Čaňa 1:3.

Vladimír Janík - tréner SNV:

"Súper bol lepší vo všetkých činnostiach. To, na čo sme chlapcov pred zápasom upozorňovali, chlapci vydržali dodržiavať asi 5 min. Potom sa chlapci začali zbavovať lopty a odovzdávali ju súperovi. Celý prvý polčas sme hrali ustráchane a odovzdane. Z nášho výkonu som sklamaný."

Časť tabuľky: 1. miesto Moldava 63 bodov, 6. Spišská Nová Ves 35, 10. Žakarovce 21, 13. Smižany 13.
Prípravka - starší žiaci: Spišská Nová Ves A - Lendak A 4:2 (0:0), Šomšák, Kačír, Paľuch, Melega - Koščák, Lizák

Mladší žiaci: Spišská Nová Ves B - Lendak B 6:0 (1:0), Kočík 2, Pavlovský, Kračko, Tkáč, Neuwirth