Líder gólovo koncertoval

V 22. kole I. triedy ObFZ Stará Ľubovňa sa darilo prevažne domácim tímom. S gólmi sa roztrhlo vrece, veď v každom zápase padli minimálne tri a priemer na jeden bol vyše päť presných zásahov. Až štyrikrát prekonali brankárov súperov P. kačmarčík a Sikorjak

Rozhodol druhý polčas. Údolčania (v zeleno-žltom) u posledného mužstva súťaže žiadne prekvapenie nepripustili, ale výsledok obrátili až po zmene strán,Rozhodol druhý polčas. Údolčania (v zeleno-žltom) u posledného mužstva súťaže žiadne prekvapenie nepripustili, ale výsledok obrátili až po zmene strán, (Zdroj: František Gladiš)

.

Kyjov - Údol 1:2 (1:0)

Na mokrom teréne v chladnom počasí začali obidve mužstva aktívne, brankári sa však v 1. polčase príliš nezahriali. Nebezpečenstvo hrozilo iba po dlhých nakopávaných loptách, resp. po priamych voľných kopoch alebo po rohoch. Skóre stretnutia mohli otvoriť domáci v 26. minúte Semančíkom po rohovom kope, ale jeho zakončenie hlavou z malého vápna bolo veľmi nepresné. V 35. minúte zakončenie toho istého hráča strelou z 10 metrov k pravej žrdi bolo už o niečom inom, keď zužitkoval nebojácny prienik P. Hrica do pokutového územia a jeho presnú prihrávku.

Domáci opäť svoje vedenie v 2. polčase neudržali. Vyrovnanie zariadil v 68. minúte Kravča, ktorý dokopol do odkrytej bránky vyrazenú loptu po predchádzajúcej chybe domácej obrany. Ďalšie nedorozumenie domácich hráčov využil v 75. minúte Pištej, ktorý strelou z vnútra pokutového územia prekonal domácu obranu aj brankára. Snaha domácich v závere stretnutia priniesla niekoľko príležitostí, ale najväčšiu šancu na vyrovnanie zastavila žrď hosťujúcej bránky. O tom, že sa skóre už do konca stretnutia nemenilo, rozhodli nerozvážne zakončenia hráčov obidvoch mužstiev, alebo dobré zákroky brankárov.

Góly: Semančík - Kravčak, Pištej. Bez kariet. Pred 30 divákmi rozhodoval M. Majdák.

SkryťVypnúť reklamu

MFK "C" - Čirč 8:1 (3:0)

V stretnutí vedúceho tímu s mužstvom z dolnej polovice tabuľky začali lepšie domáci, ktorí sa už v 2. minúte mohli dostať do vedenia, no hlavička P. Kačmarčíka skončila iba v náručí brankára hostí. V 12. minúte sa však už hostiteľom podarilo rozvlniť sieť, na konci peknej kombinačnej akcie bol Selep s technickou strelou. Domácu rezervu tento gól naštartoval k ešte väčšej aktivite. Onedlho po peknom centri poistil ich vedenie P. Kačmarčík a do polčasu to z jeho strany ešte nebolo všetko, pretože svojim druhým presným zásahom zvýšil už na rozdiel triedy.

Po zmene strán naďalej predvádzali domáci útočný nátlakový futbal, čo sa postupne odzrkadlilo aj na konečnom výsledku strelením ďalšej porcie gólov do siete súpera. Odovzdaní Čirčania sa však predsa len postarali aspoň o čestný úspech za stavu 6:0 pre domácich, ktorého autorom bol Martin Pyda.

Góly: P. Kačmarčík 4, Selep 2, K. Kačmarčík ml., Petrus - Martin Pyda. Bez kariet. Pred 80 divákmi rozhodoval Barlík.

Jakubany - Jarabina 5:0 (1:0)

Od úvodného hvizdu zatlačili Jakubanci svojho súpera do defenzívy a vďaka útočnej aktivite si vytvorili viacero sľubných gólových príležitostí. Už v 8. minúte mal po centri Orechovského z pravej strany gól na kopačke Stempa, no loptu nedokázal namieriť za chrbát hosťujúceho brankára. Po štvrťhodine hry po štandardnej situácii Mačugu mohol rozvlniť sieť Baláž, no loptu poslal tesne nad bránu. Hostia odpovedali až v 25. minúte, keď po rohovom kope sa v sľubnej šanci ocitol Jaceník, no v koncovke sa nepresadil. Podarilo sa to však domácemu mužstvu v 43. minúte, keď po hrubej chybe obrancu Imricha sa presadil v zakončení T. Stempa.

V druhom polčase už neponechali hostitelia nič na náhodu a od úvodu diktovali tempo hry. V 49. minúte unikol hosťujúcim zadákom Stempa a jeho následnú prihrávku Orechovský dokonale zužitkoval na druhý gól. Potom ostali zaskočení hostia, v 55. minúte prehrávali už rozdielom triedy opäť po spolupráci Orechovského so Stempom, keď tentoraz si úlohy vymenili. V poslednej desaťminútovke sa aktívnym domácim podarilo dvoma presnými zásahmi ešte prikrášliť svoje víťazstvo po strele Čopiaka z vyše 20 metrov a po umiestnenej strele Orechovského do horného rohu brány.

Góly: Orechovský a T. Stempa po 2, Čopiak, ŽK: Katrenič - Vira, Jaceník 2, ČK: Jaceník. Pred 150 divákmi rozhodoval Dopirák.

Plaveč - Podolínec 3:0 (0:0)

V stretnutí mužstiev z dolných priečok tabuľky priniesol prvý polčas obojstranne vyrovnaný a zaujímavý futbal. Hra sa prelievala neustále z jednej strany na druhú, no napriek snahe sa oba kolektívy vo finálnej fáze trápili a do streleckých príležitostí sa dostávali len sporadicky. Domáci sa snažili ťažiť hlavne z kombinačnej hry, ktorá im však efekt neprinášala, keď neraz sa cez obranné hradby súpera nepresadili. Podolínčania naopak vychádzali zo zabezpečenej obrany a spoliehali sa na protiútoky, no ich štýl hry im efekt tiež nepriniesol.

Po obrátke už prevzali iniciatívu na svoje kopačky a s pribúdajúcimi minútami zvyšovali nápor na bránu Podolínčanov. Po hodine hry sa v dvoch sľubných príležitostiach ocitol Kolcún, no nedokázal premeniť svoju individuálnu akciu a prudkú strelu z vyše 13 metrov namieril len nad bránu. Úsilie domáceho tímu strhnúť vedenie na svoju stranu prinieslo želateľný efekt až v záverečnej desaťminútovke, keď troma peknými gólmi po kombinačných akciách totálne rozobrali hosťujúcu obranu a rozhodli o svojom cennom víťazstve.

Góly: Heteš, Troščák, Valkučák. Bez kariet. Pred 40 divákmi rozhodoval Murcko.

Š. Jastrabie - V. Lipník 3:0 (0:0)

Aktívnejšie začali domáci a z ich hernej prevahy vyplynulo aj niekoľko sľubných príležitostí po kombinačných a individuálnych akciách, ktoré Balušinský ani Havrila nevyužili. Hostia zvolili viac-menej vyčkávaciu taktiku a ich rýchle protiútoky pramenili predovšetkým po stratených loptách domácich hráčov. V 30. minúte mal gól na kopačke Bartkovský, no jeho prudká strela skončila iba na žrdi. Po polhodine hry však domáci v snahe zaznamenať vedúci gól vrhli svoje sily do ofenzívy a v 40. minúte sa takmer tešili z vedúceho gólu, ale Sovičova pekná strela skončila iba na brvne.

Po zmene strán si už domáci nič iné ako víťazstvo nepripúšťali a od úvodu vyvinuli na súpera nápor. V 50. minúte sa im ho podarilo korunovať aj gólom po umiestnenej hlavičke J. Balušinského. Aktívni Jastrabčania boli po hodine hry odmenení aj druhým gólom, keď po prudkom centri Balušinského z pravej strany dorazil loptu do siete Guľaš. Hostia sa snažili aspoň skorigovať výsledok občasnými protiútokmi, no ich snaha stroskotala na dobre organizovanej obrane domácich. V 80. minúte hostitelia ešte zvýraznili svoje zaslúžené víťazstvo po najkrajšej akcii celého stretnutia, keď si na prudký center po rohovom kope nabehol J. Balušinský a nechytateľnou hlavičkou prekonal bezmocného gólmana hostí.

Góly: J. Balušinský 2, Guľaš, ŽK: Potanecký, Sikorjak (všetci V. Lipník). Pred 50 divákmi rozhodoval Kontra.

Litmanová - Orlov 4:4 (3:1)

Obojstranne vyrovnané stretnutie, bohaté na góly, odštartovali domáci ofenzívnym náporom a v 5. minúte po nahrávke Vislockého ich dostal do vedenia Sikorjak. O päť minút viedli už o dva góly, keď po ruke jedného z hráčov hostí v pokutovom území nariadený pokutový kop bezpečne premenil znova Sikorjak. V 20. minúte sa však podarilo Orlovčanom zdramatizovať zápas, keď hrubú chybu domácej obrany potrestal Drobňák. Tesne pred polčasom viedli však domáci zase o dva góly po ukážkovej strele z vyše 25 metrov strelecky disponovaného Sikorjaka, pre ktorého to bol hetrik.

Po zmene strán však hostia absolútne nezložili zbrane a po hodine hry sa dokázali vrátiť do stretnutia, keď domáci brankár v 16-tke fauloval hosťujúceho hráča a nariadený pokutový kop s istotou premenil Drobňák. V 75. minúte sa začínalo odznova, pretože Lipčák vystihol zaváhanie domácich zádakov a bez väčších problémov rozvlnil sieť. V 80. minúte však naklonili Litmanovčania misky váh znova na svoju stranu, keď po peknej akcii Vislockého zavŕšil svoj strelecký koncert Sikorjak. V samom závere, keď sa už zdalo, že na výsledku sa nič nezmení, ďalekonosný pokus Lipčáka takmer od polovice ihriska skončil na prekvapenie domácich až v sieti a rozhodol o spravodlivej deľbe bodov.

Góly: Sikorjak 4 - Drobňák a Lipčák po 2, ŽK: Lipčák (Orlov). Pred 100 divákmi rozhodoval Firta.

1. MFK "C" 21 15 4 2 83:29 49

2. MFK "B" 21 14 2 5 36:25 44

3. Š. Jastrabie 22 13 3 6 49:29 42

4. Jakubany 21 12 4 5 50:28 40

5. Litmanová 22 10 7 5 56:34 37

6. V. Lipník 21 10 5 6 54:35 35

7. Jarabina 21 8 5 8 29:37 29

8. Údol 21 7 4 10 31:39 25