Pondelok, 14. jún, 2021 | Meniny má VasilKrížovkyKrížovky

Medailová žatva mladých atlétok zo Svitu

Atletický tartanový štadión v Košiciach na Watsonovej ulici bol poslednú májovú sobotu dejiskom majstrovstiev východného Slovenska staršieho žiactva v atletike.

Podtatranské talenty. Mladé Sviťanky s cennými medailami.Podtatranské talenty. Mladé Sviťanky s cennými medailami. (Zdroj: lp)

SVIT. Opäť sa darilo dievčatám AO Svit, ktoré sa pod Tatry vrátili s medailovou žatvou. Najviac cenných kovov - päť - vybojovala 14-ročná Lenka Poništová, ktorá tak potvrdila svoju všestrannosť. Majstrovský titul získala v behu na 80 m prekážok časom 12,74 sek. K nemu pridala striebornú medailu v skoku do diaľky (466 cm) a bronzové medaily v skoku do výšky (140 cm) a v behu na 200 m prekážok (32,89 sek. - zároveň nový oddielový rekord). Lenka bola so Soňou Vnenčákovou, Veronikou Austerovou a Stanislavou Lajčákovou členkou štafety 4 x 300 m, ktorá obsadila druhé miesto v novom oddielovom rekorde 3:07,35 min.

Tri medaily do Kežmarku

Majstrovský titul do Svitu priniesla i Soňa Vnenčáková - víťazka behu na 600 m výborným výkonom 1:44,02 min. Do konečnej zbierky AO Svit ešte pridala bronzovú medailu 13-ročná Stanka Lajčáková v behu na 300 m časom 43,75 sek. Tri medailové umiestnenia putovali do Kežmarku. V behu na 1 500 m prekážok titul vybojovala Zuzana Trnková časom 5:53,41 min. z AK Elán Kežmarok. Jej oddielová kolegyňa Simona Mlynarczyková získala striebornú medailu v behu na 600 m časom 1:46,53 min. Na treťom mieste v tejto disciplíne dobehla Miroslava Babjaková z MŠK Kežmarok (1:47,82 min).

Umiestnenia v prvej desiatke vybojovali ešte tieto podtatranské talenty:
Beh na 60 m: 5. Denisa Muránska (Svit - 8,77 sek.), 8. Paulína Kriššáková (MŠK Kežmarok - 9,06 sek.), beh na 150 m: 6. Mária Stašová (Elán Kežmarok - 21,28 sek.), 7. Denisa Muránska (Svit - 21,30 min.), beh na 300 m: 6. Mária Stašová (Elán Kežmarok - 45,72 sek.), 9. Veronika Austerová (Svit - 49,60 sek.), beh na 200 m prekážok: 4. Stanislava Lajčáková (Svit - 33,31 sek.), 8. Soňa Vnenčáková (Svit - 35,02 sek.), 10. Veronika Austerová (Svit - 36,45 sek.,) skok do diaľky: 6. Lucia Pitoňáková (Elán Kežmarok - 445 cm), 7. Stanislava Lajčáková (Svit - 438 cm), 9. Emília Pitoňáková (Elán Kežmarok - 413 cm), skok do výšky: 4. Soňa Vnenčáková (Svit - 135 cm), štafeta 4 x 300 m: 5. Elán Kežmarok 3:10,8 min.

V kategórii chlapcov sa Podtatrancom medaila neušla. Blízko k nej mal Štefan Čarnogorský (AK Elán Kežmarok), ktorý vybojoval dve štvrté miesta (v behu na 300 m časom 43,09 sek. a v behu na 600 m časom 1:37,68 min.). Jeho oddielový kolega Michal Palčo v behu na 300 m obsadil 9. miesto (50,85 sek.).