"Kubachy" živia nádej, vyhrali v derby

Na podtatranské derby, ktoré bolo dôležité predovšetkým pre hosťujúci tím, nastúpila domáca rezerva v poriadne okyptenej zostave.

Derby pre hostí. Poprad B prehral doma so Sp. Bystrým (2:3).Derby pre hostí. Poprad B prehral doma so Sp. Bystrým (2:3). (Zdroj: Richard Hudeček)

V. liga - S-Z

Poprad B - Sp. Bystré 2:3 (1:3)

Napriek tomu jej vyšiel úvod, keď už v 3. minúte Maličký hlavou po priamom kope Kšenzakoviča ml. rozvlnil sieť. Potom však prevzali iniciatívu "Kubašania," ktorí ovládli dianie na hracej ploche. Už v 7. minúte po chybe domácej defenzívy vyrovnal strelou z ľavej strany D. Herák, ktorému nabíjal Krišanda. Na konci úvodnej štvrťhodiny sa situácia zopakovala ako cez kopirák, Ebringer našiel opäť D. Heráka a bolo 1:2. Dobre hrajúci hostia dokonali svoj obrat v 25. minúte, keď po chybe Sluku a následnom centri Krišandu Bednarčík hlavou zvýšil náskok "Kubašanov." Popradčania sa snažili stav skorigovať, ale hrozili iba po štandardných situáciách a do vyložených gólových príležitostí sa nedostávali. V závere prvého polčasu bol D. Herák blízko k skompletizovaniu svojho hetriku, ale Oprendeka tentoraz neprekonal. Hneď v úvode druhej polovice mal tutovku Bednarčík, no sieť nerozvlnil. Následne hostia poľavili a domáci sa dostali do náporu. V 65. minúte vysunul Kubesa Maníka, ktorý svoj nájazd premenil a zápas zdramatizoval. V závere sa Popradčania snažili aspoň o vyrovnanie, ale ich pološance gól nepriniesli. Dobre hrajúci futbalisti Spišského Bystrého si zaslúžené víťazstvo ustrážili a stále tak živia nádej na záchranu v súťaži.

Góly: 3. Maličký, 65. Maník - 7. a 15. D. Herák, 25. Bednarčík. Pred 100 divákmi rozhodoval M. Hudák, ŽK: Depta, Oravec - Vitko, D. Herák. POPRAD B: Oprendek - Oravec, Kubesa, Žemba, Orság - Depta, Vitkaj, Kšenzakovič ml., Sluka - Maník, Maličký. SP. BYSTRÉ: Bendik - Olexa, Vitko, Ebringer, Poracký - D. Herák (67. Lopuch), Jurčo, Krišanda, Meliš (70. P. Herák) - Bednarčík (90. Orolin), Šuster.

Štrba - V. Ružbachy 7:0 (3:0)

Derby dvoch podtatranských mužstiev z opačných pólov tabuľky malo jasného favorita i jednoznačný priebeh. Domáci predčili svojho súpera vo všetkých herných činnostiach, najvýraznejšiu prevahu však mali v záložnej formácii. Prvú veľkú šancu mali Štrbania v 14. minúte, no Ďuran ju nepremenil. O štyri minúty neskôr sa však už skóre po prvýkrát menilo, keď po prihrávke od Saba Michalko z hranice šestnástky rozvlnil sieť. V 24. minúte predviedli peknú narážačku Sabo s Lajčákom a druhý menovaný strelou k žrdi zvýšil na 2:0. Po polhodine hry viedli hostitelia už rozdielom triedy, keď po spätnej prihrávke do malého vápna skóroval Badzik. Ten istý hráč mal tutovku aj o minútu neskôr, avšak svoj samostatný únik nepremenil. Vzápätí dobre hlavičkoval Michalko, ale skóre sa nemenilo. V 37. minúte sa k slovu dostali konečne aj hostia, no strelu Sčenstného zo 16 metrov brankár Sasák bez problémov chytil. Ani v druhom polčase sa obraz hry podstatnejšie nezmenil. V 49. minúte po spätnej prihrávke Sakáča hosťujúci Heban z piatich metrov prestrelil. V 58. minúte faulovali hostia v pokutovom území a M. Levocký penaltu bezpečne premenil. O šesť minút na to prihral Sabo pred prázdnu bránku Ďuranovi a ten zvýšil na 5:0. Najkrajšiu akciu predviedli Štrbania svojim divákom v 78. minúte, keď si M. Levocký na hrudi spracoval dlhý pas a nezadržateľne skóroval. Po štyroch minútach uzavrel skóre Badzik, ktorý po trme-vrme prekonal hosťujúceho gólmana. Ešte v tej istej minúte zlikvidoval Sasák nájazd hosťujúceho Hebana a v samom závere spálili tutovky domáci Hurajt s Otčenášom.

Góly: 31. a 82. Badzik, 58. a 78. M. Levocký (1 z 11 m), 18. Michalko, 24. Lajčák, 64. Ďuran. Pred 150 divákmi rozhodoval Olejník, ŽK: Kuľanda 2 (V. Ružbachy), ČK: Kuľanda. ŠTRBA: Sasák - Pamula (46. Otčenáš), M. Levocký, Ma. Macko, Milan (58. Garaj) - Hurajt, Lajčák, Ďuran, Sabo - Michalko (52. Mi. Macko), Badzik. V. RUŽBACHY: Mačok - Kuľanda, L. Pardus, T. Pardus (41. Šutor), Hanečák - Sčenstný, Zima, Minčík, Sakáč - Krull, Heban.

Plavnica - Šiba 8:1 (5:1)

Plavničania nenechali nič na náhodu a od úvodných minút sa pustili do súpera. V 6. minúte strela Jendruša z 20 metrov sa odrazila od brvna pred bránkovú čiaru a Ilčišák ju hruďou poslal do brány. O tri minúty neskôr opäť vystrelil z toho istého miesta ako pri prvom góle tentoraz Moščovič, ale jeho pokus od brvna už skončil za bránkovou čiarou. V 15. minúte Kolcun vysunul Ilčišáka, ten ideálne v 16-ke našiel Moščoviča, ktorý zvýšil už na 3:0. V 20. minúte mal ideálnu pozíciu na zvýšenie skóre Jendruš, no loptu poslal ponad bránu. V 27. minúte nakopol loptu za obranu hostí Jendruš na Ilčišáka, ktorý potvrdil svoju rýchlosť a zvýšil na 4:0. Po polhodine hry hostia zahrávali rohový kop, ale hlavička Pachera smerovala do Pristačovho náručia. V 34. minúte zastavili hostia nedovoleným zákrokom na hranici 16-ky Ilčišáka. Loptu si postavil Štupák, jedovatou strelou obstrelil múr, brankár ju vyrazil iba pred seba a M. Rindoš ju poslal za chrbát Mačeka. Šibania prvýkrát vystrelili na bránu až v 39. minúte, ale pokus Počureka skončil vedľa. O päť minút z nevinne vyzerajúcej akcie domáci inkasovali, keď Lenárt strelou z hranice 16-ky rozvlnil sieť. Ani po zmene strán sa obraz hry nezmenil a Plavničania pokračovali vo svojej útočnej hre. V 48. minúte zahrával z pravej strany štandardnú situáciu Kolcun, ktorý posadil loptu na hlavu Štupákovi a ten zblízka prekonal brankára. V 56. minúte sa v gólovej šanci ocitol Moščovič, ale lopta z jeho hlavy trafila brankára do kolena. V 71. minúte M. Rindoš nacentroval loptu do 16-ky, na ktorú si nabehol Ilčišák a svojím tretím gólom v zápase zvýšil už na 7:1. V 79. minúte po nedovolenom zákroku v 16-ke Abrahamovského na Počureka nasledoval pokutový kop, faulovaný hráč napálil loptu iba do brvna. V 81. minúte dal bodku za zápasom Moščovič, ktorý tiež dosiahol hetrik a upravil na konečných 8:1. Z jeho strany to nemuselo byť všetko, lebo v 86. minúte mu dal ideálnu prihrávku Pavlišin, ocitol sa sám pred bránou, ale loptu napálil iba do brankára.

Góly: 6., 27. a 71. M. Ilčišák, 9., 15. a 81. Moščovič, 34. M. Rindoš, 48. P. Štupák - 44. Lenárt. Pred 150 divákmi rozhodoval Rumančík, ŽK: M. Ilčišák, Abrahamovský - Kravec, Pavel. PLAVNICA: Pristáč (85. Ščerbák) - Hricko, Abrahamovský, Sivuľka, Ján Pavlišin - M. Rindoš, Jendruš (76. B. Rindoš), Kolcun, P. Štupák (70. Varga) - Moščovič, M. Ilčišák.

Kendice - Levoča 1:2 (0:2)

Súboj dvoch tímov z popredných priečok tabuľky lepšie zvládli Levočania, ktorí si po cennom víťazstve poistili druhé miesto. Domáci vyrukovali na nováčika s tvrdou hrou, no hostia sa nenechali zastrašiť a svojím kombinačným poňatím predčili svojho súpera. Za svoju aktivitu sa hostia dočkali vedúceho presného zásahu v 20. minúte, keď po kolmici do šestnástky Lešňovský obstrelil domáceho brankára a rozvlnil sieť. O päť minút neskôr mohol ten istý hráč poistiť náskok svojho tímu, no tentoraz vo výhodnej pozícii zlyhal. Po polhodine hry bol blízko ku gólu aj jeho spoluhráč Šimo, no jeho dorážka zmenu skóre nepriniesla. Výborné minúty Levočanov však v 33. minúte korunoval druhým zásahom predsa len aktívny Šimo, keď po rohovom kope a následnom závare pred domácou bránkou z piatich metrov nedal gólmanovi Kendíc žiadnu šancu. Domáci sa do vyloženej šance v prvom polčase nedostali, mali len niekoľko náznakov a s ich nakopávanými loptami si hosťujúca obrana s brankárom bez problémov poradila. Ani po zmene strán sa obraz hry podstatnejšie nezmenil. Hostia mali herne navrch a po sóle Džubáka z polovice ihriska v 60. minúte zachránila domácich od ďalšej pohromy žrď. O desať minút neskôr sa Kendičanom podarilo zdramatizovať stretnutie, keď po akcii stredom ihriska Korinko obstrelil brankára Liptáka. V 84. minúte mohli hostia spečatiť svoje víťazstvo, ale z priameho kopu nastrelili brvno. V záverečných minútach sa hostitelia snažili vyrovnať, ale dobre hrajúci nováčik si už cenný skalp nenechal vziať.

Góly: 70. Korinko - 20. Lešňovský, 33. Šimo. Pred 100 divákmi rozhodoval Píro, ŽK: Vojtuš (Levoča). LEVOČA: Lipták - Dunčko ml., Vajko, Džubák, Jakubec - Šimo, Vojtuš, Miňďaš (68. Dravecký), Kramarčík (80. Dunčko st.) - Lešňovský, M. Kašper.