SP. NOVÁ VES. O víťazovi II. futbalovej ligy skupina Východ už bolo pred nedeľňajším kolom rozhodnuté. Boj o konečnú druhú priečku za prvým Dolným Kubínom je však stále otvorený.
Slabší súper
Boli časy, keď Lipany vedeli Novovešťanov poriadne potrápiť na ich domácom ihrisku. V prvú júnovú nedeľu Spišiaci nenechali nič na náhodu a s prehľadom zvíťazili v pomere 2:0.
"Ako každé domáce stretnutie aj toto bolo ťažké. Hostia skôr hrali 'antifutbal'. Väčšinu zápasu bránili a potom sa hrá ťažko, keď súper 'zabetónuje'. Boli sme jasne lepším mužstvom. Nechcem sa vyjadrovať k hre Lipian, ničím nás nepreverili, bol to jeden zo slabších súperov," vrátil sa k nedeľňajšiemu stretnutiu kapitán FK Spišská Nová Ves Marián Maxim.
Žeby postup?
Slovko postup sa na Spiši v ostatných dňoch príliš často omieľa. Niektoré kluby vo vyšších súťažiach zanikajú, iné sa spájajú, atď.. Aj preto Novovešťania budú hrať do poslednej minúty, aby si udržali druhé miesto. Čo keď....
"Škoda-preškoda domácej prehry s Dolným Kubínom. Veď od tohto zápasu sme všetko vyhrali. Mohli sme mať viac bodov a aj prvá priečka bola reálna. Cieľom je skončiť na druhom mieste. Ak naplno zabodujeme v Turčianskych Tepliciach, už nás na druhej priečke nikto nemôže ohroziť," skonštatoval kapitán Maxim a o postupovej otázke sme sa zhovárali aj s manažérom klubu.
"Teraz je ťažké dopredu hovoriť, či ešte môžeme postúpiť z druhého miesta. Pozorne sledujeme, ako sa vyvíja situácia vo vyššej súťaži. Neostáva nič iné, len si počkať," dodal Patrik Brezovaj.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš