egión. Radnice tu pod našimi oknami v tvorivosti vôbec nezaostávajú.
Poslanec Stano v spornej nájomnej zmluve na Jazierko našiel aj porušenia zásad hospodárenia a narábania s majetkom mesta, ktoré schválili poslanci. Podobne okato ich tatranská radnica obišla aj v kauze Švajčiarsky dom. Hoci zásady explicitne zakazujú nájomcom mestského majetku prenajímať ho ďalším, mesto si napriek tomu od svojho nájomníka prenajalo jedno svoje poschodie vlastného domu. Samozrejme, za požičanie svojho vlastného poschodia zaplatilo viac, ako inkasuje za celý dom.
Keď sa zvedaví ľudia pýtali, ako je toto všetko možné, keď zásady hovoria čierne na bielom úplne jasne, že toto sa NESMIE, mesto Vysoké Tatry nemalo problém nič vysvetliť. "Zásady hospodárenia mesta majú charakter vnútorného predpisu. Máme za to, že nedodržanie či opomenutie niektorých z týchto postupov nemožno striktne označiť za porušenie zákona," povedala ďalšia právna analýza mesta Vysoké Tatry.
Toť! Načo poslanci sedia v laviciach a hlasujú? Načo si lámu hlavy a vymýšľajú rôzne texty? Napríklad nejaké zásady? Načo hodiny diskutujú v sále, keď by radšej mohli ísť hrať futbal? Načo ich chodíme každé štyri roky voliť? Načo?
Prijatie zásad nie je žiadny tatranský výmysel. Poslancom túto úlohu dáva zákon o obecnom zriadení. Tatranská radnica však hovorí: "Máme za to, že ...." My v Korzári máme za to, že mesto Vysoké Tatry sa po týchto právnych analýzach a skutkoch už môže smelo premenovať. Právny Absurdistan? Ale ani Tatranská Džamahírija neznie zle. Napokon, slovo džamahírija by v čase kríze určite prilákalo množstvo turistov, tak prečo to neskúsiť?
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš