Štvrtok, 4. marec, 2021 | Meniny má KazimírKrížovkyKrížovky

Kežmarok postúpil do extraligy seniorov

V Žiline sa uskutočnila baráž do hokejbalovej extraligy seniorov. Súpermi MŠK Kežmarok boli ŠHbK Lizards Stupava, extraligista, ktorý skončil na predposlednom mieste v práve skončenej sezóne a úplný nováčik HBC Považská Bystrica Double Team.

KEŽMAROK. Z troch mužstiev postupovali priamo prvé dve. V prípade rovnosti bodov rozhodovalo celkové skóre, následne potom samostatné nájazdy. Po prehre so Stupavou a víťazstve nad Považskou Bystricou sa nakoniec kežmarským hokejbalistom podarilo z druhého miesta postúpiť. Najúspešnejší šport v meste Kežmarok, hokejbal, si tak dal postupom do extraligy krásny darček k svojmu desiatemu výročiu svojho vzniku.

ŠHbK Lizards Stupava - MŠK Kežmarok 4:2 (1:1, 1:1, 2:0), góly: 4. Kučierka, 21. Francisty, 41. Francisty, 42. Kováčik - 6. Oravec, 19. Oravec (Smejsík), vylúčení: 8:12, navyše Kučierka - Brejčák na 10 min., presilovky: 3:0, strely: 24:36 (6:8, 8:12, 10:16), samostatné nájazdy: 1:0.

Na svoj prvý zápas v baráži nastúpil Kežmarok ako favorit, pretože víťazstvo na Mamut Cupe 2009, kde porazil i slovenskú hokejbalovú reprezentáciu seniorov, ho na túto úlohu predurčovalo. Tú však nezvládol najmä psychicky. Až 34 trestných minút, keď samotné stretnutie sa hralo na 3 x 15 minút, hovorí jednoznačne, že väčšinu stretnutia hral len so štyrmi hráčmi. Extraligista zo Stupavy ničím neprekvapil. Najskôr vyčkával, častými presilovými hrami sa však dostal do tempa a bolo vidieť, že prešiel ťažkou extraligovou púťou a má viac skúseností s ťažkými zápasmi. Bolo napríklad vidieť, že presilové hry sú jeho veľmi silnou zbraňou. Kežmarok dostal tri zo štyroch gólov práve v presilovkách. Pre kežmarských hokejbalistov bol najväčšou prekážkou brankár Kysela. Prílišná zodpovednosť vyplývajúca z dôležitosti zápasu zväzovala nohy, ruky i myseľ našich hokejbalistov, čoho výsledkom boli dva inkasované góly v závere stretnutia v oslabeniach 3:5 a nečakaná prehra.

HBC P. Bystrica Double Team - ŠHbK Lizards Stupava 6:1. Vysoké víťazstvo hokejbalistov z Považskej Bystrice nad Stupavou rozhodlo, že v druhom zápase baráže museli Kežmarčania jednoducho vyhrať. Remíza by totiž posunula do extraligy Stupavu a Považskú Bystricu.

MŠK Kežmarok - HBC P. Bystrica Double Team 4:2 (1:1, 2:1, 1:0), góly: 3. Zwick (Jasovský), 16. Jasovský (Brejčák), 17. Zwick (Jasovský), 45. Sivaninec (Brejčák) - 11. Strhák, 26. Koleno, vylúčení: 7:9, presilovky: 1:0, strely: 31:22 (6:6, 17:2, 8:14), samostatné nájazdy: 0:1.

Proti "domácemu" tímu z Považskej Bystrice, ktorá hrá v žilinskej mestskej lige a hrala prakticky na domácom ihrisku, išlo o všetko. Po úvodných šanciach súpera sa strelecky presadil Kežmarčan Lukáš Zwick už v 3. minúte. Po góle sa hra prelievala z jednej strany na druhú, no strelecky sa presadil v tretine už iba súper, keď v 9. minúte v hre 4 na 4 vyrovnal. Keď na začiatku druhej tretiny po krásnej akcii Brejčák - Jasovský a úspešnom nebojácnom vniknutí Zwicka pred brankára súpera viedol Kežmarok dvojgólovým rozdielom, málokto veril, že by sme mohli vidieť ešte drámu. Po nenápadnej akcii a prvej strele na bránu v druhej tretine v jej 12. minúte súper strelil kontaktný gól. Tretia tretina patrila jasne hráčom spod Považského hradu. V závere zápasu, po zbytočných nedovolených zákrokoch našich hráčov, hral súper dve minúty pred koncom presilovku 5 na 3 a mal ideálnu možnosť vyrovnať a zachrániť Stupavu v extralige. Presilovku mohol hrať takmer až do konca zápasu, no fauloval i on a o ideálnu presilovku prišiel. Navyše ihneď po skončení tej 4 na 3 vysunul Brejčák z trestnej lavice vracajúceho sa Sivaninca, ktorý sa po dvoch predchádzajúcich žŕdkach tentoraz nemýlil a blafákom si vychutnal brankára Batiku. Gól na 4:2, 55 sekúnd pred koncom uvoľnil všetky emócie kežmarských hráčov, a tí si už nenechali ujsť najdôležitejšie víťazstvo svojej hokejbalovej histórie. Víťazstvo totiž priamo posúva hokejbalový Kežmarok do slovenskej hokejbalovej elity.