zácnym jazerom dlhé roky bojovali na súdoch.
ŠTRSBKÉ PLESO. Primátor Ján Mokoš súťaž označil za príklad spolupráce. "Ak by sme tu nespolupracovali, pleso by do užšieho kola nepostúpilo," povedal Mokoš. Jazero sa do súťaže prihlásilo v momente, keď územie osady spravovalo mesto Vysoké Tatry. "Podali sme prihlášku, oslovovali sme ľudí na kongresoch konajúcich sa v Tatrách, úradoch, veľvyslanectvách, aby za pleso hlasovali. Poďakovať treba týmto ľuďom, ktorí poslali hlas," povedal Mokoš.
Po prechode správy Štrbského plesa sa k aktivitám pripojila obec Štrba. Jej starosta Michal Sýkora hovorí, že na spoluprácu sú susedia odsúdení. "Súťaž nie je jediným príkladom. Spolupracujeme v združení cestovného ruchu, pri deflampiáde nepočujúcich," doplnil Sýkora.
Štrbské pleso sa medzi užšiu skupinu 77 finalistov dostalo internetovým hlasovaním. Z tejto sedemdesiatsedmičky užšiu 28-člennú finálovú skupinu na základe série odborných kritérií v týchto dňoch vyberá medzinárodná porota expertov na čele s bývalým riaditeľom Unesca Fredericom Mayorom. Po ich rozhodnutí budú z necelej tridsiatky až do roku 2011 cez internet, esemesky konečných sedem víťazov znova vyberať ľudia. Či medzi nimi bude aj Štrbské pleso, sa ukáže už tento mesiac.
Autor: toti
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš