"Ide o dve jasne stanovené pravidlá," hovorí Öllős. Podľa prvého médium musí uverejniť všetky závažné stanoviská a informácie, ktoré zverejní verejný činiteľ. Druhé pravidlo hovorí, že komentáre sa nesmú miešať zo správami. "Ak sú tieto dve pravidlá splnené, možno vyhlásiť, že médium je objektívne. Pritom komentáre môžu obsahovať akýkoľvek kritický, až nevľúdny obsah voči politikovi," spresnil Öllős.
Öllős dodáva, že ak po splnení týchto pravidiel politikovi sa v správach a komentároch niečo nepáči, je to len jeho problém. "V žiadnom prípade preto nemôže s médiom prestať komunikovať. Pretože nemá na to morálne právo. Jednoducho, nebol na to zvolený, aby selektoval médiá," povedal Öllős.
Odborník si myslí, že politik by mal v plnom rozsahu uviesť dôvody svojich výhrad voči médiu. "Ak vyhlási médium za neobjektívne, je to dokonca jeho povinnosť, uviesť prečo. A potom to musí presne zdokladovať a zdokumentovať," dodal.
Toľko krátky exkurz do lákavej témy objektívnosti médií cestou všeobecných poučiek bratislavského politológa. Či sme v Korzári voči primátorovi Dankovi zaujatí a neobjektívni, z prirodzenej logiky nemôžeme sami seba "objektívne" posúdiť. Môžeme len povedať, že si myslíme, že zaujatí nie sme. Objektivita je našou hlavnou zásadou a zároveň každodenným cieľom nášho snaženia.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš