Až štyria lomnickí strelci s hetrikom

1. Kamzík trieda pokračovala včera zápasmi 3. kola.

Zmierlivo. Hôrka remizovala so Spišskou Starou Vsou (1:1)Zmierlivo. Hôrka remizovala so Spišskou Starou Vsou (1:1) (Zdroj: riso)

POPRAD.

1. trieda

V. Lomnica - Žakovce 10:1 (6:0)

Hostia pricestovali len s jedenástimi hráčmi a od začiatku až do konca ťahali za kratší koniec. Lomničania mali raketový nástup a po góloch zo 6., 12. a 19. minúty rýchlo viedli rozdielom triedy. Ani potom sa neuspokojili a ešte do prestávky zvýšili na poltuctový rozdiel. Až v úvode druhého polčasu sa dočkali aj Žakovčania, keď po faule na Vaľka v šestnástke sám faulovaný hráč z bieleho bodu znížil. Naďalej to však bola jednostranná záležitosť domácich, predovšetkým trojice Tribula, Beller, Michna, ktorá zaznamenala hetrik.

Góly: Tribula, Beller a Michna po 3, Malinovský - Vaľko (z 11 m). Pred 150 divákmi rozhodoval Kurňava, ŽK: Barabas - Mlynár.

Mlynčeky - Sp. Belá 0:0

Stretli sa dve technicky vyspelé mužstvá a od začiatku sa hralo vo vysokom tempe. V 11. minúte mali hostia prvú tutovku, s ktorou si ale domáci gólman poradil. Mlynčeky sa snažili presadiť dlhými pasmi, ale v koncovke sa nedokázali presadiť. Pritvrdilo sa a hra sa presťahovala medzi šestnástky. Druhý polčas začali lepšie hostitelia, ale šancí bolo stále pramálo. V 63. minúte domáci Marhefka hlavou tesne minul. Víťazstvo na stranu Mlynčekov mohol strhnúť Podolský, ktorý sa rútil sám na hosťujúceho brankára, ale mieril nepresne. Bezgólová remíza je spravodlivým vyjadrením síl na hracej ploche.

Pred 150 divákmi rozhodoval Melicherčík, ŽK: Minárik 2, Cehula, Česelka - Jurčo 2, Heutschy, ČK: Minárik - Jurčo.

Batizovce - Kravany 0:3 (0:3)

Už v úvodnej desaťminútovke zahodili hostia tri vyložené gólové príležitosti. V 11. minúte fauloval domáci brankár Michlíka, ktorý z bieleho bodu dostal hostí do vedenia. Batizovčania sa po tomto okamihu akoby rozsypali a bol to koncert ich súpera. V 34. minúte po rohovom kope Kožuch hlavou rozvlnil sieť - 0:2. V 41. minúte po peknej narážačke zvýšil D. Kobolka už na rozdiel triedy. Po obrátke hostia trochu poľavili, ale napriek tomu kontrolovali hru. Domáci Paločko mohol znížiť, ale v dvoch tutovkách hlavou dvakrát minul. V 82. minúte ešte zahodil hosťujúci Michlík pokutový kop.

Góly: Michlík (z 11 m), Kožuch, D. Kobolka. Pred 100 divákmi rozhodoval Melničuk, ŽK: Pichnarčík (Batizovce).

V. Slavkov - T. Lomnica 0:4 (0:3)

Tatranci mali od úvodu dobrý pohyb, umne kombinovali a v 17. minúte išli po delovke Dolinaja z 25 metrov do vedenia. Lomničania boli naďalej pri chuti a v 29. a 39. minúte dvoma zásahmi Petrenku zvýšili ešte do prestávky na rozdiel triedy. Aj po obrátke boli domáci bezzubí a ich súper ich prakticky k ničomu nepustil. V 64. minúte skompletizoval svoj čistý hetrik Petrenka, čím uzavrel gólový účet tohto súboja. Zo strany Slavkovčanov za zmienku stojí iba šanca Stankoviča, ktorý však ani z piatich metrov sieť nerozvlnil.

Góly: Petrenka 3, Dolinaj. Pred 80 divákmi rozhodoval Zaleš, ŽK: Kapsdorfer, Vozár (obaja T. Lomnica).

Jánovce - Sp. Štvrtok 0:3 (0:1)

Susedské derby sa hralo za dobrej kulisy v svižnom tempe. Už v 2. minúte išli hostia do vedenia, keď bývalý hráč Jánoviec Gajdoš po štandartnej situácii otvoril skóre. Hra potom upadla do priemeru a šancí bolo minimum. Od 30. minúty hrali hostia bez vylúčeného Steinera, ktorý sa predčasne porúčal po druhej žltej karte. Druhý polčas bol plný nepresností. Spišiaci pozorne bránili a po brejku zvýšili svoj náskok. Domáci boli naďalej v kŕči. V 88. minúte po chybe domáceho brankára Neuwirth spečatil zaslúžené víťazstvo hostí.

Góly: Gajdoš, Toporcer, Neuwirth. Pred 300 divákmi rozhodoval Zacher, ŽK: Steiner 2, ČK: Steiner (Sp. Štvrtok).

Vernár - Vikartovce 2:3 (1:1)

V stretnutí dvoch posledných celkov tabuľky začali lepšie hostia, ktorí sa už v 5. minúte rýchlym gólom dostali do vedenia. O štyri minúty sa už ale začínalo akoby odznova, keď domáci Ondruš z jedenástky vyrovnal. V bojovnom a rýchlom zápase sa už do prestávky skóre nemenilo. V 46. minúte po hrúbke domácej obrany hostia išli opäť do vedenia. V 66. minúte sa Vernáru podarilo vyrovnať, ale bod neudržal. Víťazstvo Vikartovčanom zabezpečil v 77. minúte Sitiarik, ktorý prešiel cez domácu obranu a strelou ponad brankára rozvlnil sieť.

Góly: Ondruš (z 11 m), Orolin - Jakubčák 2, Sitiarik. Pred 60 divákmi rozhodoval Guballa, ŽK: M. Gajan, Orolin - Karabin, Mezovský.

Hôrka - Sp. St. Ves 1:1 (1:0)

Viac informácií od rozhodcov sme o zápase nezískali.

Vrbov - Stráže 1:1 (1:1)

Nováčik mal od úvodu viac z hry, no paradoxne inkasoval ako prvý. V 22. minúte hostia z ojedinelého brejku nečakane udreli a išli do vedenia. Odpoveď Vrbova však prišla prakticky okamžite, keď už o dve minúty M. Malich vyrovnal. Veľkú šancu mal potom domáci D. Malich, keď sa rútil sám na brankára Strážanov, ale gól nedal. V druhom polčase hostia prevzali iniciatívu a postupne ovládli hru. V 84. minúte mohol rozhodnúť Šimko, ktorý ale zblízka prestrelil. Aj preto sa body napokon delili.

Góly: M. Malich - Kušnierik. Pred 200 divákmi rozhodoval Vágner, ŽK: D. Malich - Gašpar, Zgodava.