Hnilčík, Poráč a Domaňovce vonku naplno bodovali

Druhým kolom pokračovala najvyššia oblastná futbalová súťaž. O menšie prekvapenie sa postaral nováčik z Domaňoviec, ktorý po kurióznom góle bral všetky body z Mníška n/H. Rovnako domov spokojne odchádzali futbalisti Poráča z Bystrian a Hnilčík z Iliašovie

Jasné víťazstvo. V novom ročníku Hrušovčania v domácej premiére zdolali Markušovce hladko 3:0, keď posledný gól zaznamenal Repaský (vpredu vľavo).Jasné víťazstvo. V novom ročníku Hrušovčania v domácej premiére zdolali Markušovce hladko 3:0, keď posledný gól zaznamenal Repaský (vpredu vľavo). (Zdroj: jopet)

c.

SPIŠ.

Program 3. kola: Jamník – Sp. Hrušov, Chrasť n/H – Odorín, Poráč – Letanovce, Hnilčík – Bystrany, Domaňovce – Iliašovce, Nálepkovo – Mníšek n/H, Markušovce – Olcnava.

Sp. Hrušov – Markušovce 3:0 (2:0)

Päť minút na začiatku a päť minút pred koncom polčasu stačilo domácemu Š. Filipovi, aby vyslal na markušovskú bránu dve vydarené strely a domáci viedli 2:0. V 15. min. mal vyrovnanie na hlave Hodnický. V závere prvého polčasu mali miernu prevahu hostia, ale nič z nej nevyťažili.
Aj do druhej časti hry lepšie vstúpili Markušovce. Lenže hostia hrali a domáci strieľali góly. Vo výbornej gólovej pozícii sa ocitol Andráši a neskôr po ňom aj Dunka. Na druhej strane z brankovej čiary zahodil Repaský, ale v 77. min. sa už domáci útočník dočkal a poistil domáce víťazstvo. Pred 100 divákmi rozhodoval P. Zmij. SP. HRUŠOV: Filip – B. Kunzo, Butvin, Švač – Olejník, Repaský, Samoľ, Kočiš, Vasko – Š. Kunzo, Š. Filip, striedali: Mikolaj, Švač. MARKUŠOVCE: Čuchran – Kozák, Hozza, Olekšák – Steiner, Džerenga, Kozák, Holub, Dunka – Andraši, Hodnický, striedali: Žiga, Sakmár, Kalafut.

Olcnava – Nálepkovo 3:0 (1:0)

Už po piatich minútach mohli domáci ísť do jasného vedenia. V 2. min. P. Pollák sám pred brankárom zahodil, hneď na to P. Rusnák pred prázdnou bránou poslal loptu do žrde. Domáci si vypracovali veľký tlak, ale dobré príležitostí zahadzovali. Až v 31. min. presne zakončil Pastucha. V druhom polčase Olcnavčania nepochopiteľne poľavili, častejšie mali loptu na kopačkách Nálepkovčania. Domáci sa strachovali o výsledok a upokojenie priniesol gól M. Rusnák v 86. min., ktorý o tri minúty poistil víťazstvom ďalším gólom. Pred 100 divákmi rozhodova rozhodoval Lapšanský.
OLCNAVA: D. Pollák – Salaj, M. Petrov, Pavlík – P. Pollák, Gardošík, Rusnák, B. Petrov, P. Rusnák – Pastucha, Melega, striedali: Kapalko, Košík, Richnavský. NÁLEPKOVO: Novotný – Gobl, Kiššák, Jánoš – Lapšanský, Markulík, Opremčák, Šveda, T. Gobl – Vartovník, Podolinský, striedal: Lacko.

Iliašovce – Hnilčík 2:4 (1:2)

Domáci mali výborný vstup do zápasu a od 5. min. zásluhou Kleina viedli. Po polhodine hry sa začínalo odznova, keď vyrovnal Repaský. Iliašovce mali veľkú príležitosť na strelenie druhého gólu, ale v 43. min. platilo staré známe: nedáš – dostaneš, Vido 1:2.
V 58. min. Štrauch po tretí raz zaskočil domácich a o dve minúty Varga priblížil Hnilčík k trom bodom. V závere ešte po rohovom kope Merkovský korigoval výsledok, ktorý bol pre domácim dosť krutý – zahodili pokutový kop, nastrelili brvno a žrď, plus nevyužili dobré šance. Pred 100 divákmi rozhodoval Pavlovský. ILIAŠOVCE: Farkašovský – Kočiš, Janiga, Franko – Gonda, Bilák, Klein, Pačan, Horváth – Merkovský, Juhazy, striedal: Novák. HNILČÍK: Vojtila – Jakuba, Kubus, Loja – Bartoš, Varga, Fabian, Matiašovský, Repaský – Vido, Štrauch, striedali: Suržin, Školník.

Mníšek n/H – Domaňovce 0:1 (0:0)

Za veľmi teplého počasia domáci začali nátlakom. Vypracovali si tri dobré príležitostí, ale bez gólového efektu. Hostia postupne hru vyrovnali. Domácich dosť ovplyvnilo zranenie ich najlepšieho hráča Totha už v 15. min. a od tohto momentu sa dostali do menšieho útlmu, z ktorého sa nedostali ani v druhom polčase. O osude stretnutia rozhodol veľmi kuriózny gól – nie „do šatne“, ale „od šatne“. Obranca Janečko od šatne vyslal ďalekú loptu na domácu bránu, brankár ju podbehol – 0:1. V poslednej desaťminútovke si Mníšek n/H vynútil tlak, ale v tomto stretnutí nebolo asi domácim súdené streliť gól. Pred 150 divákmi rozhodoval Kertes. MNÍŠEK n/H: Gajdoš – O. Plachetka, Rešovský, Marcinko – Imrich, Žiga, L. Drajna, M. Drajna, Köhler – Kujnisch, Toth, striedali: F. Plachetka, Štrompf, Malik. DOMAŇOVCE: Jančár – Janečko, Geletka, Gonda – Kusý, Topoli, Šlosár, Ruman, Sopkovič – Zumerling, Petruško, striedali: Petruška, Halula, Gabčo.

Bystrany – Poráč 1:3 (0:3)

Vo vyrovnanom zápase boli hostia lepšie v efektivite. Bystrianci si vypracovali viacero šancí, no strelecky zlyhali. V 15. min. z priameho kopu zo 40 metrov Chovanec prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 0:1. V 40. min. unikol domácej obrane Vojtila – 0:2 a ten istý hráč ešte v poslednej minúte po ideálnej prihrávky Líšku zvýšil na 3:0. Aj po zmene strán mal priebeh hry obdobný charakter. Snaha na domácej strane bola veľká, ale strelecky sa vôbec nedarilo. V 61. min. korigoval výsledok domáci Vrabec. Pred 50 divákmi rozhodoval Legát. BYSTRANY: Pavol – Timčík, Lipovský, Pavol – Jochman, Vrabec, Brajerčík, Pavlík, Suchý – Smik, Mikula, striedali: Forgáč, Mikula. PORÁČ: Krajňák – Polonyi, Z. Šteiner, P. Šteiner – Antal, Gabriš, Macala, Chovanec, Vojtila – Liška, Dunka, striedali: Volčko, Hrebenár, Kandráč.

Letanovce – Chrasť n/H 2:0 (1:0)

Domáci potvrdili dobrú formu z predchádzajúceho kola z Jamníka. K veľmi kvalitnému stretnutiu prispeli aj dobre hrajúci hostia. V prvom polčase sa domáci priaznivci tešili z vydarenej strely Toporcera z priameho kopu. O tom, že tri body ostanú doma rozhodol v druhej časti hry striedajúci B. Kubičár. Pred 150 divákmi s prehľadom rozhodoval Kotrady. LETANOVCE: Engel – T. Longa, Olejník, R. Kubičár – Š. Longa, Barabas, Biskup, Klembara, Neupaver – Gavalier, Toporcer, striedali: B. Kubičár, Body. CHRASŤ n/H: M. Šefčík – P. Šefčík, M. Jančár, Ľ. Jančár – Celec, Franko, Filip, Augustin, Chovanec – S. Dirda, M. Dirda, striedali: J. Dirda, Šefčík, Jančár.

Odorín - Jamník 1:1 (0:0)

Veľké susedské derby v prvom polčase početnú divácku kulisu príliš nenadchlo. Za zmienku stojí nastrelené brvno S. Čuja a žrď domáceho M. Čuja. Stály exekútor štandardných situácií S. Čuj sa blysol v 70. min., keď presnou strelou prekonal Maľaka – 0:1. Z vedenia sa hostia radovali len desať minút, keď striedajúci Kočik dal konečnú podobu výsledku. Pred 350 divákmi rozhodoval Novotný. ODORÍN: Maľák – M. Majko, Fabian, Ľ. Majko – Kavulič, Maďar, Čarnoky, Kacvinský, Baluch – Zekucia, Čuj, striedali: Kočik, Slanina. JAMNÍK: Ruman – Franko, Jančár, S. Čuj – Ondra, Ľ. Farkašovský, M. Čuj, I. Farkašovský, Kočiš – Koňak,Pavol, striedali: Grzyb, Farkašovský.