Utorok, 22. jún, 2021 | Meniny má PaulínaKrížovkyKrížovky

Spartak hral ako o život

Dve kolá má za sebou druhá najvyššia oblastná futbalová súťaž. V atraktívnom zápase rezerva Spišskej Novej Vsi porazila Spartak Bystrany a bez zaváhania je na čele tabuľky.

SPIŠ.

Matejovce n/H - Richnava 1:3 (0:2)

Vstup do nového súťažného ročníka Matejovčanom nevyšiel podľa ich predstáv. U hostí opäť dominoval talentovaný Bandžuch, ktorý sa v prvom polčase zaskvel dvoma presnými zásahmi. Hneď po prestávke prebudil domácich Soták gólom na 1:2. O tom, že tri body nakoniec predsa len poputujú do Richnavy, rozhodol tri minúty pred koncom - kto iný - Bandžuch. MATEJOVCE n/H: Valko - Česla, Pramuka, Spura - Jančár, Šefčík, Tomaško, Laznia, Vadel - Farkašovský, Soták, striedal: Ivančo. RICHNAVA: R. Vaščák - Pokuta, Papcun, Vaškovič - Dobrovič, Dzimko, Tulej, S. Bandžuch, Labanc, Dolnačko - Pokuta, Kurilla, striedal: Dolnačko.

Sp. Nová Ves B - Spartak Bystrany 8:3 (2:0)

Pre Spartak to bol veľmi významný zápas, veď sa hralo na hlavnom ihrisku v Spišskej Novej Vsi. Po prvom polčase domáci viedli, ale hostia za búrlivej podpory päť stovák divákov dokázali vyrovnať. Z vedenia sa Spartakovci neradovali dlho, keď inkasovali ďalšie góly, a nakoniec sa stretnutie skončilo vysokým víťazstvom novoveskej rezervy. Strelci gólov: Stanislav 4, Kiššak 2, Ondáš, Čomič - Štefan Žiga, Marek Žiga, Anton Horváth.

Milan Bartko- tréner SNV: "Nebol to taký zápas, ako ukazuje výsledok. Súper na štadióne v Spišskej Novej Vsi ešte nikdy nehral, jeho hráči však hrali ako o život, hrali na doraz a ja som troška sklamaný, že nám tento súper dal až tri góly. Okrem toho náš brankár mal veľa ďalšej roboty. Myslím si, že naši hráči tento zápas suverénne vyhrali."

SP. NOVÁ VES B: Jančár - Sabol, Comba, Marjanovič - Čomič, Regec, Herich, Ondáš, Augustin - Stanislav, Kiššák, striedal: Dlugoš. SPARTAK BYSTRANY: Olejník - Pecha, Žiga, Žiga - Macko, Žiga, Žiga, Žiga, Žiga - Horváth, Žiga, striedali: Horváth, Horváth.

Sp. Tomášovce - Slovinky 2:8 (1:3)

Po góloch R. Župu, Hudáka a Poláčeka hostia s prehľadom viedli 3:0, ale do polčasu sa do listiny strelcov zapísal aj domáci Kuchár. Po zmene strán na 4:1 zvyšoval Cicoň. O menšie zdramatizovanie sa postaral z pokutového kopu Chovan v 60. min. - 2:4, ale o sedem minút mali rovnakú výhodu hostia - Cicoň 2:5. Potom už pribúdali góly len na domáce konto - Bohor 2 a strelecké hody zakončil Kakelejčík. SP. TOMÁŠOVCE: Melega - Krajňák, Janikov, Mika - Skokan, Bartoš, Kukoľ, Gabčo, Makula - Novák, Pecha, striedal: Šulik. SLOVINKY: ŠTec - Kormoš, Hudec, Baran - Hudák, Vojtek, Čipkár, Cicoň, Župa - Bohor, Poláček, striedal: Kakalejčík.

7. Sp. Tomášovce 1 0 0 1 2:8 0

Výsledky z 1. kola: Slovinky - SNV B 2:4, Bohor, Cicoň - Kiššák 2, Ondáš 2. Richnava - Švedlár 2:3, Bandžuch 2 - Fabian, Roth, Bikár. Spartak Bystrany - Matejovce n/H, hostia nepricestovali.