Čakanie nováčika z Helcmanoviec stále pokračuje

Ani v ďalšom kole sa štvrtoligový nováčik z Helcmanoviec nedočkal bodového zisku. Opačné starosti majú v Hrabušiciach, ktoré valcujú jedného súpera za druhým.

V derby remíza. Vo veľkom spišskom derby Smižany - Teplička sa zrodila remíza 2:2, hoci domáci mali veľmi blízko k víťazstvu.V derby remíza. Vo veľkom spišskom derby Smižany - Teplička sa zrodila remíza 2:2, hoci domáci mali veľmi blízko k víťazstvu. (Zdroj: luko)

SPIŠ.

IV. liga

Helcmanovce - V. Revištia 1:2 (1:0)

Nováčik stále čaká na úspešný výsledok vo štvrtoligovej súťaži. V prvom polčase mali aj k tomu blízko, keď v 41. min. po ideálnej prihrávke Kluknavského presne zakončil Ľ. Maliňák. Aj druhý polčas začali domáci šancami Ferenca a J. Piska. Iniciatívu prevzali hostia a zlomovým momentom bola 60. min., keď v páde zahral Jablonovský rukou, videl červenú kartu a hostia z pokutového kopu vyrovnali. V 69. min. sa sily na ihrisku vyrovnali, keď po druhej žltej karte videl hráč hostí červenú. Obe mužstvá sa snažili strhnúť vedenie na svoju stranu. V 80. min. mal k tomu blízko J. Pisko, ale v 88. min. sa Lakatoš nemýlil - 1:2. Záverečný tlak Helcmanoviec už vyrovnanie nepriniesol.
HELCMANOVCE: Kohut - Zmij, Jablonovský, Kuchár - Macejko, Mikluš, Tomaško, Kluknavský, Ľ. Maliňák - Pisko, Ferenc, striedali: R. Maliňák, Hudák, Lapšanský.

Krompachy - Čaňa 5:0 (4:0)

Domáci v snahe odčiniť nevýrazný výkon z Rudnian začali aktívne. Súpera zatlačili pred jeho šestnástku a bolo len otázkou času, kedy padne prvý gól. V 23. min. sa presadil Kukura 1:0. Hostia sa spoliehali na rýchle protiútoky, ktoré však končili ďaleko pred domácou šestnástkou. Na 2:0 zvýšil najlepší hráč Krompách Karpinský. Do druhej časti hry nastúpili domáci nekoncentrovane, ale len vďaka zákrokom Maixnera si udržali čisté konto. Po desiatich minútach domáci ožili, záložná formácia začala hrať svoju hru z prvého polčasu a na 3:0 zvýšil Belej. Krompašania si potom vypracovali šance ako na bežiacom páse. Vydarili sa aj striedania a trojica hráčov vhodne zapadla do mužstva. V závere Glova a Horváth zavŕšili veľmi dobrý výkon celého mužstva. KROMPACHY: Maixner - Varga, Lesňák, Kuriško - Košč, M. Ontko, Kukura, Mišura, Belej - Tomašov, Karpinský, striedali: Glova, Horváth, Biľ.

Rožňava - Rudňany 3:0 (1:0)

V prvom polčase Rudnianci vychádzali zo zabezpečenej obrany. Po hrúbke a následnom góle otvorili hru, no po zmene strán opäť po chybe v obrane tvrdo pykali. Veľké príležitosti Balucha a Neuvirtha ostali nevyužité a po zbytočnej penalte hostia znova zbytočne inkasovali gól. Až takú krutú prehru za predvedený výkon si vôbec nezaslúžili. RUDŇANY: Franko - Neuvirth, Pončák, Marko - Čuj, Baluch, Zajac, Slanina, Petruľa - Vodhanel, Polkabla, striedali: Mile, Kubik.

V. Kapušany - V. Folkmar 0:1 (0:0)

V. LIGA

Gelnica - Lok. Košice B 3:1 (1:0)

Hrabušice - Kluknava 4:1 (3:0)

V prvom polčase dokázali domáci pretaviť výbornú hru tentoraz aj do gólov. V 27. minúte agilne hrajúci Priehoda centroval Princovi, ktorý otvoril skóre stretnutia. V 30. minúte sa do tabuľky strelcov znovu zapísal Princ, tentoraz mu loptu na hlavu zacentroval Melničuk. V 40. minúte peknú akciu Melničuka a následnú strelu Princa zmaril Kožár, ktorý vytlačil loptu zo šibenice na roh. Z následného rohového kopu Bajtoš hlavičkoval tesne vedľa. V 42. minúte Dičák zahral rohový kop a jeho prudká rotovaná strela kuriózne skončila v bránke hostí. Na začiatku druhého polčasu domáci poľavili, čo v 60. minúte využil Belej, unikol obrane a znížil stav stretnutia na 3:1. Domáci potom rozkrútili kolotoč pred Kožárom, výsledkom čoho bol v 73. minúte faul na prenikajúceho útočníka Hrabušíc a nariadenú jedenástku Klembera s istotou premenil a uzavrel skóre stretnutia na 4:1. Ďalšie šance Bdžocha, Dičáka a Babika sa domácim nepodarilo premeniť. Najväčšiu šancu mal ešte domáci Kukura, ktorý sa ocitol sám pred brankárom, z desiatich metrov však trafil len brankára. Na hosťoch bolo sympatické, že aj napriek nepriaznivému stavu stále bojovali a dokonca v 90. minúte po samostanom úniku mohli znížiť. Sagula však včasným vybehnutím gólu zabránil. Domáce obecenstvo ocenilo domácich futbalistov za výborný výkon potleskom, keď ochádzali do šatní.
HRABUŠICE: Sagula - Jakubec, Princ, Priehoda - Bajtoš, Chripko, Bdžoch, Klembara, Dičák - Hanzely, Melničuk, striedali: Kukura, Babik, Bycko. KLUKNAVA: Kožár - Čarnoký, Hopej, Tremko - Hvizdoš, Lisý, Kolčár, Hadry P., Rychnavský - Voda, Belej M.
striedali: Zahuranec, Hadry R.

Gem. Hôrka - Harichovce 4:0 (1:0)

Smižany - Teplička 2:2 (0:0)

Na derby zápas v Smižanoch sa prišlo pozrieť približne 400 divákov. Hostia z Tepličky pohrozili hneď v úvode. Do šance zoči-voči brankárovi Krištofčovi sa dostal Lesnický, ale ten ju nepremenil. V 14. minúte mali hostia ďalšiu príležitosť. Loptu zastavila už len žrď. O minútu na to po centri Labanca sa domáci hráč Kašický dostal do sľubnej gólovej príležitosti, no bez gólového zakončenia. Sedemnásta minúta priniesla bravúrny zákrok brankára hostí Tekáča, ten kryl hlavičku Kluberta. Po týchto nepremenených šanciach oba celky začali hrať o niečo tvrdší futbal. Do polčasu boli ešte po dve príležitosti na oboch stranách, ale lopty leteli len mimo brány. Prvý gól v tejto sezóne na domácej pôde zaznamenal kapitán mužstva Kapusta z nariadeného pokutového kopu po faule na Kluberta. 53. minúta - stav 1:0. V 58. minúte po rýchlom brejku striedajúceho Chomu a prudkom centri Klubert opäť netrafil hlavou do čierneho. Druhý gól padol v 66. minúte po priamom kope od rohovej zástavky. Center Šebesta letel do priestoru jedenástky, nie najlepšie strieľal Klubert, ale po veľkej chybe brankára hostí padla lopta do siete. Po góle sa domáci uspokojili a hostia to využili. Domáci hráči stratili loptu v strede ihriska. Loptu prevzal Mrovčák, posunul ju medzi obrancov Lesnickému, a ten ponúkol čistú gólovú prihrávku Zekuciovi. Hostia vycítili príležitosť vyrovnať, tak zvýšili na obrátkach. V 85. minúte zachraňoval Leštianský, keď lopta už smerovala do prázdnej brány. Vzápätí nasledoval rohový kop hostí a Vojtko z hranice šestnástky na dvakrát strelou stanovil na konečných 2:2. SMIŽANY: Krištofčo - Rugrút, Bajtoš, Leštiansky - Richnavský, Šebest, Labanc, Kapusta, Bednár - Kašický, Klubert, striedali: Choma, Olejník, Hrušovský. TEPLIČKA: Tekáč - Hasaj, Laško, Hamrák L. - Zekucia, Mrovčák, Vojtko, Dolnačko, Tekáč Marek - Čarnoký, Lesnický, striedal: Biacovský, Dzimko.

Ťahanovce - Sp. Vlachy 4:2 (2:1)

Vlašania nastúpili bez Legáta a trojice "F" - Fabíny, Ferenčuha, Fábry. Brankár Ferenčuha sa zranil na rozcvičke pred zápasom. Na dobrom trávniku za sychravého počasia potvrdil nováčik svoje kvality, hral nátlakový útočný futbal a vzhľadom na svoj výkon v druhom polčase aj zaslúžene vyhral. V tomto dueli sa výrazne prejavil fakt, že krehký futbal bez patričného nasadenia a dôrazu vo všetkých formáciách, ktorí produkovali Vlašania, nemôže sláviť úspech. Domáci išli do vedenia už v 3. minúte. V 7. min. po priamom kope Gardošíka hlavičkoval nad Šefčík. Bača o tri minúty neskôr vytlačil na roh strelu Koľveka. V 14. min. sa Jež odhodlal k samostatnému slalomu, ale na zakončenie už nemal síl. Sokoliho strelu v 19. min. s námahou kryl brankár hostí. V 24. min. založil útok Biroščák, vyťažil však iba rohový kop, ktorý Spišiaci nevyužili. V 33. min. unikol po pravej strane Halula a perfektnou strelou z ťažkého uhla vyrovnal na 1:1.
Gól na chvíľku otriasol psychikou domácich. Zdalo sa, že v prvej časti hry sa už skóre meniť nebude, no v závere nedovolene atakoval v šestnástke Ďorko a nariadenú penaltu premenil Horňák 2:1.
Hneď po prestávke z výkopu sa Vlašania ukážkovo na jeden dotyk dostali pred súperovu bránku, ale Boroš bol nepresný. V 49. min. Šefčík hlavičkoval len do rúk brankára Weisza. V 57. min. faulovali domáci Tomajka a z priameho kopu asi z 30 metrov Boroš vyrovnal na 2:2. Od tejto chvíle prevzali taktovku hry na prekvapenie domáci. Bača mal plné ruky práce. Zlikvidoval strelecké pokusy Horňáka, Čišovského, ale proti hlavičke Študenca do ľavého horného rohu v 68. min. bol bezmocný. Bača v 76. min. riešil ošemetnú situáciu až na hranici šestnástky, nestihol sa včas vrátiť a do opustenej brány dopravil loptu Horňák - 4:2. V 88. min. sa k slovu dostali aj hostia, ale Halula nemieril presne. Na druhej strane sa opäť vyznamenal Bača. Bodkou za zápasom bol priamy kop Boroša, smerujúci vedľa.
SP. VLACHY: Bača - Oreško, Ďorko, Jež - Šefčík, Tomajko, Halula, Biroščák, Pikla (79. Novák) - Boroš, Gardošík (86. Ivan)

Margecany - Koš.N.Ves 2:0 (1:0)

Prakovce - Jaklovce 0:1 (0:0)

Na svoje prvé domáce majstrovské stretnutie nastúpili domáci bez vylúčeného Jančíka a zraneného Stoklasa s odhodlaním získať povinné domáce body. Prvých 15 min. sa hralo v strede hracej plochy, až v 15. min. ohrozil strelou spoza pokutového územia Hulič, ale brankár hostí Petkáč bol na svojom mieste. V 17 min. svoj samostatný únik nezužitkoval Leško, potom po peknej akcii a následne centri Demčáka nepresne hlavičkoval Gmiter.
V prvom polčase stoja za zmienku strely Kuchtu, Lukáša, ale tie mierili mimo brány.
Hostia pohrozili v 37. min. samostatným únikom Budinského, ktorého domáca obrana v pokutovom území odzbrojila.
Do druhého polčasu domáci nastúpili s jednou vynútenou zmenou, v bráne domácich nastúpil Csiszár namiesto zraneného Dorčáka. V 46. min. nedorozumenie stopérskej dvojice potrestal Dominik Humeňanský a upravil stav na 0:1. Po tomto vedúcom góle domáci zatlačili hostí na svoju polovicu, lenže bez gólového efektu. Samostatný únik Gmitera, rýchly protiútok Huliča a strela Kuchtu a množstvo rohových kopov nepriniesli vytúžený gól. Za zmienku stojí striedanie domácich, keď na svoj prvý zápas v kategórii dospelých nastúpil nádejný 16-ročný Maroš Grega. Záver stretnutia sa viedol v znamení nervozity, k čomu prispela aj nepresnosť hlavného rozhodcu stretnutia. Domáci nepremenili niekoľko sľubných šancí, a preto si hostia odniesli plný počet bodov. Je to na zamyslenie, keď v troch majstrovských zápasoch naši hráči strelili len jeden gól. Futbal sa hrá na góly a kto nedáva góly, nemôže vyhrávať.
Prakovce: Dorčák - Opremčák, Slovinský, Kuchta - Vaškovič, Leško, Demčák, Lapšanský, Gmiter, Lukáš, Hulič, Kuchár - Ujcák, Grega, Findura, Csiszár. JAKLOVCE: Petkáč - Papcun, Lacko, Kandra - Hofman, Kandrik, Hajduk, Jakubišin, Budinský, Humeňanský Dominik, Adamišin - Huneňanský Daniel, Hleba.

Autor: T. Theis, P. Horváth, J. Zajac, A. Rychnavský, M. Špener, D. Girba, V. Šimko