Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky

Víťazstvo posledného s prvým

V poslednú augustovú nedeľu sa hralo ďalšie kolo III. A triedy, v ktorom sa zrodila prekvapivé víťazstvo Draviec proti Liptovskej Tepličke. Domácich prišlo povzbudiť rekordných 200 divákov.

SPIŠ.

Dravce - L. Teplička 2:1 (1:0)

Od úvodného výkopu hostia vstúpili do zápasu rýchlym tempom, dokázali si vypracovať sľubné šance, ale
nedokázali ich premieňať. Domáci mali dve šance, no na rozdiel od hostí jednu z nich dokázali premeniť.
Do čierneho trafil Kračko 1:0. V druhom polčase boli hostia znova aktívnejší, ale všetky gólové šance
im vychytal vynikajúci Krupinský. Domáci mali jednu šancu a tú dokázali premeniť 2:0. V závere zápasu hostia kopali penaltu, ale zneškodnil ju vynikajúci brankár domácich. Nakoniec sa hostia dočkali zaslúženého gólu na 2:1 Škovirom.

DRAVCE: Krupinský - Gavalier (54. Solár), Knižka, Vodžák(63. Kožík), Špener-Dzúrik, Gibala, J.Breja, Kračko (73. Gibala) - Škovira, S. Breja.

Granč-Petrovce - Klčov 0:3 (0:3)

Hosťujúce mužstvo o svojom víťazstve rozhodlo už v prvom polčase. V 10. minúte L. Fabian otvoril skóre zápasu, o päť minút jeho ďalší strelecký pokus domáci gólman vyrazil, no pohotový Ondrejčák ju doklepol do brány - 0:2. Od tohto momentu prevzali iniciatívu domáci hráči, svoje sľubné šance nedotiahli do gólového efektu. Keď už bol hosťujúci brankár prekonaný, dvakrát mu pomohli žrde. V závere prvého polčasu hosťujúci Jaroš prešiel cez dvoch domácich obrancov a strelil tretí gól. Vo
vyrovnanom druhom polčase už ani jedno mužstvo nenašlo recept na prekonanie brankárov, tentoraz domácemu pomohla po dvoch strelách konštrukcia brány.

Gr.-Petrovce: Pastorek - Demčák, Krendželák, Mucha, Ivančák - Janus, Dubravský, Michlík - Jarkovský, Pavlov, Košalko. Klčov: Vilman - P. Pollák, Walter, Lorinc, L. Pollák - Jaroš (86. min. J. Pollák), M. Pollák, Nič, - Ondrejčák (74. min. T. Pollák), Fabian (Želinský), Gal.

Ostatné výsledky:
Sp. Hrhov - Levoča B 0:1. Bijacovce - FAM Poprad 4:5. Sp. Štiavnik - Švábovce 5:1. Dúbrava - Kurimany 1:2.