Starší dorast na chvoste tabuľky

Mládežnícke kolektívy v minulom víkende dosiahli striedavé úspechy. Starší a mladší dorastenci výkonmi neoslnili v Žiline, tie isté mužstvá získali doma s Podbrezovou štyri body, mrzí strata bodov staršieho dorastu, ktorý doma ani vonku nevyhral.

SP. NOVÁ VES.

Katastrofálny prístup dorastencov

Prvoligoví žiaci športových futbalových tried si merali futbalové sily s rovesníkmi Trebišova. Na ihrisku súpera získali v štyroch zápasoch sedem bodov, stratili jednou prehrou a jednou remízou štyri body. Spišská Nová Ves C neuspela v Prakovciach. Rezerva dorastu v Spišskom Hrušove remizovala.

Výsledky - II. liga starší dorast: Žilina B - Spišská Nová Ves 5:1 (4:1), Augustín. Spišská Nová Ves - Podbrezová B 2:2 (0:1), Gáll, Marijanovič.

Štefan Švaňa - tréner SNV:

"V Žiline bol katastrofálny prístup hráčov k zápasu, s takým prístupom sa dnes nedá vyhrať ani stolný tenis na malom stole, nie ešte hrať na veľkom ihrisku. Som prekvapený z tohto zápasu a značne aj sklamaný, že sa chlapci stavajú tak, akoby sa im nechcelo hrať. Neviem, aké majú ciele v živote, ale s takýmto postojom sa im nebude ľahko napredovať.
S Podbrezovou ste videli, že kvalitatívne družstvo nemá na to, aby hralo aspoň o stred tabuľky. Predpokladám, že v tejto sezóne budeme bojovať o záchranu. Musíme posilniť družstvo a dostať sa z toho psychického tlaku. Niečo budeme musieť v mužstve zmeniť, lebo nám chýba kvalita, nemáme v mužstve osobnosti a potom to na súťaž nestačí."

16. Spišská N. Ves 7 0 3 4 9:21 3

Výsledok, II. liga mladší dorast: Žilina B - Spišská Nová Ves 2:0 (0:0).

Bartolomej Ogurčák - tréner SNV:

"Zápas bol výborný, hralo sa z oboch strán v dobrom tempe. Súper bol po hernej stránke lepší. Góly sme dostali z trestného kopu s z jedenástky. Proti jedenástke sme mali výhrady. My sme si v zápase nevypracovali žiadnu šancu, takže to bola zaslúžená výhra domácich."

Spišská Nová Ves - Podbrezová B 2:1 (2:1), Beňa 2.

Eduard Kessel - tréner SNV:

"Dnes sme vyhrali, ale neboli sme lepší ako náš súper. Musím priznať, že súper bol veľmi kvalitný. Dnes musím pochváliť nášho strelca, mal na kopačke ďalšie góly, nevyšlo to. V druhom polčase, keď sme v prvom polčase nepremenili ďalšie šance, sme znervózneli, prejavil sa strach o výsledok a to bolo vidieť aj na hre. Vydržali sme do konca zápasu a to bola odmena za víťazstvo. Ďakujem chlapcom za dnešné víťazstvo."

Výsledok II. trieda - dorast:
Spišský Hrušov - Spišská Nová Ves B 1:1 (0:0), Duch.

Pavol Duľa - tréner SNV:

"S výkonom chlapcov v tomto zápase nie som spokojný. Chýbala mi v zápase dynamika, rýchle spracovanie lopty a rýchle prechody do protiútokov. Remíza bola zaslúžená, pretože šance boli na jednej i druhej strane."

Športové futbalové triedy

Výsledok, I. liga starších žiakov: Trebišov A - Spišská Nová Ves A 4:0 (2:0).

Alexander Nagy - tréner SNV:

Zápas sme začali netradične dobre a prvých dvadsať minút sme mali hru pod našou kontrolou. Potom súper hru vyrovnal a po našej chybe súper skóroval. V závere prvého polčasu po nedorozumení obrancu a brankára sme si dali vlastný gól. Do druhého polčasu sme nastupovali s tým, že niečo s nepriaznivým výsledkom niečo urobíme. Našu prevahu sme znova nevedeli zúžitkovať, naopak, súper z jasného ofsajdu dal tretí a v závere zápasu lobom aj štvrtý gól. Prepadli sme v defenzívnej činnosti, pretože čo súper trafil, to skončilo v našej sieti. Výsledok na našu predvedenú hru je krutý, ale kto nedokáže dať gól, nemôže dosiahnuť dobrý výsledok."

V tabuľke po piatom kole je Spišská Nová Ves za Bardejovom s 15 bodmi na 7. mieste s 9 bodmi, Poprad s 3 bodmi je 11.

Trebišov B - Spišská Nová Ves B 0:1 (0:1), Lipták

Vladimír Hudáček - tréner SNV:

"Hrali sme na ťažkom teréne za neustáleho dažďa, hral sa veľmi kvalitný a bojovný majstrovský zápas. Domáci súper bol veľmi silný, naši chlapci sa mu prispôsobili a dá sa povedať, že vyhrávali viac osobných súbojov. Podnikali sme rýchle protiútoky, ktorých sme iba jeden premenili po veľmi krásnej individuálnej akcii hráča Liptáka. Naše víťazstvo vonku je zaslúžené a pochvalu si zasluhuje celé mužstvo a celý kolektív za veľmi dobrý výkon."

V tabuľke za Prešovom na 1. mieste s 13 bodmi je druhá Spišská Nová Ves tiež s 13 bodmi, ale má horšie skóre, Poprad je 12 bez bodu.

Výsledok, I. liga mladších žiakov: Trebišov A - Spišská Nová Ves A 3:3 (0:2), Kočiš 2, Jung.

Vladimír Janík - tréner SNV: "V prvom polčase sme boli jasne lepším mužstvom. Súper iba raz vystrelil na našu bránu. V druhom polčase sa naši chlapci futbalovo stratili, bolo to iné družstvo ako v prvom polčase. V prvých desiatich minútach súper vyrovnal, my sme sa dostali znova do vedenia, ale sme si ho neubránili.

Trebišov B - Spišská Nová Ves B 0:6 (0:3), Novotný 2, Regec, Filinský, Kušnir, Bačovský.

Výsledok, 1. trieda - žiaci: Prakovce - Spišská Nová Ves C 5:0 (2:0)

V sobotu 12. septembra 2009 starší žiaci 1. ligy cestujú do Sniny, B dorast SNV bude hrať o 13.30 s Bystranmi doma a žiaci SNV C privítajú doma o 14.00 hod Harichovce.
V nedeľu seniori cestujú za súperom do Banskej Bystrice B, dorastenci II. ligy cestujú do Trebišova, mladší žiaci 1. ligy privítajú doma o 10.00 hod. rovesníkov z Michaloviec.